www.svetmobilne.cz
>
>

Blíží se Rivian R1T, elektrický pickup se 180kWh baterií

Blíží se Rivian R1T, elektrický pickup se 180kWh baterií
, , aktualita
Na trh s velkými pickupy chtějí společnosti protlačit i elektrické verze. Vedle Tesly je to i startup Rivian, který si přichystal monstrum R1T. To bude možné vybavit obřím 180kWh akumulátorem a na stovce bude rychleji než nejeden supersport.
reklama
Startupy rostou jako houby po dešti a jedním z nich je i americký Rivian. Ten chce stejně jako konkurenční Tesla představit extrémní elektrický pickup. V případě Rivianu jde o 5sedadlový model R1T, který bude později následován 7místným SUV R1S. A rozhodně nepůjde o žádného lenocha. Bude mít čtyři elektromotory, v každém kole jeden. Každý z nich nabídne maximální výkon 200 koní, takže celé auto nabídne 800 koní (588 kW). Točivý moment má dosahovat celkově 1120 Nm. Pokud vás zajímá dynamika, tak tento 5465 mm dlouhý pickup se rozjede na 60 mph (96 km/h) za pouhé 3 sekundy a na 100 mph (161 km/h) mu to má zabrat méně než 7 sekund.
 
Rivian R1T
 
K dispozici bude s několika velikostmi akumulátorů. Nabídka začne 135kWh verzí s dojezdem 300 mil (přes 480 km). Kdo bude chtít, může si připlatit z 180kWh verzi. V takovém případě by už vůz měl ujet 400 mil (přes 640 km). Počítá se však s tím, že rok po uvedení by se měla objevit i verze se 105 kWh a dojezdem 250 mil (cca 400 km). Samozřejmostí je rychlé nabíjení, za 20 minut by mělo být dostatek energie na ujetí dalších 120 až 180 kilometrů. Díky přítomnosti motorů v kolech není vepředu pod kapotou motor a zbylo zde místo na zavazadlový prostor o objemu 330 litrů.
 
Rivian R1T
 
Společnost byla založena v USA před 9 lety a většina investorů prochází ze Středního východu. Zaměstnává 560 lidí, vozy vyvíjí zejména v Plymouthu v Michiganu, přičemž výroba bude probíhat v Illinois. Zde společnost loni koupila bývalou továrnu od Mitsubishi za 16 milionů USD. Ta má sice výrobní kapacitu okolo 350 tisíc vozů ročně, Rivian ale počítá s cca 50-60 tisíci auty do přelomu let 2025/26.
 
Rivian R1T
 
Výroba modelu R1T by měla začít koncem roku 2020, SUV R1S by se mělo objevit počátkem roku 2021 a jeho koncem by měla přijít varianta R1T s nejmenším akumulátorem. Cena základního modelu má činit $61500, to je ale už po $7500 dotaci od státu.
 
Rivian R1T


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge VW chystá 7místné elektrické SUV I.D. Lounge
Automobilka Volkswagen chystá spoustu nových elektrických modelů řady I.D. a mezi nimi by se mělo objevit i nové sedmimístné SUV I.D. Lounge. To by mělo být jedním ze tří nových elektrických SUV představených do roku 2022.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“ Samsung Galaxy A8s oficiálně: první smartphone s „průstřelem“
Samsung přestavil světově první smartphone, který místo výřezu využívá otvor v displeji pro čelní kameru. K tomu navíc přidává našlapanou výbavu včetně až 8GB RAM nebo trojitého zadního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL Google nejspíš nabídne i levnější Pixel 3 Lite XL
Google připravuje telefon střední třídy, které by měly nabídnout některé výhody Pixelů širímu okruhu zákazníků. Nyní se objevily rendery, které kromě již známého Pixelu 3 Lite ukazují také větší Pixel 3 Lite XL.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM Musk by zvládl bankrot Tesly a chce koupit továrny od GM
Elon Musk se nechal slyšet, že by lepší vozy konkurence a případný bankrot Tesly nebral za velký problém, pokud to posune elektromobilitu kupředu. Společnost však chce expandovat a koupit zavřené továrny od GM. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala