www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobily NIO zamíří do Evropy už v roce 2021

Elektromobily NIO zamíří do Evropy už v roce 2021
, , aktualita
Čínská automobilka NIO chce brzy rozšířit pole své působnosti. Další je na řadě Evropa, kam by se měla podívat dříve, než bylo původně plánováno. S těmito vozy bychom se tu měli setkat už v příštím roce.
K oblíbeným
reklama
Společnost NIO je jedním z mnoha čínských výrobců elektromobilů. Vedle společnosti BYD je ale asi tou nejslibnější. Její vozy ES8, ES6 a EC6 jsou sice nabízeny pouze v Číně, ale designem i technikou rozhodně nejde o žádná ořezávátka, která by si dělala v jiných zemích na světě ostudu. Není divu, že urychluje své plány na expanzi a do Evropy by chtěla zamířit už v druhé polovině roku 2021. Globálním hráčem se chce stát v letech 2023 až 2024.
 
NIO EC6
 
I když jde o stále velmi malého hráče (10330 dodaných vozů za poslední čtvrtletí), což je zhruba desetina toho, co dokáže stále nepříliš velká Tesla, dosáhla v dodávkách meziroční nárůst o 190 %. Spousta lidí ve společnosti NIO vidí druhou Teslu, a tak berou akcie společnosti v posledních týdnech docela útokem. Jen za posledního půl roku vzrostla jejich hodnota na zhruba 4,5násobek a za posledních 5 dní pak o 50 %. Po dvou dnech výrazných nárůstů (o 18 a 15 %) ale nabrala zase záporný směr (prozatím -7 %). Zajímavostí této společnosti je i služba BaaS (Battery as a Service), kdy uživatel zaplatí jen za auto bez akumulátoru a pak v pravidelných splátkách platí za jeho pronájem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala