www.svetmobilne.cz
>
>

Elektromobily NIO zamíří do Evropy už v roce 2021

Elektromobily NIO zamíří do Evropy už v roce 2021
, , aktualita
Čínská automobilka NIO chce brzy rozšířit pole své působnosti. Další je na řadě Evropa, kam by se měla podívat dříve, než bylo původně plánováno. S těmito vozy bychom se tu měli setkat už v příštím roce.
K oblíbeným
reklama
Společnost NIO je jedním z mnoha čínských výrobců elektromobilů. Vedle společnosti BYD je ale asi tou nejslibnější. Její vozy ES8, ES6 a EC6 jsou sice nabízeny pouze v Číně, ale designem i technikou rozhodně nejde o žádná ořezávátka, která by si dělala v jiných zemích na světě ostudu. Není divu, že urychluje své plány na expanzi a do Evropy by chtěla zamířit už v druhé polovině roku 2021. Globálním hráčem se chce stát v letech 2023 až 2024.
 
NIO EC6
 
I když jde o stále velmi malého hráče (10330 dodaných vozů za poslední čtvrtletí), což je zhruba desetina toho, co dokáže stále nepříliš velká Tesla, dosáhla v dodávkách meziroční nárůst o 190 %. Spousta lidí ve společnosti NIO vidí druhou Teslu, a tak berou akcie společnosti v posledních týdnech docela útokem. Jen za posledního půl roku vzrostla jejich hodnota na zhruba 4,5násobek a za posledních 5 dní pak o 50 %. Po dvou dnech výrazných nárůstů (o 18 a 15 %) ale nabrala zase záporný směr (prozatím -7 %). Zajímavostí této společnosti je i služba BaaS (Battery as a Service), kdy uživatel zaplatí jen za auto bez akumulátoru a pak v pravidelných splátkách platí za jeho pronájem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře