www.svetmobilne.cz
>
>

NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení

NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení
, , aktualita
Automobilka NIO, která je takovou čínskou Teslou, provozuje službu NIO Power Swap. Ta místo přímého nabíjení vozů provádí výměnu vybitých akumulátorů za nabité. Nyní provedla jubilejní výměnu s pořadovým číslem 500.000.
K oblíbeným
reklama
Čína je obrovským trhem s elektromobily a jednou ze zdejších automobilek, která vyrábí elektromobily, je NIO. Ta je tak jakousi čínskou Teslou. Stejně jako má Tesla své Superchargery, i NIO má svou síť zajišťující nabíjení svých elektromobilů. V tomto případě jde o službu NIO Power Swap, která ale nenabíjí akumulátory přímo ve voze, ale mimo ně. Jde totiž o systém výměny akumulátorů. Zákazník tak přijede se s vybitým akumulátorem a technici mu během chvíle namontují jiný akumulátor, který je nabitý. Jeho vybitý akumulátor nabijí a později namontují někomu jinému. Během krátké doby tak zákazník může pokračovat v cestě. 26. května 2020 proběhla výměna s pořadovým číslem 500.000.
 
NIO Power Swap
 
Tato technologie debutovala 16. prosince 2017 na NIO Day 2017. První takové centrum výměny akumulátorů bylo spuštěno v Nanshan High Tech Industrial Parku v Shenzhenu 20. května 2018. V srpnu 2019 společnost řekla, že první uživatelé dostanou doživotní výměny akumulátorů zdarma. Nyní se dostáváme do těchto dní a týdnů. 20. května 2020 byla otevřena už 131. stanice pro výměnu akumulátorů, první ve Foshanu. Celkově tak tyto stanice stojí v 58 různých městech Číny, zejména v oblasti Peking-Tianjin-Hebei. Služba se bude patrně jet rozrůstat, neboť čínská vláda rozhodla, že bude technologie výměny akumulátorů dotovat ještě další dva roky, tedy až do roku 2022.
 
NIO Power Swap
 
Zdroj: nio.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala