Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení

3.6.2020, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka NIO, která je takovou čínskou Teslou, provozuje službu NIO Power Swap. Ta místo přímého nabíjení vozů provádí výměnu vybitých akumulátorů za nabité. Nyní provedla jubilejní výměnu s pořadovým číslem 500.000.
Čína je obrovským trhem s elektromobily a jednou ze zdejších automobilek, která vyrábí elektromobily, je NIO. Ta je tak jakousi čínskou Teslou. Stejně jako má Tesla své Superchargery, i NIO má svou síť zajišťující nabíjení svých elektromobilů. V tomto případě jde o službu NIO Power Swap, která ale nenabíjí akumulátory přímo ve voze, ale mimo ně. Jde totiž o systém výměny akumulátorů. Zákazník tak přijede se s vybitým akumulátorem a technici mu během chvíle namontují jiný akumulátor, který je nabitý. Jeho vybitý akumulátor nabijí a později namontují někomu jinému. Během krátké doby tak zákazník může pokračovat v cestě. 26. května 2020 proběhla výměna s pořadovým číslem 500.000.
 
NIO Power Swap
 
Tato technologie debutovala 16. prosince 2017 na NIO Day 2017. První takové centrum výměny akumulátorů bylo spuštěno v Nanshan High Tech Industrial Parku v Shenzhenu 20. května 2018. V srpnu 2019 společnost řekla, že první uživatelé dostanou doživotní výměny akumulátorů zdarma. Nyní se dostáváme do těchto dní a týdnů. 20. května 2020 byla otevřena už 131. stanice pro výměnu akumulátorů, první ve Foshanu. Celkově tak tyto stanice stojí v 58 různých městech Číny, zejména v oblasti Peking-Tianjin-Hebei. Služba se bude patrně jet rozrůstat, neboť čínská vláda rozhodla, že bude technologie výměny akumulátorů dotovat ještě další dva roky, tedy až do roku 2022.
 
NIO Power Swap
 
Zdroj: nio.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama