www.svetmobilne.cz
>
>

NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení

NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení
, , aktualita
Automobilka NIO, která je takovou čínskou Teslou, provozuje službu NIO Power Swap. Ta místo přímého nabíjení vozů provádí výměnu vybitých akumulátorů za nabité. Nyní provedla jubilejní výměnu s pořadovým číslem 500.000.
K oblíbeným
reklama
Čína je obrovským trhem s elektromobily a jednou ze zdejších automobilek, která vyrábí elektromobily, je NIO. Ta je tak jakousi čínskou Teslou. Stejně jako má Tesla své Superchargery, i NIO má svou síť zajišťující nabíjení svých elektromobilů. V tomto případě jde o službu NIO Power Swap, která ale nenabíjí akumulátory přímo ve voze, ale mimo ně. Jde totiž o systém výměny akumulátorů. Zákazník tak přijede se s vybitým akumulátorem a technici mu během chvíle namontují jiný akumulátor, který je nabitý. Jeho vybitý akumulátor nabijí a později namontují někomu jinému. Během krátké doby tak zákazník může pokračovat v cestě. 26. května 2020 proběhla výměna s pořadovým číslem 500.000.
 
NIO Power Swap
 
Tato technologie debutovala 16. prosince 2017 na NIO Day 2017. První takové centrum výměny akumulátorů bylo spuštěno v Nanshan High Tech Industrial Parku v Shenzhenu 20. května 2018. V srpnu 2019 společnost řekla, že první uživatelé dostanou doživotní výměny akumulátorů zdarma. Nyní se dostáváme do těchto dní a týdnů. 20. května 2020 byla otevřena už 131. stanice pro výměnu akumulátorů, první ve Foshanu. Celkově tak tyto stanice stojí v 58 různých městech Číny, zejména v oblasti Peking-Tianjin-Hebei. Služba se bude patrně jet rozrůstat, neboť čínská vláda rozhodla, že bude technologie výměny akumulátorů dotovat ještě další dva roky, tedy až do roku 2022.
 
NIO Power Swap
 
Zdroj: nio.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala