www.svetmobilne.cz
>
>

NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení

NIO provedlo už 500.000 výměn akumulátorů místo zdlouhavého nabíjení
, , aktualita
Automobilka NIO, která je takovou čínskou Teslou, provozuje službu NIO Power Swap. Ta místo přímého nabíjení vozů provádí výměnu vybitých akumulátorů za nabité. Nyní provedla jubilejní výměnu s pořadovým číslem 500.000.
K oblíbeným
reklama
Čína je obrovským trhem s elektromobily a jednou ze zdejších automobilek, která vyrábí elektromobily, je NIO. Ta je tak jakousi čínskou Teslou. Stejně jako má Tesla své Superchargery, i NIO má svou síť zajišťující nabíjení svých elektromobilů. V tomto případě jde o službu NIO Power Swap, která ale nenabíjí akumulátory přímo ve voze, ale mimo ně. Jde totiž o systém výměny akumulátorů. Zákazník tak přijede se s vybitým akumulátorem a technici mu během chvíle namontují jiný akumulátor, který je nabitý. Jeho vybitý akumulátor nabijí a později namontují někomu jinému. Během krátké doby tak zákazník může pokračovat v cestě. 26. května 2020 proběhla výměna s pořadovým číslem 500.000.
 
NIO Power Swap
 
Tato technologie debutovala 16. prosince 2017 na NIO Day 2017. První takové centrum výměny akumulátorů bylo spuštěno v Nanshan High Tech Industrial Parku v Shenzhenu 20. května 2018. V srpnu 2019 společnost řekla, že první uživatelé dostanou doživotní výměny akumulátorů zdarma. Nyní se dostáváme do těchto dní a týdnů. 20. května 2020 byla otevřena už 131. stanice pro výměnu akumulátorů, první ve Foshanu. Celkově tak tyto stanice stojí v 58 různých městech Číny, zejména v oblasti Peking-Tianjin-Hebei. Služba se bude patrně jet rozrůstat, neboť čínská vláda rozhodla, že bude technologie výměny akumulátorů dotovat ještě další dva roky, tedy až do roku 2022.
 
NIO Power Swap
 
Zdroj: nio.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Závody inspirované Lamborghini Huracán STO míří na silnice Závody inspirované Lamborghini Huracán STO míří na silnice
Automobilka Lamborghini uvádí supersportovní Huracán STO (Super Trofeo Omolgato) na běžné silnice. Tento vůz je inspirován závodními vozy a nabídne kombinaci výkonnějšího motoru s pohonem zadních kol.
22.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem Zdrogovaný řidič tak boural s Teslou Model 3, až baterky létaly vzduchem
Kuriózní nehoda se stala ve státě Oregon. Řidič Tesly Model 3 se zdrogoval a usedl za volant, což mělo za následek vážnou nehodu. Série nárazů doslova roztrhala akumulátor vozu. Řidič ale odešel po svých.
20.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Subaru BRZ přichází s 2,4litrovým atmosférickým boxerem Subaru BRZ přichází s 2,4litrovým atmosférickým boxerem
Subaru přichází s druhou generací svého kupé BRZ. Nyní přináší větší 2,4litrový motor, který má nadále atmosférické plnění a točí poměrně vysoko. Novinka má ještě nižší těžiště a skoro ani nepřibrala.
19.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Honda ukázala prototyp nového Civicu 11G Honda ukázala prototyp nového Civicu 11G
Pomalu se blíží už 11. generace vozu Honda Civic. Tento model spatřil poprvé světlo téměř před 50 lety a nyní nám automobilka Honda ukázala prototyp nové generace. Ta se v USA bude prodávat jako modelový ročník 2022.
18.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Velká Británie uspíší přechod na elektromobily: zákaz "spalováků" od 2030 Velká Británie uspíší přechod na elektromobily: zákaz "spalováků" od 2030
Velká Británie se chce stát po vzoru Norsku elektromobilovou velmocí. Už tak hodně smělé plány se dále posouvají směrem blíže k přítomnosti a zákaz prodeje čistě spalovacích aut by měl nastat už v roce 2030.
18.11.2020, aktualita, Milan Šurkala