Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chytré hodinky Moto 360 nedostanou v blízké době nástupce

3.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Ačkoliv jsou Moto 360 jedněmi z nejoblíbenějších chytrých hodinek s Android Wear, jejich třetí generace nebude představena. Tedy alespoň ne v blízké době, jak naznačil jeden ze zaměstnanců. Co vedlo výrobce k takovému kroku?
Motorola se stala jedním z průkopníku kategorie chytrých hodinek. Moto 360 byly představeny v roce 2014, o rok později následovala druhá generace. Letos na podzim fanoušci očekávali další generaci, ale potom přišla zpráva, že všichni větší výrobci počkají s novými modely na začátek roku 2017, neboť Google stále nevydal operační systém Android Wear 2.0. Motorola ovšem nejspíš počká ještě déle než ostatní. Šéf vývoje produktů oznámil na tiskové konferenci v Chicagu, že jeho společnost nepředstaví v blízké době nové hodinky Moto 360. Nositelná zařízení podle něj nejsou dostatečně rozšířená na to, aby bylo nadále nutné každý rok představovat nový model.

Prodej chytrých hodinek letos poprvé klesl, a to především kvůli čekání na druhou generaci Apple Watch – americký výrobce s nakousnutým jablkem v logu titž nadále táhne celý trh se smartwatches. Naopak Lenovo, které vlastní mobilní divizi Motoroly, si meziročně polepšilo. Přesto nejspíš nejsou prodeje tak vysoké, aby se společnosti vyplatilo představovat každý rok nový model. Otázkou také zůstává, zda je pro tak rychlé aktualizace portfolia k dispozici dostatek inovací. Přece jenom největším problémem chytrých hodinek zůstává výdrž baterie, která limituje i rozvoj dalších vlastností, jako je procesor nebo rozlišení displeje.Moto 360 se řadily do skupiny chytrých hodinek, které jako první přišly s kulatým displejem. V případě Motoroly se ovšem ve spodní části nachází černý pruh, který jinak kulatý tvar narušuje. Přesto bývají Moto 360 považovány recenzenty i veřejností považovány za jeden z nejpovedenějších produktů ve své kategorii. Druhá generace modelu zůstává nadále v prodeji a dokonce se v příštím roce dočká softwarové aktualizace na již zmiňovaný systém Android Wear 2.0. První generaci bohužel taková pocta nečeká. Není vyloučeno, že Motorola u svých budoucích chytrých hodinek přejde na jinou platformu. Například Samsung v Gear S3 využívá vlastní Tizen OS, na stejný systém by mohly spoléhat také připravované smartwatch od Huawei.

Zdroj: Phonearena.com
reklama