www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei nejspíš zkusí hodinky s Tizen OS, Android Wear 2.0 se opozdí

Huawei nejspíš zkusí hodinky s Tizen OS, Android Wear 2.0 se opozdí
, , aktualita
Google zveřejnil nové vývojářské preview systému Android Wear 2.0, ale spolu s tím bohužel oznámil zpoždění finální verze na začátek příštího roku. Huawei se mezi tím poohlíží po alternativní platformě pro své chytré hodinky, volba nejspíš padne na Tizen OS.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv se Google poměrně usilovně pracuje na vylepšování své platformy pro nositelná zařízení Android Wear, trhu nadále dominují Apple Watch. V poslední době jsme se nedočkali skoro žádných nových modelů hodinek s operačním systémem od Googlu, světlou výjimkou jsou Asus ZenWatch 3. A do konce letošního roku by se na této situaci nemělo nic změnit, vždyť trojlístek největších výrobců LG, Huawei a Motorola (Lenovo) potvrdil, že v roce 2016 už žádné hodinky s Android Wear nepředstaví. Všichni nejspíš čekají na Android Wear 2.0, který by podle nejnovějších informací měl být vydán až začátkem příštího roku – v tomto termínu také dojde k aktualizaci vybraných stávajících modelů hodinek.
Google Play Store na hodinkách s Android Wear 2.0


Google to oznámil spolu s vydáním třetího vývojářského preview, které přináší jednu významnou novinku. V poslední verzi je možné přistupovat k obchodu s aplikacemi Play Store přímo z displeje hodinek. K dispozici je vyhledávání (pomocí hlasu, klávesnice či ručního psaní), stahování, návrhy i přehled nainstalovaných aplikací, navíc je možné přepínat mezi více Google účty. Aplikace bylo samozřejmě možné na hodinky stahovat i dosud, ale bylo k tomu nutné ještě jiné zařízení – smartphone, tablet či počítač. Celý proces je teď mnohem jednodušší a z vyššího počtu stahování aplikací budou mít jistě radost i vývojáři.

V jihokorejském tisku se mezitím objevila spekulace, že Huawei plánuje chytré hodinky bez Android Wear. Google údajně s čínskou společností dostatečně nespolupracoval, a tak si Huawei začal hledat náhradu. A s největší pravděpodobností ji našel v Tizen OS. Na první pohled to může znít velmi překvapivě, neboť tento systém máme spojený především se Samsungem, jedním z největších konkurentů, který jej používá mimo jiné v chytrých hodinkách Gear S3. Jenže Huawei (stejně jako Intel, Fujitsu a řada dalších výrobců i mobilních operátorů) je členem Tizen Association, a to už od samého počátku. I když žádné zařízení s Tizen OS a logem Huawei se zatím na trhu neobjevilo.
Huawei Watch


Zatím není jasné, kdy by měly být nové chytré hodinky představeny, ale odhadujeme začátek příštího roku, tedy bezmála dva roky po odhalení první generace Huawei Watch. V souvislosti s Huawei se navíc už v minulosti hovořilo o hledání alternativy k platformě od Googlu. Možná bychom se tak v budoucnu mohli dočkat i smartphonu nebo tabletu, který by byl vybaven Tizen OS, nebo dokonce zcela jiným operačním systémem.

Zdroj: Android-developer.blogspot.com, Pocket-lint.com
reklama
Nejnovější články
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené Mapy Google přidávají navigaci pro zrakově postižené
Google chce zrakově postiženým usnadnit život a v aplikaci Mapy Google budou moci nyní aktivovat speciální hlasovou navigaci, která přinese detailnější informace pro pohyb v náročném prostředí.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
13.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář