www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei nejspíš zkusí hodinky s Tizen OS, Android Wear 2.0 se opozdí

Huawei nejspíš zkusí hodinky s Tizen OS, Android Wear 2.0 se opozdí
, , aktualita
Google zveřejnil nové vývojářské preview systému Android Wear 2.0, ale spolu s tím bohužel oznámil zpoždění finální verze na začátek příštího roku. Huawei se mezi tím poohlíží po alternativní platformě pro své chytré hodinky, volba nejspíš padne na Tizen OS.
K oblíbeným
reklama
Ačkoliv se Google poměrně usilovně pracuje na vylepšování své platformy pro nositelná zařízení Android Wear, trhu nadále dominují Apple Watch. V poslední době jsme se nedočkali skoro žádných nových modelů hodinek s operačním systémem od Googlu, světlou výjimkou jsou Asus ZenWatch 3. A do konce letošního roku by se na této situaci nemělo nic změnit, vždyť trojlístek největších výrobců LG, Huawei a Motorola (Lenovo) potvrdil, že v roce 2016 už žádné hodinky s Android Wear nepředstaví. Všichni nejspíš čekají na Android Wear 2.0, který by podle nejnovějších informací měl být vydán až začátkem příštího roku – v tomto termínu také dojde k aktualizaci vybraných stávajících modelů hodinek.
Google Play Store na hodinkách s Android Wear 2.0


Google to oznámil spolu s vydáním třetího vývojářského preview, které přináší jednu významnou novinku. V poslední verzi je možné přistupovat k obchodu s aplikacemi Play Store přímo z displeje hodinek. K dispozici je vyhledávání (pomocí hlasu, klávesnice či ručního psaní), stahování, návrhy i přehled nainstalovaných aplikací, navíc je možné přepínat mezi více Google účty. Aplikace bylo samozřejmě možné na hodinky stahovat i dosud, ale bylo k tomu nutné ještě jiné zařízení – smartphone, tablet či počítač. Celý proces je teď mnohem jednodušší a z vyššího počtu stahování aplikací budou mít jistě radost i vývojáři.

V jihokorejském tisku se mezitím objevila spekulace, že Huawei plánuje chytré hodinky bez Android Wear. Google údajně s čínskou společností dostatečně nespolupracoval, a tak si Huawei začal hledat náhradu. A s největší pravděpodobností ji našel v Tizen OS. Na první pohled to může znít velmi překvapivě, neboť tento systém máme spojený především se Samsungem, jedním z největších konkurentů, který jej používá mimo jiné v chytrých hodinkách Gear S3. Jenže Huawei (stejně jako Intel, Fujitsu a řada dalších výrobců i mobilních operátorů) je členem Tizen Association, a to už od samého počátku. I když žádné zařízení s Tizen OS a logem Huawei se zatím na trhu neobjevilo.
Huawei Watch


Zatím není jasné, kdy by měly být nové chytré hodinky představeny, ale odhadujeme začátek příštího roku, tedy bezmála dva roky po odhalení první generace Huawei Watch. V souvislosti s Huawei se navíc už v minulosti hovořilo o hledání alternativy k platformě od Googlu. Možná bychom se tak v budoucnu mohli dočkat i smartphonu nebo tabletu, který by byl vybaven Tizen OS, nebo dokonce zcela jiným operačním systémem.

Zdroj: Android-developer.blogspot.com, Pocket-lint.com
reklama
Nejnovější články
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
27.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3 Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3
Elon Musk při návštěvě Evropy připustil, že by dávalo smysl vyvinout levnější elektrický hatchback. V Evropě jsou hatchbacky úspěšnější než sedany a Tesla by tak mohla mít přímější konkurenci např. Volkswagenu ID.3.
25.11.2020, aktualita, Milan Šurkala