Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei má záložní plán: pracuje na vlastním OS?

24.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei je u svých smartphonů v současné době zcela věrný Androidu, vztahy čínského výrobce s Googlem vypadají jako ideální. Jenže co kdyby se něco pokazilo? Pro tyto případy chce mít Huawei v záloze vlastní operační systém.
Huawei se dlouhodobě chlubí výbornými prodejními výsledky svých smartphonů, všechny nabízené modely přitom mají jedno společné – operační systém Android. Čínský gigant si také buduje dobré vztahy s Googlem, díky čemuž se v loňském roce stal partnerem pro výrobu Nexusu 6P. Podle nepotvrzených informací ovšem Huawei počítá i s variantou, že by se v případě Androidu něco pokazilo, například by Google omezil otevřenost svého operačního systému.
Aktuální vlajková loď Huawei P9


Pro tyto případy má čínský výrobce údajně v záloze plán. Mělo by se jedna o proprietární mobilní operační systém, který by Huawei mohl v případě potřeby nasadit. Může se zdát divné, že by společnost dělala něco tak finančně náročného jako vytváření nového systému jen jako záložní plán, takže by celý vývoj mohl klidně přijít vniveč. Nabízí se tedy také varianta, že Huawei v budoucnu nabídne i alternativu v podobě vlastního operačního systému, o což se nepříliš úspěšně snaží například Samsung se svým Tizen OS.

Huawei si údajně přizval bývalé zaměstnance Nokie, kteří se na vývoji nového operačního systému podílejí. Celý projekt je s největší pravděpodobností ještě v plenkách a bude nejspíš trvat ještě dlouhou dobu, než se dočkáme nějaké funkční verze systému. Minimálně do té doby zůstane Huawei zcela věrný Androidu, který doplňuje svou vlastní uživatelskou nadstavbou EmotionUI. Ovšem nová verze 5.0 by měla přinést revoluci v podobě jednoduššího rozhraní, které se bude více podobat čistému Androidu.

Zdroj: Phonearena.com
reklama