Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

EmotionUI v telefonech Huawei se více přiblíží čistému Androidu

22.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei údajně chystá novou verzi své uživatelské nadstavby EmotionUI 5.0, která by měla spatřit světlo světa nejpozději v září. Vývojáři chtějí rozhraní více přiblížit západním uživatelům, a proto chystají celkové zjednodušení nadstavby.
Uživatelské nadstavby pro Android mají přinést rozšiřující funkce a odlišit od sebe po softwarové stránce smartphony jednotlivých výrobců. Jenže uživatelé nejsou s nadstavbami, kterými výrobci upravují Android ve svých smartphonech, často příliš spokojeni. Mnohdy totiž musejí přetrpět systém přeplácaný mnoha zbytečnými funkcemi a předinstalovanými aplikacemi, což může vést až ke zpomalení přístroje a vyšší spotřebě baterie. Kvůli nadstavbám si uživatelé také často musejí déle počkat na vydání aktualizace Androidu.

Naštěstí se v poslední době začíná prosazovat nový trend jednodušších a lehčích uživatelských nadstaveb, které místo kompletního přepracování systému nabízejí jen jemnější úpravy rozhraní a přidávají jen funkce či aplikace, které v čistém Androidu chybí. Touto cestou se chce vydat i Huawei, jehož uživatelská nadstavba EmotionUI se dosud zaměřovala na výrazné úpravy operačního systému, a to po stránce vizuální i funkční. Nástupce aktuální verze EMUI 4.1 by místo uživatelského rozhraní připomínající Apple iOS měl vsadit na jemnější úpravy Androidu.
Emotion UI 4.0 našlo svou designovou inspiraci v iOS od Applu


Nizozemskému webu GSMinfo.nl informaci prozradil Li Changzhu, vedoucí mobilní divize Huawei. Podle něj je nadstavba EmotionUI oblíbená v domovské Číně, ale už ne tolik mezi západními uživateli, kteří více oceňují čistý Android tak, jak jej vydá Google. Vývojáři proto vyslyšeli zpětnou vazbu svých zákazníků a v připravovaném EMUI 5.0 přistoupí k menším úpravám systému, zůstat by ovšem měla možnost měnit vzhled uživatelského rozhraní pomocí témat.

Za vývojem nové verze rozhraní nejspíš stojí tým, který vede Abigail Brody dříve pracující na iOS od Applu. EmotionUI 5.0 bude údajně vydán ve třetím čtvrtletí letošního roku, tedy nejpozději v září. Spolu s novou verzí nadstavby bude dost možná představen i nový smartphone z řady Mate, a to na veletrhu IFA 2016 v Berlíně. Formou aktualizace se ale nejspíš nové verze dočkají i majitelé některých aktuálních modelů od Huawei.

Zdroj: Gsminfo.nl
reklama