Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple Watch Series 2: co je nového?

10.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Kromě nových iPhonů byla tento týden odhalena druhá generace Apple Watch. Na první pohled se toho moc nezměnilo, ale ve skutečnosti je novinek více než dost. Pojďme si připomenout ty nejdůležitější spolu s českými cenami.
Ačkoliv jsme se v článku chtěli zaměřit na novinky, které Apple Watch Series 2 přinášejí ve srovnání s předchůdcem, začít musíme tím, co se vlastně vůbec nezměnilo. Po designové stránce jsou od sebe obě generace hodinek prakticky k nerozeznání. V nabídce nalezneme hned čtyři varianty, kromě klasických jsou to ještě sportovní Nike+, stylové Hermes a luxusní Edition. Poslední jmenovaný model má tělo z bílé keramiky, která by měla být čtyřikrát tvrdší než nerezová ocel.

Zatímco u první generace garantoval výrobce jen odolnost proti polití vodou, Apple Watch Series 2 už je možné ponořit do hloubky až 50 metrů. Uvnitř běží dvoujádrový procesor, který je o 50 % rychlejší než procesor použitý v minulé verzi hodinek a navíc obsahuje nový grafický akcelerátor. Kromě toho přinese zrychlení také systém WatchOS 3. K přidaným funkcím patří okamžité spouštění aplikací už s aktualizovanými daty, dok pro rychlý přístup k oblíbeným aplikacím nebo změna ciferníku pouhým přetažením prstu z jedné hrany na druhou.


Vrátíme se ovšem zpět k hardwaru, kde nesmíme opomenout přidání GPS. To znamená, že k zaznamenávání trasy běhu není nutné s sebou tahat telefon, stačí hodinky. Výdrž baterie se jistě při používání GPS drasticky sníží, ale přesto se jedná o vítanou novinku. Applu se navíc údajně podařilo snížit čas potřebný k zachycení GPS signálu na minimum, takže zaznamenávání trasy by mělo být zahájeno téměř okamžitě po zahájení běhu. Poslední velkou novinkou Apple Watch Series 2 je vylepšený displej, který se chlubí dvojnásobnou jasností 1 000 nitů oproti předchůdci. V praxi to znamená především lepší čitelnost za slunečných dnů.

A jaké jsou české ceny Apple Watch Series 2? Základní model a sportovní Nike+ se budou prodávat od 11 290 Kč, za luxusní verzi Edition zaplatí zájemci minimálně 39 990 Kč. Česká cena modelu Hermes zatím nebyla stanovena. Prodej bude zahájen 23. září.

Zdroj: Apple.com
reklama