Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hodinky Samsung Gear S3 se chystají do českých obchodů

21.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na přelomu listopadu a prosince bude na českém trhu zahájen prodej chytrých hodinek Samsung Gear S3. K dostání bude jak elegantnější varianta Gear S3 Classic, tak sportovnější a odolnější Gear S3 Frontier. Kolik bude novinka stát?
Tři měsíce po představení na veletrhu IFA 2016 v Berlíně se na pulty tuzemských obchodů dostanou nejnovější chytré hodinky od Samsungu. Gear S3 ve srovnání se svým předchůdcem mírně narostly, za což může použití 1,3“ kruhového Super AMOLED displeje s rozlišením 360 x 360 pixelů. Před poškozením je chráněn sklíčkem Gorilla Glass SR+ a podporuje funkci Always On Watch, která na displeji neustále zobrazuje aktuální čas. Hodinky jsou založeny na platformě Tizen 2.3.1, nikoliv rozšířenějším Android Wear.

Přesto na uživatele čekají přizpůsobitelné ciferníky a samozřejmě monitorování denních aktivit, které je zajištěno GPS, krokoměrem, výškoměrem, tlakoměrem nebo senzorem srdečního tepu. Vše má pod palcem aplikace S Health, která uživateli zobrazí veškeré statistiky včetně výpočtu spálených kalorií. Hodinky lez využít také k monitorování spánkové aktivity, mobilním platbám přes NFC nebo v kombinaci s bezdrátovými sluchátky jako hudební přehrávač. O konektivitu se kromě už zmíněných technologií stará rovněž Bluetooth LE a Wi-Fi 802.11 b/g/n.

Pohon má na starosti dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz, který je doplněn o 768MB RAM a 4GB interní úložiště. Baterie o kapacitě 380 mAh, která je dobíjena bezdrátově, by měla podle údajů výrobce zajistit až čtyřdenní výdrž. Hodinky mají rozměry 46 x 49 x 12,9 mm a hmotnost okolo 60 g (v závislosti na konkrétním modelu). Pokud by se uživateli nezamlouval dodávaný řemínek, může jej snadno vyměnit za jakýkoliv jiný o šířce 22 mm. Elegantnější Gear S3 Classic budou dodávány s koženým páskem, zatímco sportovnější Gear S3 Frontier sází na silikon.


Obě varianty splňují certifikaci IP68, která potvrzuje odolnost proti vodě a prachu. Model Gear S3 Frontier navíc prošel testy odolnosti podle armádní specifikace MIL-STD-810G. Samsung své nové chytré hodinky začne na českém trhu prodávat 2. prosince 2016, i když některé internetové obchody slibují naskladnění dokonce o pár dnů dříve. Cena bude u obou variant shodná – 10 990 Kč včetně DPH. Loňský model Gear S2 by měl v nabídce zůstat.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama