Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus slíbil aktualizaci na Android O pro řady Zenfone 3 i 4

18.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Asus bude aktualizovat na chystaný Android O ve velkém. Nové verze operačního systému se dočkají dvě poslední generace smartphonů, a to spolu s rozhraním ZenUI 4.0. Výrobce také slíbil méně předinstalovaných aplikací.
Asus tento týden představil novou řadu smartphonů Zenfone 4, která sice přijde na trh s Androidem Nougat, výrobce však přislíbil aktualizaci na Android O. A zkrátka nepřijdou ani majitelé modelů z řady Zenfone 3, kteří se rovněž dočkají Androidu O. Prozatím nebyl zveřejněn termín, kdy bude update vydán, Asus ovšem předpokládá, že všechny telefony z řad Zenfone 3 i Zenfone 4 aktualizuje do druhé poloviny roku 2018, zatím tedy má opravdu dostatek času. Asus zatím v oblasti aktualizací Androidu nijak zvlášť neexceloval, tak uvidíme, si s příchodem Androidu O napraví reputaci.
 
 
Řada Zenfone 4 přichází s novým uživatelským rozhraním ZenUI 4.0, které je jednodušší a modernější. A také obsahuje méně tzv. bloatwaru, tedy předinstalovaných aplikací – jejich počet měl ve srovnání se ZenUI 3.5 klesnout o více než polovinu, a to z původních 35 na 13. Asus tedy následuje současný trend zjednodušování uživatelských nadstaveb, který výrobcům usnadňuje práci s vývojem a umožňuje rychleji pracovat na nových aktualizacích. Možná, že také Asus v budoucnu začne ve svých telefonech používat čistý Android, jako nedávno učinilo Lenovo.
 

ZenUI 4.0 se v rámci aktualizace dostane spolu s Androidem O také na modely ZenFone 3. Výrobce slibuje, že v ZenUI 4.0 poběží aplikace výrazně rychleji. Těšit se mohou uživatelé také na intuitivnější ovládání nebo nové funkce, jako je přihlášení pomocí dvou účtů na sociálních sítích nebo záložky aplikací. Asus nepotvrdil, zda se aktualizace na Android O bude týkat také modelu Zenfone AR, který byl představen začátkem letošního roku, vzhledem k ceně a výbavě telefonu je to však velmi pravděpodobné. Update mohou nejspíš očekávat také majitelé Zenfonu Zoom S, který se na jinch trzích prodává jako Zenfone 3 Zoom.
 
Asus se letos stal jedním z prvních výrobců, kteří potvrdili aktualizaci na Android O, rychlejší byly už jen značky Nokia a OnePlus. Další se jistě připojí po finálním představení Androidu O, ke kterému dojde 21. srpna během zatmění slunce. Později pro vás vydáme shrnující článek o aktualizacích, který se v případě Androidu Nougat ukázal jako velmi oblíbený.
 
Zdroj: Asus.com


reklama