Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus ZenFone AR: nebojí se rozšířené ani virtuální reality

5.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na dnešní tiskové konferenci byl představen smartphone Asus ZenFone AR, který jako první na světě podporuje platformu rozšířené reality Project Tango i virtuální reality Google Daydream. K tomu novinka přidává další prvenství v podobě 8GB RAM.
Asus už v rámci veletrhu CES 2017 představil tenký a lehký pracovní notebook AsusPro B9440, ale těmi hlavními novinkami jsou smartphony ZenFone. V tomto článku se podíváme na zoubek modelu ZenFone AR, který se chlubí hned několika unikátními vlastnostmi. Jedná se teprve o druhý komerčně prodávaný smartphone na platformě rozšířené reality Tango od Googlu. Zatím existuje jen pár desítek podporovaných aplikací, ale další by měly přibývat. Několik zajímavých příkladů využití byly ukázány při představování smartphonu.

Módní značka Gap vydala aplikaci, pomocí které si uživatel vytvoří sobě podobnou virtuální figurínu soužící ke zkoušení oblečení. Může se tak podívat, jak by mu tričko či kalhoty slušely ještě před objednáním zboží přes internet. Navíc si může při takovém virtuálním zkoušení oblečení na figuríně pohodlně prohlédnout ze všech stran. Rozšířenou realitu (v angličtině augmented reality, a odtud tedy název smartphonu ZenFone AR) lze ovšem využívat i pro zábavné účely, jak ukazuje hra Hot Wheels umožňující vytvořit trať pro virtuální závody založenou na skutečném prostředí, například na psacím stole.

Pro sledování okolního prostředí využívá telefon trojici kamer – 23MPx primární (s optickou stabilizací obrazu) je doplněna o dvě další, které snímají hloubku a pohyb. Kromě rozšířené reality si telefon poradí také s virtuální realitou, podporuje totiž platformu Google Daydream. Dokonce je jako první zařízení na světě připraveno zároveň na Tango a Daydream, rozšířenou a virtuální realitu zároveň ovšem zatím kombinovat nedokáže.

K zahození není ani další výbava ZenFonu AR, která zahrnuje 5,7“ Super AMOLED s Quad HD rozlišením (2560 x 1440 pixelů) nebo procesor Qualcomm Snapdragon 821. Jako první na světě navíc telefon přichází s 8GB operační pamětí, a k tomu přidává 256GB interní úložiště, takže problém s nedostatkem místa snad nehrozí. Operačním systémem je Android 7.0 Nougat a použitá baterie má kapacitu 3 300 mAh. Asus ZenFone AR se začne prodávat ve druhém čtvrtletí 2017 za dosud nezveřejněnou cenu.

Zdroj: Asus.com
reklama