Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Potvrzeno: Android O bude odhalen při zatmění slunce, ponese název Oreo?

18.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google na svých stránkách potvrdil, že představí finální verzi Androidu O v pondělí 21: srpna. Ve stejný den přitom bude z části USA pozorovatelné úplné zatméní slunce. Navíc se objevila nová indície, že systém ponese název po sušenkách Oreo.
21. srpen 2017 je dlouho očekávaným dnem pro všechny nadšence do astronomie, z některých částí USA totiž bude pozorovatelné úplné zatmění slunce. Toto datum by však měli mít zakroužkované v kalendáři také fanoušci Androidu, neboť se v tento den představí Android O. Google sice v uplynulých měsících novou verzi systému oficiálně oznámil, podělil se s námi o některé nové funkce a vydal vývojářské preview, stále však čekáme na finální Android O, který zamíří na první smartphony. Zároveň se v tento den konečně dozvíme celý název nového Androidu.
 
 
Google zvolil 21. srpen právě kvůli očekávanému zatmění slunce a dokonce spustil internetové stránky android.com/eclipse, kde probíhá odpočítávání. Návštěvníci se zde také mohou dozvědět, v jaký čas bude zatmění viditelné v jednotlivých částech USA a také další detaily o této astronomické události, které jsou prezentovány prostřednictvím inteligentního asistenta od Googlu. Toto spojení dvou událostí dovedla americká společnost do nejmenších detailů, logo Androidu O je n totiž laděno do žluté barvy a má tvar připomínající sluneční kotouč.
 
Finální představení Androidu O proběhne ve městě New York, a to ve 20:00 středoevropského letního času. Čekání si mohou fanoušci zkrátit sledováním zatmění slunce prostřednictím živého streamu od NASA, na který Google odkazuje na svých stránkách. Pokud sledujete siuaci okolo Androidu O pravidelně, nejspíš pro vás 21. srpen nebude zase tak překvapivým datem, spekulace o něm se totiž objevily už před časem hned ze dvou zdrojů. A nyní bylo vše oficiálně představeno, takže nezbývá, než čekat.
 
Už příští týden by mohla vyjít aktualizace na Android O pro smartphony Pixel a vybrané Nexusy. Později se nejspíš dočkají modely ostatních značek, mezi prvními však nejspíš nalezneme Nokii. Tajemstvím prozatím zůstává celý název Androidu O, která bude opět jistě inspirována nějakou sladkostí Už dříve se spekulovalo o jménu Oreo podle známých čokoládových sušenek s mléčnou náplní. Podle nedávno objeveného videosouboru (GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4), který byl zveřejněn na stránkách Google+, by mohl být opravdu použit název Android Oreo, potvrzeno to však budeme mít až v pondělí.
 


reklama