www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Jaké mobilní novinky nás čekají v prvních měsících roku 2017?

Jaké mobilní novinky nás čekají v prvních měsících roku 2017?
, , aktualita
Nový rok je teprve na začátku, ale my se podíváme do budoucnosti na novinky, které očekáváme v průběhu následujících dnů až měsíců. A program bude opravdu nabitý, můžeme se těšit na nové vlajkové lodi, BlackBerry s QWERTY klávesnicí či androidové Nokie.reklama
S koncem jednoho roku a začátkem nového je obvyklé rekapitulovat předchozí měsíce. Ačkoliv se jednalo o rok plný zajímavých událostí, ať už jde o průšvih týkající se vybuchujícího Samsungu Galaxy Note 7, herní fenomén Pokémon Go, tichý odchod Lumií od Microsoftu nebo nahrazení Nexusů telefony Google Pixel, my se raději podíváme do budoucnosti. S využitím již známých informací a spekulací jsme sestavili jakýsi kalendář, ve kterém naleznete všechny očekávané novinky v roce 2017.
Malý pohled do historie: takhle vypadal veletrh CES v roce 1969


Nový mobilní rok tradičně zahájí veletrh CES v Las Vegas, jehož brány se veřejnosti otevřou 5. ledna, ale související novinky jsou společnostmi postupně odhalovány až o několik týdnů dříve. LG už tak oznámilo nové smartphony nižší až střední třídy, tablet G Pad III 10.1 nebo netradiční levitující reproduktor, Lenovo výrazně omladilo pracovní notebooky ThinkPad a Samsung odhalil inovovanou řadu telefonů Galaxy A (2017). To je ovšem jen taková ochutnávka, mnoho dalších nových produktů bude ještě následovat. Očekáváme kupříkladu vylepšené ultrabooky Dell XPS 13 a XPS 15, vstup čínské značky Xiaomi na mezinárodní trhy, nové herní notebooky s procesory Intel Kaby Lake, minimálně jednu smartphonovou novinku Sony Xperia a také telefon se značkou BlackBerry a QWERTY klávesnicí, který vyrobí čínská společnost TCL.

A dočkat bychom se měli také detailů o špičkovém mobilním procesoru Qualcomm Snapdragon 835, který se nejspíš objeví v prvním telefonu – nejspíš půjde o nový Asus Zenfone. Taiwanský výrobce by mohl na CES 2017 odhalit také druhou generaci fotosmartphonu Zenfone Zoom. Pozadu nejspíš nezůstane ani Huawei, respektive jeho značka Honor, která na veletrhu ukáže telefon s duálním zádním fotoaparátem. HTC se rozhodlo vyhnout shonu velké akce a naplánovalo si vlastní tiskovou konferenci na 12. ledna, ale zatím není jasné, co na ni představí – jednou z variant je mobil HTC X10.
Možný design Samsungu Galaxy S8 bez 3,5mm audio jacku


Začátkem roku má také dojít k vydání finální verze Android Wear 2.0, spolu s tím budou představeny dvoje chytré hodinky na této platformě. V únoru je očekáváno představení vlajkové lodi LG G6, která na rozdíl od svého předchůdce patrně nenabídne modulární konstrukci, ale na druhou stranu by mohla být voděodolná. Na přelomu února a března se v Barceloně uskuteční další mobilní svátek – MWC 2017. Právě tam podle dostupných informací spatří světlo světa dlouho očekávané smartphony a tablety Nokia s Androidem. Jistý zatím není termín oznámení Samsungu Galaxy S8, ale podle některých názorů se jihokorejský výrobce bude snažit příhod nové vlajkové lodi co nejvíce uspěchat. Nejdéle si nejspíš počkáme na nástupce HTC 10, o kterém zatím na internet nevypluly téměř žádné detaily.

Nabitý program pro rok 2017 má Lenovo, které hodlá představit velké množství telefonů Moto i výměnných modulů MotoMods pro řadu Moto Z. Uživatelé mnoha zařízení s Androidem se navíc v následujících týdnech až měsících mohou těšit na aktualizace přinášející Android Nougat. V případě Microsoftu očekáváme především novinky z řady Surface, kam se snad zařadí také skoro až bájný Surface Phone nahrazující Lumie. Na jakou mobilní novinku nového roku se těšíte nejvíce?
reklama
Nejnovější články
Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém Xiaomi Mi 6 nepodporuje LTE frekvenci 800 MHz, u českých operátorů bude mít problém
Pokukujete po novém Xiaomi Mi 6? Potom byste měli vědět, že nové vlajkové lodi chybí podpora LTE frekvence 800 MHz, která je velmi často používána českými operátory. Nezbývá než doufat, že se na trh dostane „globální verze“ tohoto modelu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač Chytrá cyklistická přilba poslouží jako handsfree i hudební přehrávač
Na český trh se dostaly chytré helmy Livall, které mohou cyklisté propojit se svým smartphonem a využívat řadu nečekaných vychytávek včetně vysílačky, cyklopočítače, LED osvětlení nebo přivolání pomoci v případě nehody.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě Tesla svolává do servisu 53 tisíc vozů kvůli vadné parkovací brzdě
Výrobní vada týkající se parkovací brzdy donutila automobilku Tesla svolat do servisu desítky tisíc vozů Model S a Model X. Problém se nejspíš týká jen velmi malého počtu automobilů, přesto Tesla nechce podcenit bezpečnost.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů MasterCard integroval do platebních karet čtečku otisků prstů
MasterCard testuje další způsob, jak vylepšit placení v obchodech. Běžnou platební kartu společnost opatřila čtečkou otisků prstů, která bude sloužit k ověření identity namísto číselného kódu PIN.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem TP-Link přináší chytré žárovky ovladatelné smartphonem
Společnost TP-Link, známá především svými bezdrátovými síťovými produkty, představila na českém trhu řadu chytrých žárovek LB. Uživatel je může ovládat pomocí svého smartphonu, případně digitálního asistenta, jako je Amazon Echo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik