Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus Zenfone Zoom se dočká nástupce, ale bez optického zoomu

9.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Na trhu není mnoho telefonů, které by se chlubily optickým zoomem. Asus Zenfone Zoom je světlou výjimkou, i když svým ostatním hardwarem dosti zastaral. Naštěstí se snad brzy představí nástupce, kterému možná bude chybět nejdůležitější vychytávka…
První generace smartphonu Asuu Zenfone Zoom má za sebou poměrně bohatou historii. Představena byla v lednu 2015, ale na český trh se dostala až letos v květnu, tedy po téměř osmnácti měsících. Zatímco v případě trojnásobného optického zoomu jen těžko najde konkurenci, ostatní hardware během takové doby trochu zastaral – především procesor Intel Atom Z3580 dnes už nikoho neuchvátí. Cena okolo 15 tisíc korun navíc nepatří k nejpříznivějším, od uvedení na trh se drží na přibližně stejné úrovni. O bestseller tedy zrovna nepůjde, přesto výrobce patrně pracuje na nástupci, který podle všeho ponese název Zenfone 3 Zoom (ZE553KL). Zařízení už se objevilo v certifikační databázi Bluetooth SIG, stejně jako v čínské TENAA.

Opět nejspíš půjde o smartphone zaměřený na fotografování, tentokrát však výrobce nejspíš zvolí tradičnější řešení bez optického zoomu. Výhodou by měla být nižší tloušťka, hmotnost a v neposlední řadě také cena. Místo toho se telefon nejspíš pochlubí duálním zadním fotoaparátem, který se v poslední době objevuje u čím dál většího množství modelů – především si toto řešení oblíbil Huawei a jeho značka Honor. V případě Zenfonu 3 Zoom by mělo jít o kombinaci 13MPx a 12,2MPx snímače, pod ním můžeme vidět přisvětlovací diody a patrně také laserový autofokus. Přední fotoaparát na selfie bude zřejmě schopný pořizovat až 13MPxx snímky.

K další výbavě má patřit 5,5“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, který bude možno nejspíš zkombinovat se 2GB, 3GB nebo dokonce 4GB RAM. Od operační paměti se bude nejspíš odvíjet také velikost interního úložiště, která se údajně pohybuje v rozmezí od 16 do 64 GB. Do méně než 8 mm tenkého kovového těla se vešla baterie o kapacitě téměř 5 000 mAh. Na zadní straně si navíc můžete všimnout čtyřky otisků prstů. Operačním systémem testovaného kusu je ještě Android 6.0 Marshmallow, ale na trh už by se novinka mohla dostat s novějším Androidem Nougat.

Asus Zenfone 3 Zoom bude podle spekulací představen začátkem ledna na veletrhu CES 2017.

Zdroj: Liliputing.com
reklama