Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell bude opět inovovat notebooky XPS 13 a XPS 15 s tenkými rámečky

2.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Notebooky z řady XPS jsou jakousi výkladní skříní Dellu, není proto divu, že je výrobce velmi často aktualizuje. Na CES 2017 bychom se měli dočkat modelu XPS 13, který by měl nově využívat konvertibilní konstrukci, a také XPS 15 se čtyřjádry Kaby Lake.
Ultrabooky Dell XPS 13 a 15 si mezi zákazníky vysloužily vysokou oblibu. Důvodem může být solidní výkon, ale především to budou extrémně tenké rámečky okolo displeje, díky kterým počítače mnohem méně místa než konkurenční modely se shodnou úhlopříčkou. Naposledy Dell tuto dvojici inovoval minulý rok na podzim, když je osadil sedmou generací procesorů Intel Core na architektuře Kaby Lake. O několik měsíců později je nejspíš na řadě další update. Za pár dnů začíná veletrh CES 2017 v Las Vegas, kam by měl výrobce přivézt mimo jiné opět inovované notebooky XPS 13 a 15.

Revoluční proměnou patrně projde menší model Dell XPS 13, který se má podle uniklých informací stát konvertiblem. Displej sice nebude možné odpojit, ale půjde jej údajně otočit až o 360 stupňů. To přinese možnost využívat zařízení v řadě různých režimů, jako je stan či tablet. Zatím není jasné, zda budou nějak upraveny i další komponenty, ale pokud nikoliv, můžeme očekávat třináctipalcový dotykový displej s rozlišením Full HD či Quad HD+ s minimálními rámečky okolo. Nechyběly by ani procesory Intel Kaby Lake v kombinaci se 4GB až 16GB RAM a 128GB až 512GB SSD.

Dell XPS 15 se podle dostupných informací dočká nových konfigurací, které budou zaměřeny spíše na výkon než nízkou spotřebu energie. Poháněny budou údajně čtyřjádrovými procesory Kaby Lake, které Intel zatím ani oficiálně neoznámil: Core i3-7100HQ, Core i5-7300HQ a Core i7-7700HQ. O grafický výkon se má postarat mobilní varianta dedikované karty Nvidia GeForce GTX 1050, která je nejslabším modelem na architektuře Pascal (současný Dell XPS 15 využívá ve vybraných konfiguracích grafiku GeForce GTX 960M).

A dočkat bychom se nově měli také čtečky otisků prstů, která bude jistě spolupracovat se službou Windows Hello a zvýší tak možnosti zabezpečení systému. K další předpokládané výbavě patří patnáctipalcový dotykový displej o rozlišení 3840 x 2160 obrazových bodů, až 32GB operační paměť a maximálně 1TB úložiště v podobě HDD či SSD. Více podrobností se snad dozvíme za pár dnů, kdy začíná již zmiňovaný veletrh CES 2017.

Zdroj: Liliputing.com (1, 2)
reklama