www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund

Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
, , aktualita
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
K oblíbeným
reklama
Porsche Taycan zvládlo zajet Severní smyčku okruhu Nürburgring za čas 7 minut a 42 sekund, což je sice hodně rychlé, ale přeci jen jsme čekali více. Porsche má 680, případně 761 koní podle verze, přičemž za cca 7:40 minut to zvládnou i hot-hatche s výkonem lehce přes 300 koní. Elon Musk se nechal slyšet, že na tomto okruhu vytvoří nový elektrický rekord. Nakonec vyplynulo, že půjde o rekord sedmimístných sedanů, což se lehko překonává, protože tento rekord ještě ani nebyl stanoven. Nicméně údajné časy, kterých měl nový Model S Plaid dosáhnout, by stanovil nejen rekord sedmimístných sedanů (a elektrických jakbysmet), ale i znatelně překonává výše zmíněný Taycan.
 
Tesla Model S
 
Hovoří se totiž o tom, že tato Tesla to zvládla za pouhých 7:23 minuty, což znamená o 19 sekund rychleji než Porsche, čemuž se ani nechce věřit. Nová varianta Plaid má tři elektromotory místo dvou a testovací vůz, které se prohání po slavné německé trati, má mít snížený podvozek, speciální pneumatiky a nestandardní spoiler na zádi. Není však jasné, zda se těchto úprav dočká i standardní verze vozu. Standardní Model S Plaid by měl jít do výroby někdy na přelomu října a listopadu. Pokud jde o rekord, ten stejně jako v Laguna Seca není oficiální, takže jde stále jen o "překonání", které nelze brát úplně vážně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala