www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund

Tesla Model S prý překonala Taycan na Nürburgringu o 20 sekund
, , aktualita
Elon Musk vyhlásil válku elektromobilu Porsche Taycan a rozhodl se ho překonat v času, za který dokáže jeho Model S zajet Severní smyčku Nürburgringu. Prý se to povedlo, a to dokonce o téměř 20 sekund. Což je k nevíře.
K oblíbeným
reklama
Porsche Taycan zvládlo zajet Severní smyčku okruhu Nürburgring za čas 7 minut a 42 sekund, což je sice hodně rychlé, ale přeci jen jsme čekali více. Porsche má 680, případně 761 koní podle verze, přičemž za cca 7:40 minut to zvládnou i hot-hatche s výkonem lehce přes 300 koní. Elon Musk se nechal slyšet, že na tomto okruhu vytvoří nový elektrický rekord. Nakonec vyplynulo, že půjde o rekord sedmimístných sedanů, což se lehko překonává, protože tento rekord ještě ani nebyl stanoven. Nicméně údajné časy, kterých měl nový Model S Plaid dosáhnout, by stanovil nejen rekord sedmimístných sedanů (a elektrických jakbysmet), ale i znatelně překonává výše zmíněný Taycan.
 
Tesla Model S
 
Hovoří se totiž o tom, že tato Tesla to zvládla za pouhých 7:23 minuty, což znamená o 19 sekund rychleji než Porsche, čemuž se ani nechce věřit. Nová varianta Plaid má tři elektromotory místo dvou a testovací vůz, které se prohání po slavné německé trati, má mít snížený podvozek, speciální pneumatiky a nestandardní spoiler na zádi. Není však jasné, zda se těchto úprav dočká i standardní verze vozu. Standardní Model S Plaid by měl jít do výroby někdy na přelomu října a listopadu. Pokud jde o rekord, ten stejně jako v Laguna Seca není oficiální, takže jde stále jen o "překonání", které nelze brát úplně vážně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala