Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Renault Mégane RS Trophy-R: rekordní předokolka na Nürburgringu

23.5.2019, Milan Šurkala, aktualita
Závody o nejrychlejší předokolku na okruhu Nürburgring pokračují a dosavadní titul musí Honda chtě nechtě předat Renaultu. Jeho nový Mégane RS Trophy-R totiž japonský hot hatch překonal o téměř 4 sekundy.
Máme zde dalších přemožitele Zeleného pekla, německého okruhu Nürburgring. V kategorii předokolek se objevil nový rekordman v podobě vozu Renault Megane RS Trophy-R. Ten překonal předloňský rekord Hondy Civic Type-R. Ten činil 7:43,8 minuty. Renault to zvládl za pouhých 7:40,1 minuty, čímž Hondu překonal o 3,7 sekundy. Tento čas se týká standardního okruhu o délce 20,6 km. Od letošního roku by se ale měřit celá délka okruhu, což je 20,832 km. I tento čas ale v Renaultu změřili a činí 7:45,389 minuty.
 
Renault Mégane RS Trophy-R
 
Vůz se přitom od jiných hot hatchbacků liší menším objemem motoru 1,8 litru (obvyklé jsou zde spíše přeplňované dvoulitry). I přesto se Renaultu podařilo dosáhnout velmi vysokého výkonu 300 koní (221 kW) a točivého momentu 400 Nm. Renault se ale dle svých slov nehoní za maximálním výkonem spíše jako za ovladatelností a nízkou hmotností. Ta je ostatně o velmi výrazných 130 kg nižší než u RS300 Trophy. Vůz je schopen zrychlit na 100 km/h za 5,7 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 260 km/h. Trophy-R má výfuk Akrapovič, brzdy Brembo, pneumatiky Bridgestone a tlumiče Öhlins. Uvidíme, jak dlouho mu tento rekord vydrží, konkurence nespí.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama