www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla "zajela" rekord na okruhu Laguna Seca, "pokoří" i Nürburgring

Tesla "zajela" rekord na okruhu Laguna Seca, "pokoří" i Nürburgring
, , aktualita
Porsche představilo svůj elektrický sedan Taycan, který zajel rekord na Nürburgringu, čehož se hned chytil Elon Musk a rozhodl se nechat zajet rekordy na okruzích Laguna Seca i v Zeleném pekle. Má to však háček.
K oblíbeným
reklama
Nový elektrický sedan Porsche Taycan dělá asi Elonu Muskovi vrásky na čele. Ten totiž nedávno zajel rekord na okruhu Nürburgring s časem 7 minut a 42 sekund v kategorii čtyřdvéřových elektrických sedanů, což vzhledem k jejich počtu není zas tak těžké překonat. A strategie, která je velmi oblíbená i u českých výběrových řízení (nastavit podmínky tak, aby to nemohlo nevyjít), nyní využije i Elon Musk. Na Nürburgring už přijela upravená Tesla Model S s novým pohonným systémam, vyladěným podvozkem a karosérií. Ta má stanovit nový rekord ve své kategorii a je v podstatě naprosto jasné, že se to povede, pokud dojede do cíle.
 
 
Zjevné je to z komunikace na Muskově oblíbeném Twitteru. Tam podotkl, že Model S na tomto okruhu má 7 sedadel. Načež se lidé dotazovali, k čemu. Musk odpověděl, že k tomu, aby v něm mohlo jet 7 lidí. Faktem je, že pro rekordy se obvykle sedadla odstraňují, aby bylo auto co nejlehčí. Zde jich ale záměrně bude co nejvíce a má to svůj důvod. Jedna z dalších reakcí k tématu totiž byla, že tedy stanovují rekord pro 7sedadlové auto, což Musk svým "good point" potvrdil. Jinak řečeno, i kdyby Tesla obkroužila Severní smyčku za hodinu, stanovila by rekord, protože oficiální rekord pro sedmimístný sedan neexistuje a pro sedmimístný elektrický sedan už vůbec ne. I když se měl rekord zajet v tomto týdnu, Musk řekl, že ještě ladí auto, aby jelo bezpečněji, což se týká zejména sekce Flugplatz.
 
 
Tesla už před pár dny "překonala" rekord na okruhu Laguna Seca, ale i zde je nutno využít uvozovky. S časem 1:36.555 minuty se stala nejrychlejším čtyřdvéřovým sedanem na okruhu, jenže problémem je, že si to zajela jen tak pro sebe a nešlo o žádné oficiální měření. Video sice máme, ale oficiální rekord okruhu tak nebyl překonán, protože na jeho průběh nikdo povolaný nedohlížel.
 
Tyto "rekordy" zajíždí prototyp nové verze Modelu S, tzv. verze Plaid, která má mít tři elektromotory místo dvou. K dispozici bude za příplatek pro Modely S, X a má být součástí nového Roadsteru, naopak Modely 3 a Y se této varianty nedočkají.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala