Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Xperia XZ1 Compact bude další zmenšenou vlajkovou lodí

20.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Sony se na veletrh IFA 2017 nejspíš vrátí s kompaktní vlajkovou lodí. Na internetu se objevily rendery i detaily o výbavě nové Xperie XZ1 Compact, která by měla kombinovat 4,6" displej s procesorem Snapdragon 835.
Malá vlajková loď Sony Xperia Z5 Compact by měla po dvou letech dostat přímého nástupce. Můžete sice namítnout, že v loňském roce byla představena Xperia X Compact, která však byla poize modelem střední třídy. Zájemci o špičkově vybavený, ale zároveň malý smartphone se dočkají modelu Xperia XZ1 Compact, který bude patrně odvozen přímo z vlajkové lodi Xperia XZ1. Tento týden se na internetu objevily rendery od OnLeaks a 91mobile, které by měly ukazovat poměrně přesnou pdoobu smartphonu.
 
 
Sony Xperia XZ1 by měla mít kovové tělo s rozměry 129,5 x 64,5 x 9,4 mm a nepříliš překvapivým designem. Očekávat můžeme také voděodolnost telefonu, kterou japonský výrobce využívá u většiny svých dražších modelů. Na přední straně si můžeme všimnout dvou mřížek reproduktorů, což by mohlo naznačovat stereo konfiguraci. Zadní strana ukrývá objektiv fotoaparátu, který na rozdíl od tenčí Xperie XZ1 nevyčnívá. Na bocích si lze všimnout slotu na SIM kartu/micro SD, napájecího tlačítka (s integrovanou čtečkou otisků prstů), tlačítek pro změnu hlasitosti, samostatné spouště fotoaparátu, na horní hraně je umístěn 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek a zespoda potom port USB Type-C.
 
Při rozebrání zařízení bychom měli uvnitř najít osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 835 spolu se 4GB RAM a 64GB interním úložištěm. Od jiných high-endových modelů však novinku odlišuje displej, který údajně ponese úhlopříčku jen 4,6". prozatím není zcela jisté, zda to bude v kombinaci s HD (720p) či Full HD (1080p) rozlišením. Samozřejmostí se stane podpora bezdrátové technologie NFC a operační systém Google Android, který bude nejspíš přítomný ještě ve verzi Nougat, výrobce jej však jistě rychle aktualizuje na Android O (Oreo?). Kapacita baterie je uváděna na hodnotě 2 600 mAh.
 

Sony Xperia XZ1 Compact by měla být představena už na veletrhu IFA 2017 v Berlíně, který proběhne začátkem září. Podle spekulací by se měl telefon dostat na trh ještě tentýž měsíc s cenovkou okolo 650 eur, v přepočtu asi 17 000 Kč.
 


reklama