Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Xperia XZ1 odhaluje svůj design i výbavu v předstihu

17.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Za pár týdnů se představí nová vlajková loď od Sony, její podobu však známe už nyní. Prozradíme, že ve srovnání s předchůdcem nenajdeme mnoho rozdílů, žádnou revoluci nečekejte ani ve výbavě.
Sony nejspíš začátkem září na veletrhu IFA 2017 v Berlíně představí hned několik nových smartphonů a mezi nimi také novou vlajkovou loď Xperia XZ1. Nástupce aktuálně prodávaných modelů Xperia XZ a Xperia XZs nepřinese žádné výrazné inovace, pokud jsou tedy pravdivé nově uniklé informace. CompareRaja a @OnLeaks společně přinášejí údajné rendery smartphonu, který vypadá velmi podobně jako předchůdci. To by samo o sobě nebylo nic špatného, neboť Sony používá minimalistický elegantní design, který stárne jen pomalu. Pokud byste však čekali, že japonský výrobce alespoň zmenší volný prostor nad a pod displejem, jste na omylu. Trend tenkých rámečků zatím zkrátka Xperie příliš nezasáhl, zrovna u high-endového modelu bychom však čekali něco jiného.
 
 
Svou cestou si jde Sony také v případě zadního fotoaparátu, kde nejspíš v Xperií XZ1 nepoužilo duální snímač běžný u konkurenčních vlajkových lodí. To nemusí znamenat, že by telefon nemohl obstát kvalitou snímků, ale měli bychom zapomenout na některé pokročilejší funkce jako efekt rozmazaného pozadí nebo optický zoom. K viditelnějším designovým změnám oproti předchůdcům patří horizontálně orientovaný modul s diodovým bleskem na zadní straně. Na horní hraně můžeme vidět 3,5mm audio jack (žádné problémy s připojením sluchátek nás tedy nečekají), vespodu potom port USB Type-C. Pravá strana ukrývá tlačítko pro zapnutí/vypnutí telefonu, kde bude nejspíš integrována čtečka otisků, a dále také ovládání hlasitosti a samostatná spoušť fotoaparátu. Naproti lze vidět slot, který bude pravděpodobně určen pro SIM karty i micro SD kartu.
 
 
 
Kovové voděodolné tělo by mělo mít rozměry 146,8 x 73,4 x 7,6 mm, bude tedy nejspíš nepatrně širší i delší a naopak tenčí než Xperia XZs. Ve výbavě připravovaného smartphonu údajně nalezneme 5,2” dosud neupřesněného rozlišení s podporou HDR, procesor Qualcomm Snapdragon 835 a 4GB RAM. Na zadní straně je očekáván 19MPx, vpředu potom 12MPx fotoaparát. Kapacita baterie by se měla zastavit na nepříliš přesvědčivé hodnotě 3 000 mAh. Více už potěší operační systém, kterým by mohl už od představení smartphonu zbrusu nový Android O.
 


reklama