Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Xperia XZ Pro možná přinese 4K OLED displej

17.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Sony dnes oficiálně zveřejnilo datum své tiskové konference na MWC 2018, ale co na ni představí? Podle čínského zdroje půjde o novou vlajkovou loď Xperia XZ Pro se Snapdragonem 845 či duálním zadním fotoaparátem.
Sony se letos stalo první známou značkou, která představila nové smartphony. Jednalo se o trojici modelů střední třídy Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra a Xperia L2. Zájemci o novou vlajkovou loď si musejí počkat na veletrh MWC 2018 v Barceloně. Sony potvrdilo, že svou tiskovou konferenci uspořádá 26. února, ale pochopitelně neprozradilo, jaké novinky na ní představí. Shodou okolností se však jen pár hodin před tím objevila spekulace z čínského zdroje, která hovoří o dosud nepředstaveném modelu Xperia XZ Pro, nástupci Xperie XZ Premium. Ačkoliv vypadají detaily o výbavě velmi lákavě, měli bychom je brát s opravdu dostatečnou rezervou. Různé falešné informace, které si patrně někdo z fanoušků takříkajíc vycucal z prstu, totiž nejsou v mobilním průmyslu zase nic tak ojedinělého.
 
 
Pokud by byly uniklé informace pravdivé, připravil by si pro nás letos japonský výrobce opravdu špičkovou vlajkovou loď, která by jen těžko hledala konkurenci. Sony Xperia XZ Pro nabídne podle čínského zdroje 5,7" OLED displej s rozlišením 4K. Vůbec poprvé by se tedy objevila Xperie s OLED displejem, což však pro skalní fanoušky nebude nic tak překvapivého, neboť o této možnosti se začalo spekulovat přibližně před rokem s tím, že první takový model spatří světlo světa v roce 2018. A zatímco první letošní Xperie zůstávaly u tradičnějšího designu. v případě Xperie XZ Pro prý můžeme očekávat podlouhlejší displej (patrně poměr stran 18:9) a tenké rámečky.
 
Novinka by také měla potěšit procesorem Qualcomm Snapdragon 845, který už sice byl oficiálně oznámen, ale dosud se neobjevil v žádném smartphonu. Sony by tento procesor mělo zkombinovat s 6GB RAM a až 128GB vnitřním úložištěm. Další prvenství si telefon odnese v případě fotoaparátu. Vůbec poprvé bychom totiž u Sony měli vidět duální zadní snímač, konkrétně kombinaci 18MPx a 12MPx senzoru (jeden s velikostmi pixelů 1,33 μm, druhý 1,38 μm). Japonský výrobce se tomuto řešení dlouho vyhýbal a poprvé využil dvojitý fotoaparát až u nové Xperie XA2 Ultra, i když méně tradičně na přední straně.
 
K další očekávané výbavě patří 13MPx přední fotoaparát na selfie, baterie o kapacitě 3 420 mAh a operační systém Android Oreo. Na vybraných trzích se objeví také varianta s podporou Dual SIM. Xperia XZ Pro by mohla opět nabídnout skleněné tělo, a to s certifikací IP68 potvrzující odolnost proti vodě a prachu. Cena je odhadována na 6 000 juanů, v přepočtu 19 400 Kč bez DPH.
 


reklama