Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Xperia L2: nejlevnější Xperia s pár vylepšeními

8.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Sony se vloni vrátilo k levným smartphonům a nehodlá je opustit ani letos. Na CES 2018 byla odhalena Xperia L2, která v plastovém těle ukrývá převážně nezajímavé komponenty, přesto neurazí 3GB RAM či čtečka otisků prstů.
Sony Xperia L1 představovala v loňském roce nečekaný návrat japonského výrobce mezi cenově dostupné telefony. Xperia L2 tedy nebyla žádným překvapením, a to i vzhledem k tomu, že informace o tomto modelu unikly na internet v předstihu. K oficiálnímu odhalení došlo dnes na veletrhu CES 2018 v Las Vegas, pojďme se tedy podívat na design a parametry novinky. Xperia L2 se vyznačuje na pohled docela líbivým tělem, zklamání však možná řada uživatelů pocítí, když si smartphone vezme do ruky – je totiž opět z plastu. Cenou útěchy nám může být alespoň nabídka tří barevných variant, které si můžeme prohlédnout na obrázku níže.
 
 
5,5" displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů ve výbavě zůstal, což platí také o čtyřjádrovém procesoru MediaTek MT6737T taktovaném na 1,5 GHz. Alespoň, že se výrobce rozhodl navýšit velikost operační paměti na 3 GB a zdvojnásobit úložiště na 32 GB (slot na micro SD karty ve výbavě zůstal). Ostudu si telefon v dané třídě rozhodně neudělá 13MPx zadním fotoaparátem s autofokusem a LED bleskem, ani 8MPx předním fotoaparátem se 120stupňovým úhlem záběru  –  stejný můžeme najít v obou dalších dnešních novinkách, Xperii XA2 a XA2 Ultra.
 
Znatelně delší výdrž baterie přinese 3300mAh baterie, která nahradí původní 2620mAh. Především z toho důvodu vzrostla tloušťka z 8,7 na 9,8 mm, hmotnost se naopak o 2 g snížila na 178 g. Zatímco reversibilní port USB Type-C jsme našli už u Xperie L1, úplnou novinkou v této řadě je čtečka otisků prstů, která našla své místo na zadní straně (od její integrace v bočním napájecím tlačítku už Sony upouští). Zklamáním může být starší operační systém Android 7.1.1 Nougat, navíc zatím bez příslibu aktualizace na Android Oreo.
 
 

Cena a dostupnost

 
Sony Xperia L2 se začne prodávat v únoru, ale cena zatím specifikována nebyla.
 


reklama