www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche Taycan dostane 3 roky rychlonabíjení zdarma

Porsche Taycan dostane 3 roky rychlonabíjení zdarma
, , aktualita
Už tento rok by se měl představit nový elektromobil značky Porsche, model Taycan. Ten má nabízet podporu extrémně rychlého nabíjení s 350 kW, tedy nabitím celého akumulátoru za zhruba 15-20 minut. Zákazníci jej navíc budou mít po tři roky zdarma.
reklama
Začíná doba elektromobilů a mnoho značek se připravuje na svou elektrickou budoucnost. Hodně se mluví i o společnosti Porsche, která si chystá elektrický sedan Taycan. Ten bude mít 90kWh akumulátor s napětím 800 V (standardem u jiných elektromobilů je spíše 400 V) a i díky tomu bude podporovat extrémně rychlé 350kW nabíjení. Sice ani to se nevyrovná tankování benzínu na čerpací stanici, nicméně hovoříme už o nabití 100 km dojezdu během nějakých 4 minut. Porsche chce navíc nabídnout 3 roky bezplatného nabíjení na svých 350kW nabíječkách (cena za nabíjení ale jistě bude promítnuta do ceny vozu). Základní verze by měla údajně stát okolo 2,7 mil. Kč s DPH, Taycan 4s kolem 3 milionů a Taycan Turbo pak 3,9 milionu korun.
 
Porsche Taycan
 
Přesněji řečeno, v případě bezplatného nabíjení jde alespoň v USA o nabíječky společnosti Electrify America, které buduje Volkswagen, s nímž je Porsche v koncernu. Připomeňme však, že tyto rychlonabíječky nyní nefungují kvůli možným problémům s kabely. Jejich bezpečnost je nyní předmětem interního vyšetřování (jeden prototypový kabel v Německu před pár dny zkratoval). Rychlé nabíjení poskytnou i samotní dealeři Porsche, jen v USA by jich mělo být v roce 2020 okolo 120. V Evropě se Porsche rovněž podílí na stavbě 350kW rychlonabíječek, takže tyto dva kontinenty bude mít pokryté. Spolu s BMW už postavilo dokonce i 450kW verzi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik