www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche Taycan dostane 3 roky rychlonabíjení zdarma

Porsche Taycan dostane 3 roky rychlonabíjení zdarma
, , aktualita
Už tento rok by se měl představit nový elektromobil značky Porsche, model Taycan. Ten má nabízet podporu extrémně rychlého nabíjení s 350 kW, tedy nabitím celého akumulátoru za zhruba 15-20 minut. Zákazníci jej navíc budou mít po tři roky zdarma.
K oblíbeným
reklama
Začíná doba elektromobilů a mnoho značek se připravuje na svou elektrickou budoucnost. Hodně se mluví i o společnosti Porsche, která si chystá elektrický sedan Taycan. Ten bude mít 90kWh akumulátor s napětím 800 V (standardem u jiných elektromobilů je spíše 400 V) a i díky tomu bude podporovat extrémně rychlé 350kW nabíjení. Sice ani to se nevyrovná tankování benzínu na čerpací stanici, nicméně hovoříme už o nabití 100 km dojezdu během nějakých 4 minut. Porsche chce navíc nabídnout 3 roky bezplatného nabíjení na svých 350kW nabíječkách (cena za nabíjení ale jistě bude promítnuta do ceny vozu). Základní verze by měla údajně stát okolo 2,7 mil. Kč s DPH, Taycan 4s kolem 3 milionů a Taycan Turbo pak 3,9 milionu korun.
 
Porsche Taycan
 
Přesněji řečeno, v případě bezplatného nabíjení jde alespoň v USA o nabíječky společnosti Electrify America, které buduje Volkswagen, s nímž je Porsche v koncernu. Připomeňme však, že tyto rychlonabíječky nyní nefungují kvůli možným problémům s kabely. Jejich bezpečnost je nyní předmětem interního vyšetřování (jeden prototypový kabel v Německu před pár dny zkratoval). Rychlé nabíjení poskytnou i samotní dealeři Porsche, jen v USA by jich mělo být v roce 2020 okolo 120. V Evropě se Porsche rovněž podílí na stavbě 350kW rychlonabíječek, takže tyto dva kontinenty bude mít pokryté. Spolu s BMW už postavilo dokonce i 450kW verzi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik