Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Porsche Taycan dostane 3 roky rychlonabíjení zdarma

29.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Už tento rok by se měl představit nový elektromobil značky Porsche, model Taycan. Ten má nabízet podporu extrémně rychlého nabíjení s 350 kW, tedy nabitím celého akumulátoru za zhruba 15-20 minut. Zákazníci jej navíc budou mít po tři roky zdarma.
Začíná doba elektromobilů a mnoho značek se připravuje na svou elektrickou budoucnost. Hodně se mluví i o společnosti Porsche, která si chystá elektrický sedan Taycan. Ten bude mít 90kWh akumulátor s napětím 800 V (standardem u jiných elektromobilů je spíše 400 V) a i díky tomu bude podporovat extrémně rychlé 350kW nabíjení. Sice ani to se nevyrovná tankování benzínu na čerpací stanici, nicméně hovoříme už o nabití 100 km dojezdu během nějakých 4 minut. Porsche chce navíc nabídnout 3 roky bezplatného nabíjení na svých 350kW nabíječkách (cena za nabíjení ale jistě bude promítnuta do ceny vozu). Základní verze by měla údajně stát okolo 2,7 mil. Kč s DPH, Taycan 4s kolem 3 milionů a Taycan Turbo pak 3,9 milionu korun.
 
Porsche Taycan
 
Přesněji řečeno, v případě bezplatného nabíjení jde alespoň v USA o nabíječky společnosti Electrify America, které buduje Volkswagen, s nímž je Porsche v koncernu. Připomeňme však, že tyto rychlonabíječky nyní nefungují kvůli možným problémům s kabely. Jejich bezpečnost je nyní předmětem interního vyšetřování (jeden prototypový kabel v Německu před pár dny zkratoval). Rychlé nabíjení poskytnou i samotní dealeři Porsche, jen v USA by jich mělo být v roce 2020 okolo 120. V Evropě se Porsche rovněž podílí na stavbě 350kW rychlonabíječek, takže tyto dva kontinenty bude mít pokryté. Spolu s BMW už postavilo dokonce i 450kW verzi.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama