www.svetmobilne.cz
>
>

Porsche Taycan dostane 3 roky rychlonabíjení zdarma

Porsche Taycan dostane 3 roky rychlonabíjení zdarma
, , aktualita
Už tento rok by se měl představit nový elektromobil značky Porsche, model Taycan. Ten má nabízet podporu extrémně rychlého nabíjení s 350 kW, tedy nabitím celého akumulátoru za zhruba 15-20 minut. Zákazníci jej navíc budou mít po tři roky zdarma.
K oblíbeným
reklama
Začíná doba elektromobilů a mnoho značek se připravuje na svou elektrickou budoucnost. Hodně se mluví i o společnosti Porsche, která si chystá elektrický sedan Taycan. Ten bude mít 90kWh akumulátor s napětím 800 V (standardem u jiných elektromobilů je spíše 400 V) a i díky tomu bude podporovat extrémně rychlé 350kW nabíjení. Sice ani to se nevyrovná tankování benzínu na čerpací stanici, nicméně hovoříme už o nabití 100 km dojezdu během nějakých 4 minut. Porsche chce navíc nabídnout 3 roky bezplatného nabíjení na svých 350kW nabíječkách (cena za nabíjení ale jistě bude promítnuta do ceny vozu). Základní verze by měla údajně stát okolo 2,7 mil. Kč s DPH, Taycan 4s kolem 3 milionů a Taycan Turbo pak 3,9 milionu korun.
 
Porsche Taycan
 
Přesněji řečeno, v případě bezplatného nabíjení jde alespoň v USA o nabíječky společnosti Electrify America, které buduje Volkswagen, s nímž je Porsche v koncernu. Připomeňme však, že tyto rychlonabíječky nyní nefungují kvůli možným problémům s kabely. Jejich bezpečnost je nyní předmětem interního vyšetřování (jeden prototypový kabel v Německu před pár dny zkratoval). Rychlé nabíjení poskytnou i samotní dealeři Porsche, jen v USA by jich mělo být v roce 2020 okolo 120. V Evropě se Porsche rovněž podílí na stavbě 350kW rychlonabíječek, takže tyto dva kontinenty bude mít pokryté. Spolu s BMW už postavilo dokonce i 450kW verzi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala