www.svetmobilne.cz
>
>

VW i další odstavují rychlonabíječky kvůli nebezpečným kabelům

VW i další odstavují rychlonabíječky kvůli nebezpečným kabelům
, , aktualita
Společnost Electrify America, která je jednou ze společností založených Volkswagenem, v USA vypnula všechny své rychlonabíječky. Kabely s rychlým nabíjením mohou představovat velké riziko a k podobnému kroku se uchýlily i další společnosti.
K oblíbeným
reklama
Skandál Dieselgate společnosti Volkswagen má dlouhý dosah a jedním ze způsobu odčinění viny je i založení společnosti Electrify America. Jejím cílem je vybudovat v USA síť 484 rychlonabíječek s celkem 2000 nabíjecími stojany podporujícími rychlé nabíjeni s výkonem 150 kW nebo dokonce i 350 kW. Tyto nabíječky obsahují kapalinou chlazené kabely od společnosti Huber+Suhner a právě zde se objevil zdroj problémů. Jeden ze zákazníků společnosti v Německu, který tyto nabíječky testoval, totiž zaznamenal zkrat. Šlo o prototyp kabelu první generace.
 
Nabíječka Electrify America
 
V důsledku toho společnost Huber+Suhner doporučila všem, kteří používají její kabely pro rychlé nabíjení, aby je přestali používat do doby, než se zjistí, kde byl problém a zda ovlivňuje i sériové kabely. Ty se totiž od těchto prototypových liší např. vylepšeným utěsněním. Kapalinové chlazení podle všeho není problémem a první šetření ukazuje, že zkrat vznikl v nabíjecí zásuvce.
 
Electrify America tak nyní na svých nabíjecích stanicích nepovoluje rychlé nabíjení s výkonem 150 kW a vyšším. Nejrychlejší možnost nabití je tak nyní standardní 50kW CCS a využít lze i tradiční CHAdeMO. Podobný krok se zavřením stojanů s rychlým nabíjením provedla i nizozemská společnost Fastned. Ta podporuje 175kW nabíjení a všechny stojany využívající kabely od Huber+Suhner jsou nyní zavřeny. Společnost ale má i 175kW stojany, které využívají kabely od jiného výrobce a ty zůstávají v provozu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala