www.svetmobilne.cz
>
>

VW i další odstavují rychlonabíječky kvůli nebezpečným kabelům

VW i další odstavují rychlonabíječky kvůli nebezpečným kabelům
, , aktualita
Společnost Electrify America, která je jednou ze společností založených Volkswagenem, v USA vypnula všechny své rychlonabíječky. Kabely s rychlým nabíjením mohou představovat velké riziko a k podobnému kroku se uchýlily i další společnosti.
reklama
Skandál Dieselgate společnosti Volkswagen má dlouhý dosah a jedním ze způsobu odčinění viny je i založení společnosti Electrify America. Jejím cílem je vybudovat v USA síť 484 rychlonabíječek s celkem 2000 nabíjecími stojany podporujícími rychlé nabíjeni s výkonem 150 kW nebo dokonce i 350 kW. Tyto nabíječky obsahují kapalinou chlazené kabely od společnosti Huber+Suhner a právě zde se objevil zdroj problémů. Jeden ze zákazníků společnosti v Německu, který tyto nabíječky testoval, totiž zaznamenal zkrat. Šlo o prototyp kabelu první generace.
 
Nabíječka Electrify America
 
V důsledku toho společnost Huber+Suhner doporučila všem, kteří používají její kabely pro rychlé nabíjení, aby je přestali používat do doby, než se zjistí, kde byl problém a zda ovlivňuje i sériové kabely. Ty se totiž od těchto prototypových liší např. vylepšeným utěsněním. Kapalinové chlazení podle všeho není problémem a první šetření ukazuje, že zkrat vznikl v nabíjecí zásuvce.
 
Electrify America tak nyní na svých nabíjecích stanicích nepovoluje rychlé nabíjení s výkonem 150 kW a vyšším. Nejrychlejší možnost nabití je tak nyní standardní 50kW CCS a využít lze i tradiční CHAdeMO. Podobný krok se zavřením stojanů s rychlým nabíjením provedla i nizozemská společnost Fastned. Ta podporuje 175kW nabíjení a všechny stojany využívající kabely od Huber+Suhner jsou nyní zavřeny. Společnost ale má i 175kW stojany, které využívají kabely od jiného výrobce a ty zůstávají v provozu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik