Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VW i další odstavují rychlonabíječky kvůli nebezpečným kabelům

28.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Electrify America, která je jednou ze společností založených Volkswagenem, v USA vypnula všechny své rychlonabíječky. Kabely s rychlým nabíjením mohou představovat velké riziko a k podobnému kroku se uchýlily i další společnosti.
Skandál Dieselgate společnosti Volkswagen má dlouhý dosah a jedním ze způsobu odčinění viny je i založení společnosti Electrify America. Jejím cílem je vybudovat v USA síť 484 rychlonabíječek s celkem 2000 nabíjecími stojany podporujícími rychlé nabíjeni s výkonem 150 kW nebo dokonce i 350 kW. Tyto nabíječky obsahují kapalinou chlazené kabely od společnosti Huber+Suhner a právě zde se objevil zdroj problémů. Jeden ze zákazníků společnosti v Německu, který tyto nabíječky testoval, totiž zaznamenal zkrat. Šlo o prototyp kabelu první generace.
 
Nabíječka Electrify America
 
V důsledku toho společnost Huber+Suhner doporučila všem, kteří používají její kabely pro rychlé nabíjení, aby je přestali používat do doby, než se zjistí, kde byl problém a zda ovlivňuje i sériové kabely. Ty se totiž od těchto prototypových liší např. vylepšeným utěsněním. Kapalinové chlazení podle všeho není problémem a první šetření ukazuje, že zkrat vznikl v nabíjecí zásuvce.
 
Electrify America tak nyní na svých nabíjecích stanicích nepovoluje rychlé nabíjení s výkonem 150 kW a vyšším. Nejrychlejší možnost nabití je tak nyní standardní 50kW CCS a využít lze i tradiční CHAdeMO. Podobný krok se zavřením stojanů s rychlým nabíjením provedla i nizozemská společnost Fastned. Ta podporuje 175kW nabíjení a všechny stojany využívající kabely od Huber+Suhner jsou nyní zavřeny. Společnost ale má i 175kW stojany, které využívají kabely od jiného výrobce a ty zůstávají v provozu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama