www.svetmobilne.cz
>
>

VW i další odstavují rychlonabíječky kvůli nebezpečným kabelům

VW i další odstavují rychlonabíječky kvůli nebezpečným kabelům
, , aktualita
Společnost Electrify America, která je jednou ze společností založených Volkswagenem, v USA vypnula všechny své rychlonabíječky. Kabely s rychlým nabíjením mohou představovat velké riziko a k podobnému kroku se uchýlily i další společnosti.
K oblíbeným
reklama
Skandál Dieselgate společnosti Volkswagen má dlouhý dosah a jedním ze způsobu odčinění viny je i založení společnosti Electrify America. Jejím cílem je vybudovat v USA síť 484 rychlonabíječek s celkem 2000 nabíjecími stojany podporujícími rychlé nabíjeni s výkonem 150 kW nebo dokonce i 350 kW. Tyto nabíječky obsahují kapalinou chlazené kabely od společnosti Huber+Suhner a právě zde se objevil zdroj problémů. Jeden ze zákazníků společnosti v Německu, který tyto nabíječky testoval, totiž zaznamenal zkrat. Šlo o prototyp kabelu první generace.
 
Nabíječka Electrify America
 
V důsledku toho společnost Huber+Suhner doporučila všem, kteří používají její kabely pro rychlé nabíjení, aby je přestali používat do doby, než se zjistí, kde byl problém a zda ovlivňuje i sériové kabely. Ty se totiž od těchto prototypových liší např. vylepšeným utěsněním. Kapalinové chlazení podle všeho není problémem a první šetření ukazuje, že zkrat vznikl v nabíjecí zásuvce.
 
Electrify America tak nyní na svých nabíjecích stanicích nepovoluje rychlé nabíjení s výkonem 150 kW a vyšším. Nejrychlejší možnost nabití je tak nyní standardní 50kW CCS a využít lze i tradiční CHAdeMO. Podobný krok se zavřením stojanů s rychlým nabíjením provedla i nizozemská společnost Fastned. Ta podporuje 175kW nabíjení a všechny stojany využívající kabely od Huber+Suhner jsou nyní zavřeny. Společnost ale má i 175kW stojany, které využívají kabely od jiného výrobce a ty zůstávají v provozu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik