www.svetmobilne.cz
>
>

Electrify America zasíťuje USA 2000 rychlonabíječkami

Electrify America zasíťuje USA 2000 rychlonabíječkami
, , aktualita
Elektromobilita vyžaduje dostatečnou infrastrukturu a o její vybudování se nyní snaží společnost Electrify America. Ta má v plánu do konce příštího roku vybudovat v USA 2000 nabíjecích stojanů včetně podpory 350kW nabíjení.
K oblíbeným
reklama
Aby lidé ve větším kupovali elektromobily, ty musí mít rozumnou cenu, dojezd a místa, kde se dají rychle nabít. Právě rychlé nabíjení si vzala na paškál společnost Electrify America. Už podle názvu je jasné, že se jedná o budování infrastruktury v USA. U nás v Evropě se už o to starají zejména německé automobilky, které chtějí postavit několik set 350kW nabíječek. Stejně rychlé nabíjení budou mít i v USA. Půjde o univerzální nabíječky, takže zde bude velké množství stojanů s různými standardy a pochopitelně i pomalejším nabíjením.
 
Nabíjecí stojany Electrify America
 
Celkově má jít o 484 nabíjecích stanic, které budou mít dohromady více než 2000 nabíjecích míst. Ty budou mít i 150kW/350kW DC nabíjecí stojany CCS1 s kapalinou chlazenými kabely. S 350kW nabíjením za minutu nabijete energii na projetí zhruba 30 kilometrů. Metropolitní nabíječky budou mít 3 až 6 takových stojanů, v případě těch na dálnicích jich bude 4 až 10. K dispozici bude ale také tradiční 50kW CHAdeMO a metropolitních oblastech také J1772 (L2 AC) pro plug-in hybridy a elektromobily s AC nabíjením. 
 
Plánovaná síť Electrify America
 
Těchto 484 nabíječek bude rozmístěno v 17 metropolitních oblastech a na dálnicích 39 států USA. Většinou by měly být v blízkosti obchodů, restaurací nebo atrakcí. Do června 2019 se objeví také nabíječky u 100 obchodů řetězce Walmart ve 34 státech USA. Nabíjení u atrakcí, obchodů a podobných lokací je rozumným krokem, který zajistí častěji plně nabitou baterii a o to menší potřebu nabíjet celou baterii najednou, což je problém kvůli stále relativně krátkým dojezdům dnešních elektromobilů.
 
Stojany budou vybaveny 15" displejem a bude možné využít mobilní aplikaci Electrify America App. Nebudou chybět ani klasické platební terminály, takže si auto bude moci nabít i ten, kdo nemá aplikaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře