www.svetmobilne.cz
>
>

Electrify America zasíťuje USA 2000 rychlonabíječkami

Electrify America zasíťuje USA 2000 rychlonabíječkami
, , aktualita
Elektromobilita vyžaduje dostatečnou infrastrukturu a o její vybudování se nyní snaží společnost Electrify America. Ta má v plánu do konce příštího roku vybudovat v USA 2000 nabíjecích stojanů včetně podpory 350kW nabíjení.
K oblíbeným
reklama
Aby lidé ve větším kupovali elektromobily, ty musí mít rozumnou cenu, dojezd a místa, kde se dají rychle nabít. Právě rychlé nabíjení si vzala na paškál společnost Electrify America. Už podle názvu je jasné, že se jedná o budování infrastruktury v USA. U nás v Evropě se už o to starají zejména německé automobilky, které chtějí postavit několik set 350kW nabíječek. Stejně rychlé nabíjení budou mít i v USA. Půjde o univerzální nabíječky, takže zde bude velké množství stojanů s různými standardy a pochopitelně i pomalejším nabíjením.
 
Nabíjecí stojany Electrify America
 
Celkově má jít o 484 nabíjecích stanic, které budou mít dohromady více než 2000 nabíjecích míst. Ty budou mít i 150kW/350kW DC nabíjecí stojany CCS1 s kapalinou chlazenými kabely. S 350kW nabíjením za minutu nabijete energii na projetí zhruba 30 kilometrů. Metropolitní nabíječky budou mít 3 až 6 takových stojanů, v případě těch na dálnicích jich bude 4 až 10. K dispozici bude ale také tradiční 50kW CHAdeMO a metropolitních oblastech také J1772 (L2 AC) pro plug-in hybridy a elektromobily s AC nabíjením. 
 
Plánovaná síť Electrify America
 
Těchto 484 nabíječek bude rozmístěno v 17 metropolitních oblastech a na dálnicích 39 států USA. Většinou by měly být v blízkosti obchodů, restaurací nebo atrakcí. Do června 2019 se objeví také nabíječky u 100 obchodů řetězce Walmart ve 34 státech USA. Nabíjení u atrakcí, obchodů a podobných lokací je rozumným krokem, který zajistí častěji plně nabitou baterii a o to menší potřebu nabíjet celou baterii najednou, což je problém kvůli stále relativně krátkým dojezdům dnešních elektromobilů.
 
Stojany budou vybaveny 15" displejem a bude možné využít mobilní aplikaci Electrify America App. Nebudou chybět ani klasické platební terminály, takže si auto bude moci nabít i ten, kdo nemá aplikaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta Porsche a Boeing chtějí postavit létající auta
Jezdit po zemi za chvíli asi přestane stačit. Máme tu už několik konceptů létajících aut a nyní se chce přidat německá automobilka Porsche a americký Boeing. Společnosti totiž chtějí prozkoumat tento trh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se Dyson končí s projektem elektromobilu, nevyplatí se
Dyson, známý výrobce vysavačů, vysoušečů rukou a dalších zařízení, chtěl proniknout na trh elektromobilů. Jak to tak ale vypadá, situace nebyla tak růžová a společnost celý projekt elektrických aut ukončila.
12.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vodíková Toyota Mirai chystá hezčí 2. generaci Vodíková Toyota Mirai chystá hezčí 2. generaci
Vodíkový sedan Toyota Mirai dostane brzy druhou generaci. Toyota totiž ukázala koncept nové varianty, která má už velmi blízko k produkčnímu vozu. Ten už bude 5místný, má mít i delší dojezd a především o něco hezčí design.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 6,0" smartphone Xperia 8 Sony uvádí 6,0" smartphone Xperia 8
Sony nadále aktualizuje nabídku svých telefonů a přichází s novým modelem Xperia 8, který má patřit do střední třídy. Přinese velký 6,0" displej s poměrem stran 21:9 a bude také nabízet zvýšenou odolnost díky IP65/68.
9.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Android má vážnou zero-day chybu, lze převzít kontrolu nad telefonem Android má vážnou zero-day chybu, lze převzít kontrolu nad telefonem
V mobilním operačním systému Google Android se objevila závažná bezpečnostní zero-day chyba. Ta je již využívána k cíleným útokům na telefony a nelze ji prozatím vyřešit aktualizací systému.
7.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář