Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Electrify America zasíťuje USA 2000 rychlonabíječkami

20.4.2018, Milan Šurkala, aktualita
Elektromobilita vyžaduje dostatečnou infrastrukturu a o její vybudování se nyní snaží společnost Electrify America. Ta má v plánu do konce příštího roku vybudovat v USA 2000 nabíjecích stojanů včetně podpory 350kW nabíjení.
Aby lidé ve větším kupovali elektromobily, ty musí mít rozumnou cenu, dojezd a místa, kde se dají rychle nabít. Právě rychlé nabíjení si vzala na paškál společnost Electrify America. Už podle názvu je jasné, že se jedná o budování infrastruktury v USA. U nás v Evropě se už o to starají zejména německé automobilky, které chtějí postavit několik set 350kW nabíječek. Stejně rychlé nabíjení budou mít i v USA. Půjde o univerzální nabíječky, takže zde bude velké množství stojanů s různými standardy a pochopitelně i pomalejším nabíjením.
 
Nabíjecí stojany Electrify America
 
Celkově má jít o 484 nabíjecích stanic, které budou mít dohromady více než 2000 nabíjecích míst. Ty budou mít i 150kW/350kW DC nabíjecí stojany CCS1 s kapalinou chlazenými kabely. S 350kW nabíjením za minutu nabijete energii na projetí zhruba 30 kilometrů. Metropolitní nabíječky budou mít 3 až 6 takových stojanů, v případě těch na dálnicích jich bude 4 až 10. K dispozici bude ale také tradiční 50kW CHAdeMO a metropolitních oblastech také J1772 (L2 AC) pro plug-in hybridy a elektromobily s AC nabíjením. 
 
Plánovaná síť Electrify America
 
Těchto 484 nabíječek bude rozmístěno v 17 metropolitních oblastech a na dálnicích 39 států USA. Většinou by měly být v blízkosti obchodů, restaurací nebo atrakcí. Do června 2019 se objeví také nabíječky u 100 obchodů řetězce Walmart ve 34 státech USA. Nabíjení u atrakcí, obchodů a podobných lokací je rozumným krokem, který zajistí častěji plně nabitou baterii a o to menší potřebu nabíjet celou baterii najednou, což je problém kvůli stále relativně krátkým dojezdům dnešních elektromobilů.
 
Stojany budou vybaveny 15" displejem a bude možné využít mobilní aplikaci Electrify America App. Nebudou chybět ani klasické platební terminály, takže si auto bude moci nabít i ten, kdo nemá aplikaci.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama