Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Unikly ceny elektromobilu Porsche Taycan, bude i Turbo

29.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Uvedení sportovního elektromobilu Porsche Taycan se blíží a s tím se na veřejnost dostávají i další informace o něm. Nyní jsme se dozvěděli i ceny tohoto elektromobilu, který by měl být k dispozici ve třech verzích. Vrcholem bude varianta Turbo.
Porsche si pro nás chystá svůj elektromobil Taycan, který se objeví už zanedlouho. Není tedy divu, že se začíná objevovat stále více informací o něm. Už nyní víme, že využije 800V nabíjecí napětí, má mít dojezd 500 km a z 0 na 100 km/h zrychlit za 3,5 sekundy. Nově ale na veřejnost pronikla i cena auta. Za základní verzi Taycanu si chce Porsche údajně účtovat lehce přes 90 tisíc USD (se všemi daněmi by se u nás dalo předpokládat cca 2,7 mil. Kč s DPH). Ačkoli se o takové verzi původně nemluvilo, tato varianta by údajně měla mít jen pohon zadních kol.
 
Porsche Taycan
 
Dále by se měla objevit lepší varianta Taycan 4s s pohonem na všechny čtyři kola, jejíž cena by ale dle uniklých informací neměla být o mnoho vyšší a měla by se stále pohybovat pod 100 tisíci USD (kolem 3 mil. Kč s DPH). Vrcholná varianta má prý nést název Taycan Turbo, ačkoli zde nebude žádné turbodmychadlo. Jde totiž o elektromobil bez spalovacího motoru a výfuku, jenže slovo "turbo" má prostě v automobilovém světě zvuk, přestože turbodmychadlem je dnes vybavena většina aut. Slovo "Turbo" tak zde má vyjadřovat vysoce výkonnou a drahou variantu, nikoli přeplňování. Zde se hovoří o ceně 130 tisíc USD, tedy o zhruba 3,9 mil. Kč s DPH.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama