Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?

20.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
Samsung nás nedávno překvapil tím, že rozhodl naplánovat představení Galaxy S9 na veletrh MWC 2018. S jakou novinkou však do Barcelony přijede poměřit síly konkurent LG? Nová vlajková loď, ať už s názvem LG G7 čvi jiným, to nejspíš nebude. Nejprve se spekulovalo pouze o změně názvu, ale nyní to vypadá, že se jihokorejský výrobce rozhodl vrátit vývoj nové vlajkové lodi zase na začátek. Mělo se tak stát na rozhodnutí nového šéfa LG Electronics Cho Sung-jina, který nejspíš nebyl s připravovaným modelem spokojen. Podle deníku The Korea Herald tím mělo dojít k posunutí termínu oficiálního představení smartphonu z původně plánovaného března na duben. Konkrétnější časový plán by však mohl být stanoven až okolo nového lunárního roku, tedy přibližně v polovině února.
 

Na CES 2018 byla představena barevná varianta LG V30 Raspberry Rose
 
Cho Sung-jin také změnil strategii představení nových vlajkových lodí. Dosud LG, stejně jako většina konkurence, představovalo své nové modely v pravidelných půlročních intervalech. Nově by se tak mělo dít až ve chvíli, kdy to bude výrobce potřebovat. To můžeme přeložit asi tak, že nový high-endový smartphone spatří světlo světa až ve chvíli, kdy nabídne dostatek inovací ve srovnání s předchůdcem. LG tedy nehodlá představovat nové vlajkové lodi jen proto, že tak činí konkurence.
 
Přiveze tedy LG na MWC 2018 nějakou žhavou novinku? Na CES 2018 měla být ukázána nová generace modelu střední třídy LG K10, ale nebyla, takže k nápravě by mohlo dojít právě koncem února v Barceloně. Fanoušky však budou zajímat především high-endové smartphony, proto bychom se mohli těšit také na vylepšenou variantu již prodávaného LG V30. Telefon by měl nést trochu krkolomný název V30+α, přičemž půjde o model s novými technologiemi a funkcemi především v oblasti umělé inteligence. LG by mělo na novince spolupracovat s Googlem, takže můžeme očekávat využití chytrého hlasového asistenta Google Asisstant. Podrobnosti však prozatím nemáme k dispozici, stejně tak ani není jasné, zda máme očekávat také nasazení modernějších komponentů, jako je třeba jiný procesor či displej.
 


reklama