www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Galaxy S9 nabídne foťák s variabilní clonou, ukazuje krabička

Galaxy S9 nabídne foťák s variabilní clonou, ukazuje krabička
, , aktualita
Na internet unikla údajná krabička, ve které zákazníci najdou Samsung Galaxy S9. A prozradila nám pár novinek o chystaném telefonu. Třeba to, že nabídne fotoaparát s variabilní clonou nebo nahráváním super slow-mo videí.
reklama
Galaxy S9 bude podle nedávného prohlášení šéfa mobilní divize Samsungu představeno koncem února na veletrhu MWC 2018 v Barceloně. Pokud jste si mysleli, že o výbavě připravované vlajkové lodě víte už všechno, jistě vás překvapí prodejní krabička Galaxy S9, kterou měl vyfotit některý ze zaměstnanců. Nás ani tak nezajímá její design, jako informace, které se na ní nacházejí. Na jedné straně totiž nalezneme obsáhlé informace o výbavě, přičemž některé údaje jsme věděli už dříve, jiné můžeme považovat za novinku.
 
 
Asi nejvíce nových informací nám uniklý obrázek prozrazuje o fotoaparátu. Galaxy S9 by mělo disponovat 12MPx snímačem Dual Pixel (neplést s duálním fotoaparátem, který bude nejspíš vyhrazen jen pro Galaxy S9+). Zajímavá je informace o světelnosti, která uvádí netradičně dva údaje – f/1.5 a f/2.4. Můžeme tedy předpokládat, že půjde o smartphone s variabilní clonou, o čemž se přece jen spekulovalo už vloni na podzim. A jihokorejský výrobce si tuto vychytávku vyzkoušel na svém nedávno představeném high-endovém véčku Samsung W2018.
 
Variabilní clona umožní, aby fotoaparát pořizoval lepší snímky za špatného osvětlení. V dobře osvětleném prostředí se zase můžeme těšit na ostřejší snímky. Další výhodou takového řešení je možnost kouzlení s hloubkou ostrosti. Tzv. bokeh efekt nabízí kdejaký dnešní telefon, ale obvykle k tomu potřebuje duální snímač a následnou softwarovou úpravu, v případě Galaxy S9 by měli mít uživatelé možnost ovlivnit rozmazání pozadí právě díky variabilní cloně. Připomeňme, že v minulosti už výrobci v mobilech s touto funkcionalitou experimentovali, úprava velikosti clony tak byla dostupná třeba v Nokii N86 z roku 2009 (f/2.4, f/3.2 a f/4.8) a ve stejném roce ji nabídl také Samsung M8910 Pixon12.
 
Vraťme se však k „es devítce“ a jejímu fotoaparátu. Další vychytávkou by měl být podle údajů na krabičce režim označovaný jako super slow-mo, o které se tam však bohužel nedočteme žádné podrobnosti. Už dříve se však spekulovalo o tom, že Galaxy S9 bude umět nahrávat zpomalená videa s až 1 000 snímky za sekundu. Samsung by tak v tomto ohledu měl minimálně dohnat, ale možná spíše předehnat Sony. Galaxy S9 má nabídnout také stereo reproduktory, které vyladí odborníci ze společnosti AKG. O zabezpečení se kromě čtečky otisků prstů nejspíš postará také snímač oční duhovky.
 
Dále nás krabička informuje o 5,8" Super AMOLED displeji s rozlišením Quad HD+, 8MPx selfie fotoaparátu, 4GB RAM a 64GB úložišti, bezdrátovém nabíjení nebo zvýšené odolnosti pro vodě IP68.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představil 5G Exynos Modem 5100 Samsung představil 5G Exynos Modem 5100
Samsung je vedle Intelu, Qualcommu a dalších jednou ze společností, která chce prorazit na trhu 5G modemů. Výsledkem je tak nový Exynos Modem 5100, který má být prvním, jenž splňuje všechny 3GPP Rel.15 standardy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness
Zákulisní informace naznačují, že společnost Google chystá nového asistenta pro cvičení a živý zdravotní styl obecně. Aplikace se patrně bude jmenovat Google Coach a pomůže i se návrhy na vyváženou stravu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus
Prestižní odborná ocenění EISA Awards pro letošní rok našly své majitele. Spokojen může být Huawei, který uspěl hned ve dvou kategoriích a s prázdnou neodešla ani Nokia. Naopak odborné recenzenty letos neoslovil Samsung.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim
Google představil speciální verzi Androidu 9 Pie, která je určena pro nejlevnější smartphony na trhu. Go Edition zabírá méně prostoru v úložišti, rychleji se spouští a chrání uživatele díky vylepšenému zabezpečení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík
Vylepšila se další technologie baterií, která by měla změnit svět elektromobilů, byť nejde zas až o takovou novinku. Flow-baterie vyvinuté na Univerzitě v Glasgow by měly dle potřeby poskytnout elektřinu nebo vodík.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře