www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Galaxy S9 nabídne foťák s variabilní clonou, ukazuje krabička

Galaxy S9 nabídne foťák s variabilní clonou, ukazuje krabička
, , aktualita
Na internet unikla údajná krabička, ve které zákazníci najdou Samsung Galaxy S9. A prozradila nám pár novinek o chystaném telefonu. Třeba to, že nabídne fotoaparát s variabilní clonou nebo nahráváním super slow-mo videí.reklama
Galaxy S9 bude podle nedávného prohlášení šéfa mobilní divize Samsungu představeno koncem února na veletrhu MWC 2018 v Barceloně. Pokud jste si mysleli, že o výbavě připravované vlajkové lodě víte už všechno, jistě vás překvapí prodejní krabička Galaxy S9, kterou měl vyfotit některý ze zaměstnanců. Nás ani tak nezajímá její design, jako informace, které se na ní nacházejí. Na jedné straně totiž nalezneme obsáhlé informace o výbavě, přičemž některé údaje jsme věděli už dříve, jiné můžeme považovat za novinku.
 
 
Asi nejvíce nových informací nám uniklý obrázek prozrazuje o fotoaparátu. Galaxy S9 by mělo disponovat 12MPx snímačem Dual Pixel (neplést s duálním fotoaparátem, který bude nejspíš vyhrazen jen pro Galaxy S9+). Zajímavá je informace o světelnosti, která uvádí netradičně dva údaje – f/1.5 a f/2.4. Můžeme tedy předpokládat, že půjde o smartphone s variabilní clonou, o čemž se přece jen spekulovalo už vloni na podzim. A jihokorejský výrobce si tuto vychytávku vyzkoušel na svém nedávno představeném high-endovém véčku Samsung W2018.
 
Variabilní clona umožní, aby fotoaparát pořizoval lepší snímky za špatného osvětlení. V dobře osvětleném prostředí se zase můžeme těšit na ostřejší snímky. Další výhodou takového řešení je možnost kouzlení s hloubkou ostrosti. Tzv. bokeh efekt nabízí kdejaký dnešní telefon, ale obvykle k tomu potřebuje duální snímač a následnou softwarovou úpravu, v případě Galaxy S9 by měli mít uživatelé možnost ovlivnit rozmazání pozadí právě díky variabilní cloně. Připomeňme, že v minulosti už výrobci v mobilech s touto funkcionalitou experimentovali, úprava velikosti clony tak byla dostupná třeba v Nokii N86 z roku 2009 (f/2.4, f/3.2 a f/4.8) a ve stejném roce ji nabídl také Samsung M8910 Pixon12.
 
Vraťme se však k „es devítce“ a jejímu fotoaparátu. Další vychytávkou by měl být podle údajů na krabičce režim označovaný jako super slow-mo, o které se tam však bohužel nedočteme žádné podrobnosti. Už dříve se však spekulovalo o tom, že Galaxy S9 bude umět nahrávat zpomalená videa s až 1 000 snímky za sekundu. Samsung by tak v tomto ohledu měl minimálně dohnat, ale možná spíše předehnat Sony. Galaxy S9 má nabídnout také stereo reproduktory, které vyladí odborníci ze společnosti AKG. O zabezpečení se kromě čtečky otisků prstů nejspíš postará také snímač oční duhovky.
 
Dále nás krabička informuje o 5,8" Super AMOLED displeji s rozlišením Quad HD+, 8MPx selfie fotoaparátu, 4GB RAM a 64GB úložišti, bezdrátovém nabíjení nebo zvýšené odolnosti pro vodě IP68.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik