Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Galaxy S9 nabídne foťák s variabilní clonou, ukazuje krabička

12.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet unikla údajná krabička, ve které zákazníci najdou Samsung Galaxy S9. A prozradila nám pár novinek o chystaném telefonu. Třeba to, že nabídne fotoaparát s variabilní clonou nebo nahráváním super slow-mo videí.
Galaxy S9 bude podle nedávného prohlášení šéfa mobilní divize Samsungu představeno koncem února na veletrhu MWC 2018 v Barceloně. Pokud jste si mysleli, že o výbavě připravované vlajkové lodě víte už všechno, jistě vás překvapí prodejní krabička Galaxy S9, kterou měl vyfotit některý ze zaměstnanců. Nás ani tak nezajímá její design, jako informace, které se na ní nacházejí. Na jedné straně totiž nalezneme obsáhlé informace o výbavě, přičemž některé údaje jsme věděli už dříve, jiné můžeme považovat za novinku.
 
 
Asi nejvíce nových informací nám uniklý obrázek prozrazuje o fotoaparátu. Galaxy S9 by mělo disponovat 12MPx snímačem Dual Pixel (neplést s duálním fotoaparátem, který bude nejspíš vyhrazen jen pro Galaxy S9+). Zajímavá je informace o světelnosti, která uvádí netradičně dva údaje – f/1.5 a f/2.4. Můžeme tedy předpokládat, že půjde o smartphone s variabilní clonou, o čemž se přece jen spekulovalo už vloni na podzim. A jihokorejský výrobce si tuto vychytávku vyzkoušel na svém nedávno představeném high-endovém véčku Samsung W2018.
 
Variabilní clona umožní, aby fotoaparát pořizoval lepší snímky za špatného osvětlení. V dobře osvětleném prostředí se zase můžeme těšit na ostřejší snímky. Další výhodou takového řešení je možnost kouzlení s hloubkou ostrosti. Tzv. bokeh efekt nabízí kdejaký dnešní telefon, ale obvykle k tomu potřebuje duální snímač a následnou softwarovou úpravu, v případě Galaxy S9 by měli mít uživatelé možnost ovlivnit rozmazání pozadí právě díky variabilní cloně. Připomeňme, že v minulosti už výrobci v mobilech s touto funkcionalitou experimentovali, úprava velikosti clony tak byla dostupná třeba v Nokii N86 z roku 2009 (f/2.4, f/3.2 a f/4.8) a ve stejném roce ji nabídl také Samsung M8910 Pixon12.
 
Vraťme se však k „es devítce“ a jejímu fotoaparátu. Další vychytávkou by měl být podle údajů na krabičce režim označovaný jako super slow-mo, o které se tam však bohužel nedočteme žádné podrobnosti. Už dříve se však spekulovalo o tom, že Galaxy S9 bude umět nahrávat zpomalená videa s až 1 000 snímky za sekundu. Samsung by tak v tomto ohledu měl minimálně dohnat, ale možná spíše předehnat Sony. Galaxy S9 má nabídnout také stereo reproduktory, které vyladí odborníci ze společnosti AKG. O zabezpečení se kromě čtečky otisků prstů nejspíš postará také snímač oční duhovky.
 
Dále nás krabička informuje o 5,8" Super AMOLED displeji s rozlišením Quad HD+, 8MPx selfie fotoaparátu, 4GB RAM a 64GB úložišti, bezdrátovém nabíjení nebo zvýšené odolnosti pro vodě IP68.
 


reklama