www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Galaxy S9 se představí na MWC 2018, flexibilní smartphone až příští rok

Galaxy S9 se představí na MWC 2018, flexibilní smartphone až příští rok
, , aktualita
Samsung sice na CES 2018 nepřivezl žádný nový telefon, ale dozvěděli jsme se, kdy bude představena nová vlajková loď Galaxy S9. Špatnou zprávou je, že výrobce nestihne v letošním roce uvést svůj první skládací smartphone.
reklama
Nikdo nepředpokládal, že by Samsung na probíhajícím veletrhu CES 2018 v Las Vegas představil svou novou vlajkovou loď. Přesto o ni alespoň něco zaznělo, a to rovnou z úst šéfa mobilní divize DJ Koha. Dozvěděli jsme se, že Galaxy S9 bude představen při příležitosti veletrhu MWC 2018, který proběhne koncem února. Po delší době se tedy Samsung rozhodl svůj nový top model odhalit v Barceloně, v uplynulých letech tak činil na vlastní tiskové konferenci, která se zpravidla konala v průběhu března. To by také mohlo značit, že se „es“ devítka dostane na trh dříve než Galaxy S8 – snad už v průběhu března, nikoliv až v dubnu.
 
 
Nedávná spekulace z čínské sociální sítě Weibo tvrdí, že Galaxy S9 nabídne 4GB RAM a v případě úložiště bude na výběr ze 64GB a 128GB varianty. Pro větší model Galaxy S9+ si měl jihokorejský výrobce přichystat dokonce tři varianty, všechny se 6GB RAM, odlišovat se však mají 64GB, 128GB nebo 256GB vnitřním úložištěm. Dostupnost jednotlivých konfigurací by měla být různá v závislosti na trhu. Už z dřívějška víme, že dalším rozdílem mezi oběma modely by kromě operační paměti měl být zadní fotoaparát. Základní Galaxy S9 totiž údajně nabídne jen jeden snímač, Galaxy S9+ potom nejspíš duální verzi.

 

Flexibilní smartphone se zase zpozdí

 
Zatímco fanoušky čekající na Galaxy S9 jsme nespíš potěšili, pro zájemce o flexibilní smartphone od Samsungu máme špatnou zprávu. Ač DJ Koh ještě před nedávnem tvrdil, že by jeho společnost novinku ráda představila v roce 2018, nakonec se tak nejspíš nestane. Dlouho očekávaný model byl odložen na příští rok, přesnější termín prozatím nebyl určen. Důvodem je špatný uživatelský zážitek (UX). Jinak řečeno, nedaří se, aby byl telefon dobře použitelný v běžném životě. Poslední uniklá informace tvrdí, že půjde o telefon se 7,3" OLED displejem, který bude možné uzavřít podobně jako knihu. Jedno zařízení by tedy mělo nahradit běžný smartphone i tablet. Také není pochyb o tom, že novinka bude velmi drahá, dokonce ještě dražší než modely z řady Galaxy Note.
 
Zdroj: Phonearena.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik