www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Galaxy S9 se představí na MWC 2018, flexibilní smartphone až příští rok

Galaxy S9 se představí na MWC 2018, flexibilní smartphone až příští rok
, , aktualita
Samsung sice na CES 2018 nepřivezl žádný nový telefon, ale dozvěděli jsme se, kdy bude představena nová vlajková loď Galaxy S9. Špatnou zprávou je, že výrobce nestihne v letošním roce uvést svůj první skládací smartphone.reklama
Nikdo nepředpokládal, že by Samsung na probíhajícím veletrhu CES 2018 v Las Vegas představil svou novou vlajkovou loď. Přesto o ni alespoň něco zaznělo, a to rovnou z úst šéfa mobilní divize DJ Koha. Dozvěděli jsme se, že Galaxy S9 bude představen při příležitosti veletrhu MWC 2018, který proběhne koncem února. Po delší době se tedy Samsung rozhodl svůj nový top model odhalit v Barceloně, v uplynulých letech tak činil na vlastní tiskové konferenci, která se zpravidla konala v průběhu března. To by také mohlo značit, že se „es“ devítka dostane na trh dříve než Galaxy S8 – snad už v průběhu března, nikoliv až v dubnu.
 
 
Nedávná spekulace z čínské sociální sítě Weibo tvrdí, že Galaxy S9 nabídne 4GB RAM a v případě úložiště bude na výběr ze 64GB a 128GB varianty. Pro větší model Galaxy S9+ si měl jihokorejský výrobce přichystat dokonce tři varianty, všechny se 6GB RAM, odlišovat se však mají 64GB, 128GB nebo 256GB vnitřním úložištěm. Dostupnost jednotlivých konfigurací by měla být různá v závislosti na trhu. Už z dřívějška víme, že dalším rozdílem mezi oběma modely by kromě operační paměti měl být zadní fotoaparát. Základní Galaxy S9 totiž údajně nabídne jen jeden snímač, Galaxy S9+ potom nejspíš duální verzi.

 

Flexibilní smartphone se zase zpozdí

 
Zatímco fanoušky čekající na Galaxy S9 jsme nespíš potěšili, pro zájemce o flexibilní smartphone od Samsungu máme špatnou zprávu. Ač DJ Koh ještě před nedávnem tvrdil, že by jeho společnost novinku ráda představila v roce 2018, nakonec se tak nejspíš nestane. Dlouho očekávaný model byl odložen na příští rok, přesnější termín prozatím nebyl určen. Důvodem je špatný uživatelský zážitek (UX). Jinak řečeno, nedaří se, aby byl telefon dobře použitelný v běžném životě. Poslední uniklá informace tvrdí, že půjde o telefon se 7,3" OLED displejem, který bude možné uzavřít podobně jako knihu. Jedno zařízení by tedy mělo nahradit běžný smartphone i tablet. Také není pochyb o tom, že novinka bude velmi drahá, dokonce ještě dražší než modely z řady Galaxy Note.
 
Zdroj: Phonearena.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik