www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Galaxy S9 se představí na MWC 2018, flexibilní smartphone až příští rok

Galaxy S9 se představí na MWC 2018, flexibilní smartphone až příští rok
, , aktualita
Samsung sice na CES 2018 nepřivezl žádný nový telefon, ale dozvěděli jsme se, kdy bude představena nová vlajková loď Galaxy S9. Špatnou zprávou je, že výrobce nestihne v letošním roce uvést svůj první skládací smartphone.
reklama
Nikdo nepředpokládal, že by Samsung na probíhajícím veletrhu CES 2018 v Las Vegas představil svou novou vlajkovou loď. Přesto o ni alespoň něco zaznělo, a to rovnou z úst šéfa mobilní divize DJ Koha. Dozvěděli jsme se, že Galaxy S9 bude představen při příležitosti veletrhu MWC 2018, který proběhne koncem února. Po delší době se tedy Samsung rozhodl svůj nový top model odhalit v Barceloně, v uplynulých letech tak činil na vlastní tiskové konferenci, která se zpravidla konala v průběhu března. To by také mohlo značit, že se „es“ devítka dostane na trh dříve než Galaxy S8 – snad už v průběhu března, nikoliv až v dubnu.
 
 
Nedávná spekulace z čínské sociální sítě Weibo tvrdí, že Galaxy S9 nabídne 4GB RAM a v případě úložiště bude na výběr ze 64GB a 128GB varianty. Pro větší model Galaxy S9+ si měl jihokorejský výrobce přichystat dokonce tři varianty, všechny se 6GB RAM, odlišovat se však mají 64GB, 128GB nebo 256GB vnitřním úložištěm. Dostupnost jednotlivých konfigurací by měla být různá v závislosti na trhu. Už z dřívějška víme, že dalším rozdílem mezi oběma modely by kromě operační paměti měl být zadní fotoaparát. Základní Galaxy S9 totiž údajně nabídne jen jeden snímač, Galaxy S9+ potom nejspíš duální verzi.

 

Flexibilní smartphone se zase zpozdí

 
Zatímco fanoušky čekající na Galaxy S9 jsme nespíš potěšili, pro zájemce o flexibilní smartphone od Samsungu máme špatnou zprávu. Ač DJ Koh ještě před nedávnem tvrdil, že by jeho společnost novinku ráda představila v roce 2018, nakonec se tak nejspíš nestane. Dlouho očekávaný model byl odložen na příští rok, přesnější termín prozatím nebyl určen. Důvodem je špatný uživatelský zážitek (UX). Jinak řečeno, nedaří se, aby byl telefon dobře použitelný v běžném životě. Poslední uniklá informace tvrdí, že půjde o telefon se 7,3" OLED displejem, který bude možné uzavřít podobně jako knihu. Jedno zařízení by tedy mělo nahradit běžný smartphone i tablet. Také není pochyb o tom, že novinka bude velmi drahá, dokonce ještě dražší než modely z řady Galaxy Note.
 
Zdroj: Phonearena.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představil 5G Exynos Modem 5100 Samsung představil 5G Exynos Modem 5100
Samsung je vedle Intelu, Qualcommu a dalších jednou ze společností, která chce prorazit na trhu 5G modemů. Výsledkem je tak nový Exynos Modem 5100, který má být prvním, jenž splňuje všechny 3GPP Rel.15 standardy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness
Zákulisní informace naznačují, že společnost Google chystá nového asistenta pro cvičení a živý zdravotní styl obecně. Aplikace se patrně bude jmenovat Google Coach a pomůže i se návrhy na vyváženou stravu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus
Prestižní odborná ocenění EISA Awards pro letošní rok našly své majitele. Spokojen může být Huawei, který uspěl hned ve dvou kategoriích a s prázdnou neodešla ani Nokia. Naopak odborné recenzenty letos neoslovil Samsung.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim
Google představil speciální verzi Androidu 9 Pie, která je určena pro nejlevnější smartphony na trhu. Go Edition zabírá méně prostoru v úložišti, rychleji se spouští a chrání uživatele díky vylepšenému zabezpečení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík
Vylepšila se další technologie baterií, která by měla změnit svět elektromobilů, byť nejde zas až o takovou novinku. Flow-baterie vyvinuté na Univerzitě v Glasgow by měly dle potřeby poskytnout elektřinu nebo vodík.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře