Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung představil nejvýkonnější véčko světa W2018

3.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung W2018 je smartphone s otvírací konstrukcí a Androidem, který nabízí fotoaparát s vůbec nejlepší světelností na světě, procesorem Snapdragon 835 a 6GB RAM. V Evropě si však novinku opět nekoupíme.
Samsung je jedním z posledních výrobců, který udržuje při životě mobilní telefony s véčkovou konstrukcí. A kombinuje ji nejen s operačním systémem Android, ale také se špičkovými parametry. Nejnovějším přírůstkem do této kategorie je Samsung W2018. Nejde však rozhodně o model pro každého, cena se totiž většinou pohybuje ve skoro astronomických hladinách, iPhone X je tak ve srovnání s těmito prémiovými véčky docela levným telefonem. Připomeňme, že loňský Samsung W2017 vstoupil na trh s cenovkou převyšující 2 000 juanů, v přepočtu 65 tisíc korun bez DPH. A nástupce nejspíš nebude levnější. I tentokrát bude problémem také dostupnost, smartphone se totiž bude prodávat v Číně (a možná na některých dalších asijských trzích), do Evropy ani USA však s největší pravděpodobností nezamíří.
 
 
Kromě otevírací konstrukce se může Samsung W2018 pochlubit 12MPx zadním fotoaparátem, který využívá objektiv se světelností f/1.5. To je zatím nejméně, co jsme mohli vidět u smartphonů. Jihokorejský výrobce měl navíc implementovat technologii, která umožňuje za ideálních světelných podmínek přepnout na  f/2.4 pro dosažení větší hloubky ostrosti. Posledním telefonem s touto vychytávkou přitom nejspíš byla Nokia N86 z roku 2009. Jinak se použitý fotoaparát příliš neliší od toho, který byl použit třeba v Galaxy S8, nechybí proto například autofokus Dual Pixel nebo optická stabilizace obrazu.
 
K další výbavě nového véčka patří dvojice 4,2" AMOLED displejů s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Zatímco vnější je možné používat stejně jako u jiných smartphonů, vnitřní lze kombinovat s klasickou numerickou klávesnicí. Srdcem zařízení je procesor Snapdragon 835 kombinovaný s 6GB RAM a 64GB až 256GB vnitřním úložištěm (podle zvolené varianty). O zabezpečení se stará čtečka otisků prstů umístěná na zadní straně, případně skener oční duhovky, který ovšem funguje jen při otevřeném telefonu. Nedůvěru vzbuzuje jen 2300mAh baterie, k nabíjení slouží port micro USB. Podporován je hlasový asistent Bixby, dokonce smartphone disponuje samostatným tlačítkem. Operačním systémem je potom Android 7.1 Nougat překrytý nadstavbou TouchWiz.
 


reklama