Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung pracuje na „véčku“ snů. Přinese Snapdragon 820 a dva displeje

23.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung má v plánu další smartphone véčkové konstrukce, který tentokrát nabídne výbavu srovnatelnou s vlajkovými loděmi. Podle uniklých informací se můžeme těšit na dva displeje a špičkový výkon zajištěný čipem Snapdragon 820.
Je to jen pár týdnů, co byl představen véčkový smartphone Galaxy Folder 2 a už se chystá představení dalšího modelu, který kombinuje vyklápěcí konstrukci a operační systém Android. Tentokrát ovšem nepůjde o střední třídu, novinka známá zatím jen pod interním názvem „Veyron“ a kódovým označením SM-W2017 nejspíš zamíří rovnou mezi vlajkové lodě. Značnou část výbavy si totiž vypůjčila z modelu Galaxy S7. Také se objevily fotografie, které ukazují smartphone ve zlaté barvě, jehož minimálně část je vyrobena z kovu.

Po otevření se ukáže 4,2“ dotykový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, druhý se potom nachází na vnější straně a umožňuje tak ovládat většinu funkcí i bez nutnosti telefon otevírat. Nejspíš se jedná o AMOLED panely, které podporují funkci Always On, tedy neustálé zobrazení některých základních informací (čas, notifikace, stav baterie aj.). Kromě displejů poslouží k ovládání také numerická klávesnice a řada dalších tlačítek nad ní.

O pohon se údajně postará známý čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 820 spolu se 4GB RAM. Kapacita interního úložiště by se měla zastavit na hodnotě 64 GB, samozřejmostí podpora LTE (4G). Dále je očekáván 12MPx zadní fotoaparát se stejným snímačem jako v už zmíněném Galaxy S7 a 5MPx přední kamerka na selfie. Podle posledních trendů by neměla chybět čtečka otisků prstů ani port USB Type-C, který poslouží mimo jiné k nabíjení baterie o podprůměrné kapacitě 2 000 mAh.

Operační systém Android bude nejspíš přítomný ve verzi 6.0 Marshmallow, chybět nesmí ani uživatelská nadstavba TouchWiz. Samsung „Veyron“ ovšem nebude smartphone pro každého, očekává se totiž velmi vysoká prodejní cena. A co je ještě horší, i toto „véčko“ bude s téměř naprostou jistotou dostupné jen na asijských trzích, především v Číně. Ale kdo ví, třeba jihokorejský výrobce někdy zaexperimentuje a pokusí se nabídnout smartphone véčkové konstrukce i v Evropě.

Zdroj: Phonearena.com
reklama