Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nástupce LG G6 neponese název G7

3.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
LG plánuje rebranding své vlajkové řady G, který by se měl dotknout již letošního modelu. Namísto LG G7 se tedy na trh dostane tento telefon s jiným názvem, dosud však nebylo rozhodnuto s jakým.
Jeden ze zaměstnanců LG prozradil korejskému webu Digital Daily, že společnost připravuje změnu značení svých vlajkových modelů z řady G. Původní očekávání, že nejnovější zástupce pro letošní rok ponese označení LG G7, se tedy nejspíš nevyplní. Na druhou stranu však ještě ani nebylo rozhodnuto, jak bude značení vypadat po rebrandingu. Ve hře je údajně několik variant včetně používání dvouciferných označení nebo zcela nového názvu. Připomeňme, že řada G se poprvé objevila v roce 2012, kdy byl představen telefon Optimus G. O rok později však výrobce odstranil název Optimus, nástupce se tak jmenoval jen G2. A s tímto logickým značením pokračovalo LG až do loňského G6. Logické by bylo sjednocení značení s řadou V, podobně jako Samsung před dvěma lety upravil čísla modelů Galaxy Note a Galaxy S.
 
LG G6
 
O výsledku rebrandingu se dozvíme nejpozději na veletrhu MWC 2018 v Barceloně, který začíná koncem února. Právě tam by mohla být představena nová vlajková loď, o které se původně spekulovalo jako o LG G7. Na rozdíl od Galaxy S9 o ní prozatím nemáme takřka žádné podrobnosti, ale to by se mohlo v následujících týdnech změnit. Vzhledem k výbavě loňského modelu můžeme předpokládat použití voděodolné konstrukce, velkého displeje s tenkými rámečky a poměrem stran 18:9, duálního zadního fotoaparátu nebo Androidu Oreo. Otázník zatím visí nad procesorem, u LG G6 byl totiž použit starší Snapdragon 821 místo 835. U novinky však výrobce tuto chybu snad napraví a představí ji rovnou se Snapdragonem 845.
Na přední straně by měla mít nová vlajková loď od LG kombinovaný modul, který obsahuje klasickou kamerku na selfie i infračervený snímač pro pokročilé snímání oční duhovky i ve špatně osvětleném prostředí. Smartphone se tedy pochlubí touto technologií biometrického zabezpečení, chybět by však nemusela ani tradiční čtečka otisků prstů.
 


reklama