Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tady jsou první novinky pro CES 2018. Galaxy S9 mezi nimi není

15.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Veletrh CES 2018 začne za pár týdnů a těšit se můžeme na spoustu novinek v oblasti elektroniky. Samsung přiveze obnovenou řadu Galaxy A, v případě LG se můžeme očekávat nástupce modelu K10. Ty největší mobilní trumfy si však výrobce schovají na později.
Consumer Electronics Show, známější pod zkratkou CES, je jedním z největších veletrhů spotřební elektroniky na světě a mezi novinkami tradičně nalezneme také nějaký ten smartphone. Většinou ovšem platí, že ty největší trumfy si výrobci schovávají v rukávu a představí je až na Mobile World Congress nebo vlastní samostatné akci. Ani CES 2018 by neměl být v tomto ohledu výjimkou. Jihokorejský zdroj naznačuje, že vlajkové lodě Samsung Galaxy S9 a LG G7 budou oficiálně odhaleny nejdříve v březnu. Podle spekulací si počkáme také na Huawei P11, který se nejspíš představí na přelomu února a března, kdy proběhne MWC 2018 v Barceloně. Při stejné příležitosti by mělo ukázat světu svou novou vlajkovou loď Sony.
 
 
Samsung Galaxy A8 (2018) na uniklé fotografii ve flipovém obalu
 
Takže už víme, jaké novinky nebudou na CES 2018 představeny. Na co se však v Las Vegas naopak můžeme těšit? Prozatím unikly detaily o plánech Samsungu a LG. První zmiňovaný výrobce by měl odhalit novou generaci modelů z řady Galaxy A, o které jsme se v minulosti už leccos dozvěděli. Za zmínku rozhodně stojí už samotné názvy, namísto Galaxy A5 (2018) a Galaxy A7 (2018) se totiž novinky budou podle všeho jmenovat Galaxy A8 (2018) a Galaxy A8+ (2018). Jedná se o způsob, jak telefony přiblížit vlajkové řadě Galaxy S, od které se inspirují také svým designem – tenkými rámečky okolo displeje a poměrem stran 18:9. Úhlopříčka by se měla zastavit na 5,5", respektive 6".
 
Telefony by měly disponovat některými vychytávkami z chytrého asistenta Bixby, ale samotné hlasové povely i samostatné tlačítko nejspíš bude chybět. K další očekávané výbavě patří 4GB RAM, 64GB úložiště, až 3500mAh baterie, na zadní straně umístěná čtečka otisků prstů, port USB Type-C a 3,5mm audio jack. V případě fotoaparátů uvádí zdroj 16MPx zadní snímač a 16MPx + 8MPx duální konfiguraci na selfie. Prodej by měl na domovském trhu odstartovat v polovině ledna.
 
Ani druhý jihokorejský výrobce by neměl na CES 2018 přijet s prázdnou, dočkat bychom se měli modelu střední třídy LG K10 (2018), nástupce aktuálního LG K10 (2017). Kromě tenčího designu se údajně pochlubí 5,3" Full HD displejem, 3GB RAM, 32GB vnitřní pamětí, 13MPx zadním a 5MPx předním fotoaparátem či 3000mAh baterií. Na pulty obchodů se novinka dostane snad ještě v průběhu ledna.
 


reklama