www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Výbava příští vlajkové lodě Sony: bezrámečkový displej, ale starší procesor?

Výbava příští vlajkové lodě Sony: bezrámečkový displej, ale starší procesor?
, , aktualita
Jak bude vybavena nová vlajková loď Xperia, která by měl být představena začátkem příštího roku? Technické parametry připravovaného smartphonu Sony H8541 se tento týden objevily na internetu, jejich pravdivost však nemůžeme potvrdit.
reklama
Sony si řadu let razí svou vlastní designovou filozofii založenou na minimalismu. V roce 2017 však tento design začíná výrazně zastarávat, a to především kvůli poměrně masivním rámečkům okolo displeje. Stalo se však tak trochu veřejným tajemstvím, že japonský výrobce v příštím roce představí své první telefony s úzkými okraji. Vůbec poprvé by mohl být nový design použit u nové vlajkové lodi, která bude patrně představena hned v prvních týdnech či měsících 2018. Jeden z uživatelů komunitních stránek Reddit přinesl údajné technické parametry tohoto nového modelu, který by se měl ukrývat pod interním označením Sony H8541. S největší pravděpodobností půjde o nástupce modelu Xperia XZ Premium.
 
 
Opatrnost je však v tomto případě na místě, neboť se jedná o vyfocenou obrazovku počítače, kde je tabulka s parametry zařízení. A právě fotografie monitoru bývají velmi často zdrojem falešných informací. Ani pro průměrně zdatného uživatele by nebyl problém vytvořit podobnou tabulku a následně ji vyfotografovat, navíc zdroj za sebou nemá žádnou historii. Ač tedy máme k těmto údajně uniklým informacím poměrně velkou nedůvěru, měli bychom si je představit. Novinka by podle nich měla mít podobnou výbavu jako letošní Xperia XZ Premium. To však neplatí o displeji, jehož úhlopříčka by měla vzrůst na 5,7". Přesto by nemělo dojít k nárůstu fyzických rozměrů smartphonu, což je zásluha už zmiňovaného ztenčení rámečků okolo. Nepřekvapí podpora 4K rozlišení ani HDR, o ochranu se potom údajně postará Gorilla Glass 5.
 
Největší zklamání fanoušků lze pozorovat v případě procesoru a operační paměti. Podle tohoto zdroje by měl být totiž smartphone vybaven Snapdragonem 835, nikoliv připravovaným Snapdragonem 845. Nová Xperia by tedy v takovém případě ztrácela na jiné vlajkové lodě pro rok 2018. 4GB RAM se rovněž může jevit jako příliš nízká, když jiní výrobci nabízejí modely s 6GB nebo dokonce 8GB RAM. Ačkoliv může být čtyřgigabajtová paměť ve smartphonech pro většinu uživatelů dostačující, parametry hrají u high-endových smartphonů důležitou roli.při výběru. Kapacita baterie by měla vzrůst na 3 420 mAh a operačním systémem bude jistě už Android 8.0 Oreo. Ani tentokrát údajně nebude chybět zvýšená odolnost proti vodě a prachu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda Lego uvedlo stavebnici Astonu Martin DB5 Jamese Bonda
Pokud máte rádi Jamese Bonda a také stavebnice, má pro vás Lego další zajímavou "hračku". Jde o stavebnici legendárního Astonu Martin DB5, který má i funkční prvky jako otáčecí značku nebo kulomety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem Alcatel 5V: další výrobce se pustil do displejů s výřezem
Alcatel následuje trendy. Tento týden uvedl svůj první smartphone s výřezem displeje, který kombinuje s nízkou cenou. Pro její dosažení se ovšem muselo v lecčems šetřit, přesto se papírově jedná o slušný telefon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite Xiaomi Mi A2 přijde 24. července spolu s Mi A2 Lite
Xiaomi příští týden představí nový produkt pro globální trhy a nejspíš půjde o telefon Mi A2 s čistým Androidem. Po jeho boku by mohla být představena ještě jedna novinka v podobě Mi A2 Lite.
16.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Volvo M, nová platforma pro car-sharing Volvo M, nová platforma pro car-sharing
Automobilka Volvo rozšiřuje portfolio svých služeb a nechce svá auta jen prodávat, ale i nabídnout majitelům možnost svá auta sdílet s ostatními. Proto spouští novou platformu Volvo M pro stále populárnější car-sharing. 
5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon? Aktualizace na Android Oreo: kdy se dočká váš telefon?
Zajímá vás, zda se právě váš smartphone či tablet může těšit na nový Android 8.0 Oreo? Podívejte se do našeho obsáhlého a pravidelně doplňovaného seznamu modelů, který jsme pro vás připravili. Naposledy doplněno 30. 6. 2018.
30.6.2018, článek, Jáchym Šlik7 komentářů