Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výbava příští vlajkové lodě Sony: bezrámečkový displej, ale starší procesor?

1.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Jak bude vybavena nová vlajková loď Xperia, která by měl být představena začátkem příštího roku? Technické parametry připravovaného smartphonu Sony H8541 se tento týden objevily na internetu, jejich pravdivost však nemůžeme potvrdit.
Sony si řadu let razí svou vlastní designovou filozofii založenou na minimalismu. V roce 2017 však tento design začíná výrazně zastarávat, a to především kvůli poměrně masivním rámečkům okolo displeje. Stalo se však tak trochu veřejným tajemstvím, že japonský výrobce v příštím roce představí své první telefony s úzkými okraji. Vůbec poprvé by mohl být nový design použit u nové vlajkové lodi, která bude patrně představena hned v prvních týdnech či měsících 2018. Jeden z uživatelů komunitních stránek Reddit přinesl údajné technické parametry tohoto nového modelu, který by se měl ukrývat pod interním označením Sony H8541. S největší pravděpodobností půjde o nástupce modelu Xperia XZ Premium.
 
 
Opatrnost je však v tomto případě na místě, neboť se jedná o vyfocenou obrazovku počítače, kde je tabulka s parametry zařízení. A právě fotografie monitoru bývají velmi často zdrojem falešných informací. Ani pro průměrně zdatného uživatele by nebyl problém vytvořit podobnou tabulku a následně ji vyfotografovat, navíc zdroj za sebou nemá žádnou historii. Ač tedy máme k těmto údajně uniklým informacím poměrně velkou nedůvěru, měli bychom si je představit. Novinka by podle nich měla mít podobnou výbavu jako letošní Xperia XZ Premium. To však neplatí o displeji, jehož úhlopříčka by měla vzrůst na 5,7". Přesto by nemělo dojít k nárůstu fyzických rozměrů smartphonu, což je zásluha už zmiňovaného ztenčení rámečků okolo. Nepřekvapí podpora 4K rozlišení ani HDR, o ochranu se potom údajně postará Gorilla Glass 5.
 
Největší zklamání fanoušků lze pozorovat v případě procesoru a operační paměti. Podle tohoto zdroje by měl být totiž smartphone vybaven Snapdragonem 835, nikoliv připravovaným Snapdragonem 845. Nová Xperia by tedy v takovém případě ztrácela na jiné vlajkové lodě pro rok 2018. 4GB RAM se rovněž může jevit jako příliš nízká, když jiní výrobci nabízejí modely s 6GB nebo dokonce 8GB RAM. Ačkoliv může být čtyřgigabajtová paměť ve smartphonech pro většinu uživatelů dostačující, parametry hrají u high-endových smartphonů důležitou roli.při výběru. Kapacita baterie by měla vzrůst na 3 420 mAh a operačním systémem bude jistě už Android 8.0 Oreo. Ani tentokrát údajně nebude chybět zvýšená odolnost proti vodě a prachu.
 


reklama