Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moto X4 přinese duální fotoaparát a nadprůměrnou baterii

11.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Není žádou novinkou, že Lenovo letos hodlá obnovit řadu smartphonů Moto X. Jakou výbavu by měl nabídnout připravovaný model? Také se spekuluje o tom, zda bude letos představen telefon Moto Z2. Celkem můžeme očekávat tři modely Moto s duálním foťákem.
Poslední smartphone Moto X byl představen v roce 2015, vloni potom Lenovo přineslo novou vlajkovou řadu Moto Z. Po krátké pauze by se ovšem měly modely Moto X vrátit. Naznačilo nám to již několik zdrojů včetně uniklého přehledu letošního portfolia telefonů Moto. Připravovaná novinka, které nese interní označení Moto X4, však už nebude vlajkovou lodí, neboť toto postavení zůstane řadě Moto Z. Přesto by měl být telefon Moto X4 na poměry střední třídy, kam se nejspíš zařadí, velmi solidně vybaven, i když mu patrně bude chybět podpora vyměnitelných modulů Moto Mods.
 
Smartphone by měl nabídnout skleněnou zadní stranu a zvýšenou odolnost proti vodě potvrzenou certifikací IP68. Dále je očekáván 5,5" displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) nebo osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 660. K dispozici údajně bude rovněž duální zadní fotoaparát, port USB Type-C a baterie s mírně nadprůměrnou kapacitou 3 800 mAh, která by navíc měla podporovat rychlé nabíjení Quick Charge 3.0. Spekuluje se, že by se cena telefonu mohla pohybovat okolo 325 dolarů, v přepočtu 7 600 Kč bez DPH.
 
 
 
Moto Z2 Play
 
Moto X4 navíc nejspíš nebude jediným letošním smartphonem od Lenova s duálním zadním fotoaparátem. Stejnou funkcionalitou by měl být vybaven také další model střední třídy Moto G5S Plus s předpokládanou cenou okolo 6 500 Kč bez DPH a vlajková loď Moto Z2 Force, která by mohla stát okolo 14 200 Kč bez DPH. Otázkou zůstává, zda bude představena také základní vlajková loď Moto Z2. Jako poměrně pravděpodobná se totiž jeví varianta, že Lenovo letos nabídne jen Moto Z2 Play a Moto Z2 Force. Již oficiálně představené Moto Z2 Play, které je o něco tenčí a lehčí než předchůdce, by tak mohlo zastupovat hned dva modely.
 
Moto Z2 chybí také v uniklém přehledu zařízení značky Moto, ale na druhou stranu se objevilo v benchmarku Geekbench, a to s blíže nespecifikovaným osmijádrovým procesorem taktovaným na 1,9 GHz a operačním systémem Android 7.1.1 Nougat. Může se však jednat o záměnu s jiným telefonem, nebo model určený jen pro testovací účely, který se nedostane na trh.
 
reklama