Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moto Z2 Force možná vrátí 3,5mm jack, přidá duální fotoaparát a bude dostupnější

18.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se objevilo video ukazující údajný design připravovaného modulárního smartphonu Moto Z2 Force. Ve srovnání s předchůdcem by novinka neměla být dostupná jen u operátora Verizon, příjemným překvapením by mohl být také návrat 3,5mm audio jacku.
Moto Z Force tvoří od loňského roku pomyslný vrchol nabídky značky Lenovo Moto, má to ovšem jeden háček. Telefon se prodává pouze u amerického mobilního operátora Verizon. Dostupnost připravovaného nástupce by měla být lepší, podle novináře Evana Blasse vystupujícího pod přezdívkou @Evleaks se Moto Z2 Force objeví v nabídce konkurenčního T-Mobilu, spekuluje se rovněž o zařazení do nabídky dalšího amerického operátora Sprint. Zatím však není jasné, zda se novinka dostane také na trhy mimo USA. Se skončením exkluzivity by to nemusel být takový problém jako u předchůdce.

Údajnou podobu telefonu Moto Z2 Force si můžeme prohlédnout na uniklém videu. Design je velmi podobný jako u předchůdce, ale to není zase tak veliké překvapení. Novinka totiž musí být kompatibilní se stejnými vyměnitelnými moduly jako loňská Moto Z Force i všechny ostatní telefony z řady Moto Z. Lenovo navíc přislíbilo, že každý rok přinese minimálně 12 nových modulů, takže jejich nedostatek ani zpětná kompatibilita by neměly být problémem. Na dostupných renderech si můžeme všimnout výrazně vystupujícího zadního fotoaparátu, který bude nově duální, konkrétní rozlišení snímačů však prozatím nemáme k dispozici. Čtečka otisků prstů pod displejem získala zaoblenější tvar, ale není jasné, zda bude sloužit také jako domovské tlačítko.

Ve výbavě patrně zůstane 5,5“ AMOLED displej s rozlišení 2 560 x 1440 pixelů. Zde už přece jen není moc co zlepšovat a ani zvětšení úhlopříčky nepřichází v úvahu vzhledem k nutné kompatibilitě s Moto Mods. Displej by měl být opět pokrytý sklem s extrémní odolností proti poškrábání či prasknutí, jak je typické pro modely s přídomkem Force. Zatímco loňský model postrádal 3,5mm audio jack, takže majitelé telefonu byli odkázání na port USB Type-C či bezdrátová sluchátka, Moto Z2 Force by mělo opět disponovat tímto tradičním konektorem. V neposlední řadě se spekuluje o použití procesoru Qualcomm Snapdragon 835, kterým jsou nebo budou vybaveny také další letošní vlajkové lodě.


Zdroj: Gsmarena.com
reklama