Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Všechny smartphony Lenovo Moto pro rok 2017 byly odhaleny

16.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo po letošní rok chystá kupu nových smartphonů s Androidem, kterou představí pod značkou Moto. Nabízeny budou v minimálně pěti řadách. Podívejte se na celou nabídku od levného Moto C až po vlajkovou loď Moto Z.
Časy, kdy měla Motorola jasně čitelné portfolio s jen třemi modelovými řadami odpovídajícími nižší, střední a vyšší třídě, jsou dávno pryč. Lenovo sice tuto tradici nějaký čas udržovalo, ale postupně rozšiřovalo nabídku. Souvisí to také s tím, že pod značkou Moto budou nabízeny všechny telefony od Lenova, zmizí tedy řada Vibe a také se mluví o zrušení společnosti ZUK. Před pár dny se na internetu objevil snímek pocházející pravděpodobně z interní prezentace. Ukazuje nám všechny smartphony Moto pro letošní rok a umožňuje nám nahlédnout „pod pokličku“, co si pro nás letos tento výrobce chystá, ale také usnadní orientaci v nabídce.

Všechny telefony budou nabízeny v pěti modelových řadách označených písmenem a rozhodně není náhoda, že čím blíže je písmeno ke konci abecedy, tím bude mít telefon vyšší výbavu a cenu.

  • Úplně nejníže bude mířit Moto C, o které jsme psali už minulý měsíc. Mohlo by se jednat o náhradu řady Vibe C, takže lze očekávat velmi spoře vybavené modely s cenami okolo „pár tisíc korun“. V nabídce bude Moto C s pětipalcovým displejem o rozlišení jen FWVGA (854 x 480 pixelů) a podporou LTE sítí, o trochu lepší Moto C Plus potom nabídne 5“ HD displej (1280 x 720 pixelů) a nadstandardní baterii s kapacitou 4 000 mAh.
  • Moto E byla dosud nejnižší řadou, ale ani po příchodu Moto C by neměla přijít o svou cenovou dostupnost. Základní Moto E4 nabídne rovněž 5“ HD displej, ale vzhledem k použití na bocích zahnutého 2.5D sklíčka lze očekávat o trochu pokročilejší design. Novinkou v celé řadě Moto E potom bude čtečka otisků prstů. Moto E4 Plus nabídne nejen větší 5,5“ HD displej, ale také 5000mAh baterii s dlouhou výdrží.
  • Moto GS a Moto GS Plus bude dvojice modelů střední třídy navazující na letos představené modely Moto G5. Očekávat můžeme 5,2“, respektive 5,5“ Full HD displej, celokovové tělo a u druhého jmenovaného telefonu dokonce také duální fotoaparát.
  • Lenovo také po krátké pauze obnoví řadu Moto X, která už ovšem nebude vlajkovou lodí. Přesto nový zástupce nabídne skleněná záda, 5,2“ Full HD displej a high-endovou výbavu.
  • Vrcholem nabídky zůstane řada Moto Z, kde můžeme očekávat minimálně dva nové modely s podporou výměnných modulů MotoMods. U Moto Z2 Play byl potvrzen 5,5“ Full HD displej, v případe Moto Z2 Force zase odolné krycí sklo ShatterShield a gigabitové LTE.

Pozorní čtenáři nepřehlédnou, že na snímku chybí řada Moto M. Uvidíme, zda s ní Lenovo pro letošní rok už nepočítá, nebo má její absence jiný důvod.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama