Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moto C a Moto C Plus bude dvojice velmi levných smartphonů od Lenova

12.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo podle uniklých informací brzy představí dosud nejlevnější smartphony pod značkou Motorola. Moto C a Moto C Plus budou ještě dostupnější než modely z řady Moto E. Známe jejich design i výbavu.
Motorola nabízela své nejlevnější smartphony v řadě Moto E a Lenovo dosud tuto tradici udržovalo. Brzy by ovšem čínský výrobce měl představit první modely z nové řady Moto C, o které se začalo poprvé spekulovat již v loňském roce. S původní Motorolou už nejspíš nebude mít mnoho společného, o vývoj a výrobu se stará přímo Lenovo spolu se svými partnery. Přesto se Moto C bude po designové stránce podobat jiným telefonům této značky, mnoho společných znaků můžeme najít s modelem střední třídy Moto M. Low-endová novinka si navíc patrně ponechá neupravený Android bez zbytečných uživatelských nadstaveb a desítek předinstalovaných aplikací.

Na levný smartphone se Moto C a Moto C Plus pochlubí docela líbivým designem. Tělo bude téměř jistě z plastu, i když na uniklém obrázku může materiál připomínat kov. Nabídka barevných variant by měla zahrnovat minimálně černou, stříbrnou, zlatou a červenou. A nyní už k jednotlivým modelům, jejích společným znakům i odlišnostem, jak nám je naservíroval známý novinář Evan Blass. Obě „Céčka“ budou údajně disponovat pětipalcovým displejem, v případě základního Moto C ovšem bude tato úhlopříčka nejspíš kombinována s rozlišením jen 854 x 480 pixelů (FWVGA). U Moto C Plus by potom mělo být zvoleno již zcela dostačující rozlišení 1280 x 720 pixelů (HD).

Moto C bude podle dostupných informací k dostání ve 3G i 4G variantě (nejspíš podle regionu), zatímco Moto C Plus nabídne podporu LTE už v základu. Jednotlivé varianty by potom měly být poháněny různými čtyřjádrovými procesory od MediaTeku – se 32bitovou či 64bitovou architekturou a taktem od 1,1 GHz do 1,3 GHz. Moto C bude údajně procesor kombinovat s 1GB RAM a 8GB či 16GB interním úložištěm, zatímco Moto C Plus nejspíš nabídne 2GB RAM a 16GB úložiště. U všech modelů bychom měli najít slot na micro SD karty.

2MPx přední fotoaparát bude nejspíš společný pro všechny varianty, rozdíl ovšem nalezneme v případě zadního. Moto C by mělo nabídnout 5MPx snímač, Moto C Plus potom 8MPx. Základní model si bude muset patrně vystačit s 2350mAh baterií, oproti tomu varianta Plus nabídne podle dostupných informací nadprůměrnou 4000mAh baterii. Zatím nebylo zveřejněno, kdy budou smartphony oficiálně představeny ani kolik budou stát.

Zdroj: Venturebeat.com
reklama