Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG G6 v celé své kráse: souhrn známé výbavy i designu

23.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG G6 bude sice představeno až za pár dnů, ale podobu i značnou část výbavy této vlajkové lodi známe už nyní. Co nám v předstihu neprozradil sám výrobce, uniklo z jiných zdrojů. Naposledy to byly rendery černé varianty smartphonu.
Pryč jsou časy, kdy výrobci do poslední chvíle usilovně tajili každý detail o připravovaném smartphonu. V poslední době je trendem prozrazovat řadu klíčových informací v předstihu, aby se zákazníci ještě více těšili. A upřímně, pokud by to neprozradil sám výrobce, stejně by se daná informace s velkou pravděpodobnosti dostala na světlo světa neoficiální cestou. LG proto u svého připravovaného modelu G6 zveřejnilo podrobnosti o displeji i dalších komponentech. A ačkoliv nebyl oficiálně zveřejněna kompletní podoba smartphonu, pomohlo nám v tomto ohledu několik jiných zdrojů.

Naposledy (a zatím nejkvalitněji) to byl tento týden Evan Blass vystupující na Twitteru pod přezdívkou @evleaks, který zveřejnil rendery černé varianty ukazující chystaný přístroj ze všech stran.

Do kompletního představení LG G6 v rámci veletrhu MWC 2017 zbývá už jen několik dnů, jihokorejský výrobce si totiž tiskovku naplánoval na 26. února. Pojďme si ještě předtím shrnout vše, co už o telefonu víme.


Vše, co zatím víme o LG G6


Design. LG G6 by mělo přijít o jednu z klíčových vlastností svého předchůdce, a to podporu modulů rozšiřujících funkce. Na druhou stranu bude mít díky tomu smartphone menší rozměry a hmotnost, výrazně byly ztenčeny také rámečky okolo displeje. Z materiálů je očekávaná kombinace skla a kovu. Přístroj nabídne voděodolnou konstrukci potvrzenou certifikací IP68. Čtečka otisků prstů zůstala pod zadním fotoaparátem.

Displej. LG už dříve prozradilo, že u své nové vlajkové lodi použije 5,7” displej s rozlišením 2880 x 1440 pixelů a neobvyklým poměrem stran 18:9. Takto široký panel s označením Full Vision najde využití především při víceokenním multitaskingu.

Procesor. V případě procesoru nemělo LG příliš štěstí, neboť Qualcomm ještě nemá dostatek Snapdragonů 835 a většinu kusů si navíc nejspíš zabral Samsung pro Galaxy S8. LG G6 by tedy mělo být poháněno Snapdragonem 821, a to v kombinaci se 4GB či 6GB RAM.

Fotoaparát. Na zadní straně nalezneme duální fotoaparát, konkrétně kombinaci dvou 13MPx snímačů, jeden z nich se 125stupňovým úhlem záběru. Uživatelé budou moci pořizovat širokoúhlé snímky s poměřen stran 18:9 i čtvercové 1:1 vhodné pro Instagram.

Operační systém. LG G6 bude využívat Android Nougat, a to v kombinaci s uživatelským rozhraním LG UX 6.0. Upoutávka naznačuje, že rozhraní bude ve znamení čtverců.

Další výbava. LG G6 bude také disponovat baterií o kapacitě „více než 3 200 mAh“, která by měla nabídnout výdrž 12 hodin prohlížení internetových stránek. O kvalitní zvuk se potom postará vylepšený převodník Quad DAC.

Zdroj: Liliputing.com
reklama