Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG G6 bude možná bez Snapdragonu 835, všechny čipy si zabral Samsung

25.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
O Snapdragon 835 bude nejspíš velká sháňka mezi výrobci smartphonů. Samsung, který zajišťuje produkci tohoto čipu, by ovšem mohl mít výhodu. Podle spekulací kvůli tomu nevyzbude na LG, které tak v modelu G6 bude muset použít starší procesor.
V uplynulých dnech se na internetu objevily další údajné informace o LG G6, které si v krátkosti představíme. Ta bezpochyby nejzajímavější se týká procesoru. Když jsme o smartphonu psali v minulosti, odhadovali jsme použití Snapdragonu 835 – procesoru, který nejspíš nalezneme ve většině vlajkových lodí první poloviny letošního roku. Jenže situace bude nejspíš komplikovanější.

O využití Snapdragonu 835 má totiž zájem také Samsung, který očekává vysokou poptávku po Galaxy S8, a proto si v předstihu zajistil velký počet těchto procesorů pro svou vlastní potřebu. Umožnily mu to nejspíš dobré vztahy s Qualcommem, neboť Samsung zajišťuje výrobu Snapdragonu 835 pomocí 10nm procesu FinFET.
Nejnovější údajný render LG G6


LG pro model G6 údajně nestihlo zajistit dostatečný počet těchto čipů, proto bude muset nejspíš zvolit alternativu v podobě loňského Snapdragonu 821. V neprospěch LG mluví také fakt, že chce svou vlajkovou loď představit už koncem února a dostat na trh během března, tedy dříve než konkurence. Musíme ovšem dodat, že nic zatím nebylo potvrzeno oficiálně.

Další spekulace se zmiňuje o tom, že LG G6 bude mít integrováno hlasového asistenta Google Assistant založeného na umělé inteligenci. Dosud byla přitom tato funkce vyhrazena jen pro zařízení od Googlu. LG se tedy patrně rozhodlo nevyvíjet vlastní řešení, ale využít již stávající a bezproblémově fungující. Oproti tomu Samsung nejspíš v Galaxy S8 předvede svého vlastního asistenta Bixby.

Nedávno jsme se také dozvěděli, že LG G6 nabídne displej s netradičním poměrem stran 18:9.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama