www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

HTC patrně rozšíří projekt Android One o další smartphone

HTC patrně rozšíří projekt Android One o další smartphone
, , aktualita
Cenově dostupných smartphonů s čistým Androidem a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi od Googlu přibývá. Dalším přírůstkem se nejspíš stane očekávaný model HTC U11 Life, který by měl nabídnout Full HD displej a dvojici 16MPx fotoaparátů.reklama
Google údajně jedná s HTC o možném odkoupení dlouhodobě ztrátové mobilní divize, to však není zdaleka jediná věc, která obě společnosti spojuje. Na kontě mají už několik telefonů Nexus, které vznikly společnými silami, HTC potom pro Google vyrábí první generaci modelů Pixel a Pixel XL. Spolupráce by měla pokračovat nejen na menším ze dvou připravovaných Pixelů druhé generace, ale také na jednom cenově dostupnějším smartpjonu. Na internet tento model už několikrát unikl pod označením HTC U11 Life, případně Ocean Life. Mělo by se jednat o zmenšenou a v mnoha ohledech ořezanou vlajkovou loď U11.
 
A podle nejnovějších informací bude tento telefon zařazen do projektu Android One. To by znamenalo použití čistého operačního systému s pravidelnými aktualizacemi od Googlu, především s každoměsíčními bezpečnostními záplatami. S velkou pravděpodobností však taiwanský výrobce nabídne také běžnou verzi HTC U11 Life, která by měla mít předinstalovanou nadstavbu HTC Sense a jejíž aktualizace budou plně v rukách HTC. Pokud jsou dřívější informace správné, měl by být telefon vybaven 5,2” displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), osmijádrovým procesorem Snapdragon 630 a 32GB rozšiřitelným úložištěm. Na přední i zadní straně nejspíš nalezneme 16MPx fotoaparát.
 
 
Chystané HTC U11 Life v běžné a Android One verzi
 
Přístroj bude patrně voděodolný, což by měla potvrzovat certifikace IP67, a chybět by neměla ani čtečka otisků prstů integrovaná do do domovského tlačítka pod displejem. Telefon by měl být představen už s Androidem 8.0 Oreo, případně bude tato aktualizace vydána v nejbližší době a v příštím roce mohou uživatelé očekávat Jedním ze znaků projektu Android One je také cenová dostupnost těchto smartphonů, čemuž by mohlo odpovídat také chystané HTC U11 Life.
 
Připomeňme, že svůj první smartphone Android One nedávno představilo také Xiaomi, přičemž jeho Xiaomi A1 s duálním fotoaparátem a velmi atraktivní cenou je vlastně převlečeným modelem Mi 5X. A před pár dny se na internet dostala spekulace, že by svou Android One verzi měl dostat také telefon Moto X4 od Lenova.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik