Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 5X: levný fotomobil nejen pro mladé

31.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi Mi 5X je smartphone především pro mladší uživatele, který kombinuje elegantní design a velmi dobrou výbavu se sympatickou cenovkou. Na uživatele čeká například duální zadní fotoaparát nebo 4GB operační paměť.
Každý má samozřejmě jiné požadavky při nákupu telefonu, ale pokud patříte mezi mladší generace, je velmi pravděpodobné, že budete chtít model s rozumným výkonem, kvalitním fotoaparátem a pohledným designem. A samozřejmě, aby to vše stálo co možná nejméně. Vhodným kandidátem by tedy mohlo být nové Xiaomi Mi 5X. Vyznačuje se pěkným kovovým tělem v černé, zlaté či růžové barvě. Výrobci se navíc podařilo poměrně dobře schovat antény a použilo speciální úpravu zabraňující zachytávání otisků. Když už je řeč o tomto tématu, na zadní straně nalezneme čtečku otisků prstů.
 

 
Přední stranu zabírá 5,5” IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, o pohon se stará kombinace osmijádrového procesoru Snapdragon 625 a 4GB RAM. 64GB interní úložiště je možné rozšířit prostřednictvím micro SD karty, která se vkládá do druhého slotu na SIM kartu. Duální zadní fotoaparát nabídne stejnou konfiguraci jako vlajková loď Xiomi Mi 6. To znamená kombinaci dvou 12MPx snímačů, přičemž umožňují dosáhnout nejen fotek se zajímavým efektem, ale také 2x optického zoomu. Přední fotoaparát na selfie si vystačí s 5 MPx. Kapacita baterie 3 080 mAh je spíše průměrná, ale na hodnocení výdrže si ještě počkejme.
 
 
Xiaomi Mi 5X údajně nabízí také kvalitní zvuk, a to díky dedikovanému audio čipu. Připraven je port USB Type-C a operačním systémem je Android Nougat s uživatelským rozhraním MIUI 9. Smartphone se prodává na čínském trhu za 1 499 juanů, v přepočtu necelých 5 000 Kč bez DPH. Dříve nebo později se novinka jistě dostane také do některých českých obchodů, ale bude to mít jeden háček. Představená varianta Xiaomi Mi 5X totiž nepodporuje všechna LTE pásma používaná v České republice a dalších evropských zemích. Majitelé tohoto modelu by si tedy neužili naplno všechny výhody LTE sítě, což se týká především absence rychlého připojení mimo velká města. Nezbývá než doufat, že Xiaomi představí tento smartphone také v globální variantě, jako to už udělal u několika zástupců z řady Redmi.
 
reklama