www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google možná koupí od HTC divizi smartphonů

Google možná koupí od HTC divizi smartphonů
, , aktualita
HTC a Google jsou údajně ve finální fázi vyjednávání o tom, co bude s mobilní divizí taiwanského výrobce. Google by ji mohl buď odkoupit, nebo by obě společnosti zahájily velmi úzkou spolupráci.
reklama
HTC se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří a mohlo by se zdát, že jediným řešením je prodej této divize novému majiteli. V minulosti se objevilo už několik takových spekulací, ale HTC je vždy popřelo. Podle taiwanského zdroje je nyní na spadnutí dohoda s Googlem, která může mít dva různé výsledky. Buď si americký gigant stal strategickým partnerem, nebo by od HTC koupil celou mobilní divizi. V takovém případě by měl Google v rukách opět výrobu smartphonů, jako tomu bylo před pár lety, když nakrátko vlastnil Motorolu. Otázkou zůstává, zda by společnost mobilní divizi HTC v budoucnu prodala někomu jinému, nebo by s ní měla dlouhodobější plány. Vzhledem k loňskému uvedení řady telefonů Pixel, které si Google sám navrhuje, by to nebylo nic překvapivého.
 
Připomeňme, že Google si s HTC docela dobře rozumí. Spolupracovali spolu už několikrát a naposledy na první generaci modelů Pixel a Pixel XL. Navíc se spekuluje, že spolupráce bude pokračovat u minimálně jednoho z letošních Pixelů. Připomeňme, že HTC je ve ztrátě už velmi dlouho a nic na tom nezměnila ani aktuální vlajková loď U11. Letošní srpen byl pro společnost dokonce nejhorší za posledních 13 let. Ve srovnání s minulým měsícem klesly příjmy o 51,5 %, meziročně dokonce o 54,4 %.
 
 
Prodeje HTC U11 dosáhly vrcholu v červenci a od té doby jen klesají, neboť většina fanoušků, kteří měli v plánu si tento telefon zakoupit, už tak učinili. A pokud se jedná o další modely, není z moc z čeho vybírat. HTC má v nabídce ještě smartphony U Play a U Ultra, jinak se jedná už jen o starší kousky ve výprodeji. Jedinou očekávanou novinkou je zmenšená vlajková loď U11 Life, kprozatím však není jasné, kdy bude představena. Prodejům rozhodně nepomáhá ani cenová politika této značky.
 
Jednání HTC a Googlu by měly být ve finálním stádiu, takže se snad výsledek dozvíme ještě v letošním roce. Také bychom měli zmínit, že případný prodej by se netýkal divize Vive zabývající se virtuální realitou, která je na rozdíl od mobilní divize dlouhoudobě v černých číslech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Galaxy S Light Luxury přichází jako náhrada za Galaxy S8 Lite Galaxy S Light Luxury přichází jako náhrada za Galaxy S8 Lite
Samsung na čínském trhu představil Galaxy S Light Luxury, elegantního a solidně vybaveného zástupce střední třídy. Novinka vychází z loňské vlajkové lodi Galaxy S8, ale nakonec nese jiný název.
21.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik