www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google možná koupí od HTC divizi smartphonů

Google možná koupí od HTC divizi smartphonů
, , aktualita
HTC a Google jsou údajně ve finální fázi vyjednávání o tom, co bude s mobilní divizí taiwanského výrobce. Google by ji mohl buď odkoupit, nebo by obě společnosti zahájily velmi úzkou spolupráci.reklama
HTC se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří a mohlo by se zdát, že jediným řešením je prodej této divize novému majiteli. V minulosti se objevilo už několik takových spekulací, ale HTC je vždy popřelo. Podle taiwanského zdroje je nyní na spadnutí dohoda s Googlem, která může mít dva různé výsledky. Buď si americký gigant stal strategickým partnerem, nebo by od HTC koupil celou mobilní divizi. V takovém případě by měl Google v rukách opět výrobu smartphonů, jako tomu bylo před pár lety, když nakrátko vlastnil Motorolu. Otázkou zůstává, zda by společnost mobilní divizi HTC v budoucnu prodala někomu jinému, nebo by s ní měla dlouhodobější plány. Vzhledem k loňskému uvedení řady telefonů Pixel, které si Google sám navrhuje, by to nebylo nic překvapivého.
 
Připomeňme, že Google si s HTC docela dobře rozumí. Spolupracovali spolu už několikrát a naposledy na první generaci modelů Pixel a Pixel XL. Navíc se spekuluje, že spolupráce bude pokračovat u minimálně jednoho z letošních Pixelů. Připomeňme, že HTC je ve ztrátě už velmi dlouho a nic na tom nezměnila ani aktuální vlajková loď U11. Letošní srpen byl pro společnost dokonce nejhorší za posledních 13 let. Ve srovnání s minulým měsícem klesly příjmy o 51,5 %, meziročně dokonce o 54,4 %.
 
 
Prodeje HTC U11 dosáhly vrcholu v červenci a od té doby jen klesají, neboť většina fanoušků, kteří měli v plánu si tento telefon zakoupit, už tak učinili. A pokud se jedná o další modely, není z moc z čeho vybírat. HTC má v nabídce ještě smartphony U Play a U Ultra, jinak se jedná už jen o starší kousky ve výprodeji. Jedinou očekávanou novinkou je zmenšená vlajková loď U11 Life, kprozatím však není jasné, kdy bude představena. Prodejům rozhodně nepomáhá ani cenová politika této značky.
 
Jednání HTC a Googlu by měly být ve finálním stádiu, takže se snad výsledek dozvíme ještě v letošním roce. Také bychom měli zmínit, že případný prodej by se netýkal divize Vive zabývající se virtuální realitou, která je na rozdíl od mobilní divize dlouhoudobě v černých číslech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik