Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google možná koupí od HTC divizi smartphonů

7.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HTC a Google jsou údajně ve finální fázi vyjednávání o tom, co bude s mobilní divizí taiwanského výrobce. Google by ji mohl buď odkoupit, nebo by obě společnosti zahájily velmi úzkou spolupráci.
HTC se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří a mohlo by se zdát, že jediným řešením je prodej této divize novému majiteli. V minulosti se objevilo už několik takových spekulací, ale HTC je vždy popřelo. Podle taiwanského zdroje je nyní na spadnutí dohoda s Googlem, která může mít dva různé výsledky. Buď si americký gigant stal strategickým partnerem, nebo by od HTC koupil celou mobilní divizi. V takovém případě by měl Google v rukách opět výrobu smartphonů, jako tomu bylo před pár lety, když nakrátko vlastnil Motorolu. Otázkou zůstává, zda by společnost mobilní divizi HTC v budoucnu prodala někomu jinému, nebo by s ní měla dlouhodobější plány. Vzhledem k loňskému uvedení řady telefonů Pixel, které si Google sám navrhuje, by to nebylo nic překvapivého.
 
Připomeňme, že Google si s HTC docela dobře rozumí. Spolupracovali spolu už několikrát a naposledy na první generaci modelů Pixel a Pixel XL. Navíc se spekuluje, že spolupráce bude pokračovat u minimálně jednoho z letošních Pixelů. Připomeňme, že HTC je ve ztrátě už velmi dlouho a nic na tom nezměnila ani aktuální vlajková loď U11. Letošní srpen byl pro společnost dokonce nejhorší za posledních 13 let. Ve srovnání s minulým měsícem klesly příjmy o 51,5 %, meziročně dokonce o 54,4 %.
 
 
Prodeje HTC U11 dosáhly vrcholu v červenci a od té doby jen klesají, neboť většina fanoušků, kteří měli v plánu si tento telefon zakoupit, už tak učinili. A pokud se jedná o další modely, není z moc z čeho vybírat. HTC má v nabídce ještě smartphony U Play a U Ultra, jinak se jedná už jen o starší kousky ve výprodeji. Jedinou očekávanou novinkou je zmenšená vlajková loď U11 Life, kprozatím však není jasné, kdy bude představena. Prodejům rozhodně nepomáhá ani cenová politika této značky.
 
Jednání HTC a Googlu by měly být ve finálním stádiu, takže se snad výsledek dozvíme ještě v letošním roce. Také bychom měli zmínit, že případný prodej by se netýkal divize Vive zabývající se virtuální realitou, která je na rozdíl od mobilní divize dlouhoudobě v černých číslech.
 


reklama