www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Google možná koupí od HTC divizi smartphonů

Google možná koupí od HTC divizi smartphonů
, , aktualita
HTC a Google jsou údajně ve finální fázi vyjednávání o tom, co bude s mobilní divizí taiwanského výrobce. Google by ji mohl buď odkoupit, nebo by obě společnosti zahájily velmi úzkou spolupráci.reklama
HTC se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří a mohlo by se zdát, že jediným řešením je prodej této divize novému majiteli. V minulosti se objevilo už několik takových spekulací, ale HTC je vždy popřelo. Podle taiwanského zdroje je nyní na spadnutí dohoda s Googlem, která může mít dva různé výsledky. Buď si americký gigant stal strategickým partnerem, nebo by od HTC koupil celou mobilní divizi. V takovém případě by měl Google v rukách opět výrobu smartphonů, jako tomu bylo před pár lety, když nakrátko vlastnil Motorolu. Otázkou zůstává, zda by společnost mobilní divizi HTC v budoucnu prodala někomu jinému, nebo by s ní měla dlouhodobější plány. Vzhledem k loňskému uvedení řady telefonů Pixel, které si Google sám navrhuje, by to nebylo nic překvapivého.
 
Připomeňme, že Google si s HTC docela dobře rozumí. Spolupracovali spolu už několikrát a naposledy na první generaci modelů Pixel a Pixel XL. Navíc se spekuluje, že spolupráce bude pokračovat u minimálně jednoho z letošních Pixelů. Připomeňme, že HTC je ve ztrátě už velmi dlouho a nic na tom nezměnila ani aktuální vlajková loď U11. Letošní srpen byl pro společnost dokonce nejhorší za posledních 13 let. Ve srovnání s minulým měsícem klesly příjmy o 51,5 %, meziročně dokonce o 54,4 %.
 
 
Prodeje HTC U11 dosáhly vrcholu v červenci a od té doby jen klesají, neboť většina fanoušků, kteří měli v plánu si tento telefon zakoupit, už tak učinili. A pokud se jedná o další modely, není z moc z čeho vybírat. HTC má v nabídce ještě smartphony U Play a U Ultra, jinak se jedná už jen o starší kousky ve výprodeji. Jedinou očekávanou novinkou je zmenšená vlajková loď U11 Life, kprozatím však není jasné, kdy bude představena. Prodejům rozhodně nepomáhá ani cenová politika této značky.
 
Jednání HTC a Googlu by měly být ve finálním stádiu, takže se snad výsledek dozvíme ještě v letošním roce. Také bychom měli zmínit, že případný prodej by se netýkal divize Vive zabývající se virtuální realitou, která je na rozdíl od mobilní divize dlouhoudobě v černých číslech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik