Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC U11 Life má být menším a levnějším sourozencem vlajkové lodi

13.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Vlajková loď HTC U11 nebude nadlouho jediným smartphonem s funkcí Edge Sense, která umožňuje provádět gesta zmáčknutím telefonu v ruce. Na cestě je model střední třídy U11 Life, který by měl mít menší tělo a „ořezanou“ výbavu.
Už podruhé se na internetu objevila zmínka o dosud nepředstaveném smartphonu s kódovým označením HTC Ocean Life. Tentokrát si nový model můžeme prohlédnout na obrázku a přečíst si nejnovějšé detaily o výbavě, které se mírně odlišují od předchozích z minulého měsíce. HTC U11 Life, jak by měl znít prodejní název tohoto modelu, svým designem nápadně připomíná právě vlajkovou loď HTC U11, dokonce se také hovoří o odolnosti proti vodě a prachu potvrzené certifikací IP67. Novinka však bude zhotovena v menším měřítku, a to díky použití 5,2” displeje. Jeho rozlišení by mělo činit více než dostačujících 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Oproti tomu již prodávané HTC U11 se může pochlubit 5,5” panelem s 2560 x 1440 pixely (Quad HD). Na přední straně si můžeme všimnout domovského tlačítka, které nejspíš poslouží také jako čtečka otisků prstů pro zabezpečení smartphonu.
 
 
HTC U11 Life bude spíše modelem střední třídy, proto místo špičkového Snapdragonu 835 údajně dostane procesor Snapdragon 630. Předchozí zdroj však zmiňoval o něco výkonnější Snapdragon 660, v tomto ohledu tedy nejspíš došlo při vývoji ke změně. Velikost operační paměti prozatím neznáme, můžeme ji ovšem odhadovat na 3 GB nebo 4 GB. Co se týče interního úložistě, mělo by být připraveno 32 GB s možností rozšíření prostřednictvím micro SD karty. HTC U11 Life by mohlo potěšit zájemce o telefon pořizující snímky solidní kvality, přední i zadní strana bude totiž patrně osazena 16MPx snímačem. Zaostávat by telefon neměl ani v kvalitě zvuku, v základním balení totiž zákazníci (alespoň na některých trzích) nejspíš naleznou „špuntová“ sluchátka HTC USonic s funkcí aktivního potlačení okolního hluku. K připojení sluchátek by měl posloužit port USB Type-C, neboť U11 Life bude nejspíš postrádat 3,5mm audio jack.
 
Od svého většiho sourozence U11 si novinka údajně propůjčí funkci Edge Sense, která umožňuje telefon částečně ovládat stlačením jeho bočních hran, kde jsou ukryty senzory. Prozatím není jasné, kdy bude HTC U11 Life představeno ani kolik bude stát.
 


reklama