Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Motorola údajně také nabídne smartphone Android One

11.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Google a Motorola patrně opět spojí své síly a výsledkme by měl být smartphone Android One, který by měl být založen na modelu Moto X4. Mělo by jít o telefon s přijatelnou cenou a pravidelně aktualizovaným Androidem.
Google se před časem rozhodl „restartovat“ svůj projekt Android One, jehož cílem je nabídnout cenově dostupné smartphony s čistým operačním systémem a pravidelnými aktualizacemi. Donedávna byly tyto modely nabízeny především na rozvojových trzích a obvykle se jednalo o zařízení od místních výrobců, přičemž poměr ceny a výbavy zdaleka nepatřil k nejlepším. Nyní se ovšem zdá, že telefony Android One se postupně rozšíří na další trhy a navíc je budou mít na svědomí známější značky, které by pro tyto účely mohly upravit již prodávané modely. Důkazem je nové Xiaomi Mi A1, které vychází z Xiaomi Mi 5X, odlišuje se jen především použitím čistého Androidu namísto uživatelské nadstavby MIUI.
 

Novinka od Xiaomi je patrně jen první vlaštovkou. Známý novinář Evan Blass, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou @Evleaks, totiž zveřejnil obrázek smartphonu Moto, který má na zádech logo Android One. To znamená, že Google nejspíš na projektu Android One spolupracuje také s Motorolou, respektive Lenovem. Více informací se sice prozatím nedostalo na povrch, pozornější čtenáři však jistě odhalí podobnost nového modelu s nedávno představeným zástupcem střední třídy Moto X4. Web Androidpolice.com odhaduje, že by mohlo jít o první telefon Android One dostupný v USA.
 
Možná vás napadne otázka, zda dává Android One vůbec smysl v případě modelů Moto? Zatímco Xiaomi totiž ve svých smartphonech využívá nadstavbu MIUI, která je takřka novým operačním systémem, Motorola se dlouhodbě spoléhá na takřka čistý Android, přičemž veškeré úpravy jsou omezeny na pár přidaných funkcí, předinstalovaných aplikací a vlastních tapet. Verze Android One by postrádala i těchto několik úprav a především by se měla pochlubit kvalitnějšími aktualizacemi, ať už se jedná například o přechod na novou verzi Androidu, tak měsiční balíčky bezpečnostních záplat. Nutno dodat, že po akvizici Lenovem už updaty nejsou na telefony Moto distribuovány tak rychle, jako tomu bylo dříve.
 
Pokud jsou spekulace pravdivé, můžeme u novinky očekávat stejnou výbavy jako v případě Moto X4, to znamená mimo jiné 5,2" Full HD displej, procesor Snapdragon 630 nebo duáln zadní fotoaparát.
 


reklama