www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Motorola údajně také nabídne smartphone Android One

Motorola údajně také nabídne smartphone Android One
, , aktualita
Google a Motorola patrně opět spojí své síly a výsledkme by měl být smartphone Android One, který by měl být založen na modelu Moto X4. Mělo by jít o telefon s přijatelnou cenou a pravidelně aktualizovaným Androidem.reklama
Google se před časem rozhodl „restartovat“ svůj projekt Android One, jehož cílem je nabídnout cenově dostupné smartphony s čistým operačním systémem a pravidelnými aktualizacemi. Donedávna byly tyto modely nabízeny především na rozvojových trzích a obvykle se jednalo o zařízení od místních výrobců, přičemž poměr ceny a výbavy zdaleka nepatřil k nejlepším. Nyní se ovšem zdá, že telefony Android One se postupně rozšíří na další trhy a navíc je budou mít na svědomí známější značky, které by pro tyto účely mohly upravit již prodávané modely. Důkazem je nové Xiaomi Mi A1, které vychází z Xiaomi Mi 5X, odlišuje se jen především použitím čistého Androidu namísto uživatelské nadstavby MIUI.
 

Novinka od Xiaomi je patrně jen první vlaštovkou. Známý novinář Evan Blass, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou @Evleaks, totiž zveřejnil obrázek smartphonu Moto, který má na zádech logo Android One. To znamená, že Google nejspíš na projektu Android One spolupracuje také s Motorolou, respektive Lenovem. Více informací se sice prozatím nedostalo na povrch, pozornější čtenáři však jistě odhalí podobnost nového modelu s nedávno představeným zástupcem střední třídy Moto X4. Web Androidpolice.com odhaduje, že by mohlo jít o první telefon Android One dostupný v USA.
 
Možná vás napadne otázka, zda dává Android One vůbec smysl v případě modelů Moto? Zatímco Xiaomi totiž ve svých smartphonech využívá nadstavbu MIUI, která je takřka novým operačním systémem, Motorola se dlouhodbě spoléhá na takřka čistý Android, přičemž veškeré úpravy jsou omezeny na pár přidaných funkcí, předinstalovaných aplikací a vlastních tapet. Verze Android One by postrádala i těchto několik úprav a především by se měla pochlubit kvalitnějšími aktualizacemi, ať už se jedná například o přechod na novou verzi Androidu, tak měsiční balíčky bezpečnostních záplat. Nutno dodat, že po akvizici Lenovem už updaty nejsou na telefony Moto distribuovány tak rychle, jako tomu bylo dříve.
 
Pokud jsou spekulace pravdivé, můžeme u novinky očekávat stejnou výbavy jako v případě Moto X4, to znamená mimo jiné 5,2" Full HD displej, procesor Snapdragon 630 nebo duáln zadní fotoaparát.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik