www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>
>

Motorola údajně také nabídne smartphone Android One

Motorola údajně také nabídne smartphone Android One
, , aktualita
Google a Motorola patrně opět spojí své síly a výsledkme by měl být smartphone Android One, který by měl být založen na modelu Moto X4. Mělo by jít o telefon s přijatelnou cenou a pravidelně aktualizovaným Androidem.reklama
Google se před časem rozhodl „restartovat“ svůj projekt Android One, jehož cílem je nabídnout cenově dostupné smartphony s čistým operačním systémem a pravidelnými aktualizacemi. Donedávna byly tyto modely nabízeny především na rozvojových trzích a obvykle se jednalo o zařízení od místních výrobců, přičemž poměr ceny a výbavy zdaleka nepatřil k nejlepším. Nyní se ovšem zdá, že telefony Android One se postupně rozšíří na další trhy a navíc je budou mít na svědomí známější značky, které by pro tyto účely mohly upravit již prodávané modely. Důkazem je nové Xiaomi Mi A1, které vychází z Xiaomi Mi 5X, odlišuje se jen především použitím čistého Androidu namísto uživatelské nadstavby MIUI.
 

Novinka od Xiaomi je patrně jen první vlaštovkou. Známý novinář Evan Blass, který na Twitteru vystupuje pod přezdívkou @Evleaks, totiž zveřejnil obrázek smartphonu Moto, který má na zádech logo Android One. To znamená, že Google nejspíš na projektu Android One spolupracuje také s Motorolou, respektive Lenovem. Více informací se sice prozatím nedostalo na povrch, pozornější čtenáři však jistě odhalí podobnost nového modelu s nedávno představeným zástupcem střední třídy Moto X4. Web Androidpolice.com odhaduje, že by mohlo jít o první telefon Android One dostupný v USA.
 
Možná vás napadne otázka, zda dává Android One vůbec smysl v případě modelů Moto? Zatímco Xiaomi totiž ve svých smartphonech využívá nadstavbu MIUI, která je takřka novým operačním systémem, Motorola se dlouhodbě spoléhá na takřka čistý Android, přičemž veškeré úpravy jsou omezeny na pár přidaných funkcí, předinstalovaných aplikací a vlastních tapet. Verze Android One by postrádala i těchto několik úprav a především by se měla pochlubit kvalitnějšími aktualizacemi, ať už se jedná například o přechod na novou verzi Androidu, tak měsiční balíčky bezpečnostních záplat. Nutno dodat, že po akvizici Lenovem už updaty nejsou na telefony Moto distribuovány tak rychle, jako tomu bylo dříve.
 
Pokud jsou spekulace pravdivé, můžeme u novinky očekávat stejnou výbavy jako v případě Moto X4, to znamená mimo jiné 5,2" Full HD displej, procesor Snapdragon 630 nebo duáln zadní fotoaparát.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik