Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 55 1231151 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 820

Téma: České POI pro TomTom Navigator 5

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Už mě tak sejřily nefachčící POI (benzínky apod.) v TTN5, že jsem se rozhodl si je vyrobit sám. Jde mi hlavně o benzínky, protože hodně jezdím po celé republice a za den toho najezdím hodně. Pořád beru benzín a rád bych věděl, kde jsou nejbližší benzínky. Chci zpracovat všechny "značkové" benzínky v ČR a postupně (s Vaší pomocí) udělat databázi těch "neznačkových".

Pro svoji přehlednost (někomu to možná nebude vyhovovat, ale může si to předělat dle své libosti) jsem po mnoha kombinacích zakotvil u formátu

CZ-Cerpací stanice XXX,

kde XXX je název "značkové čerpací stanice a popř. tam bude "ostatní" pro ty "neznačkové". Možná si říkáte, proč to není vše v jednom. Z prostého důvodu, protože si ke každému OV2 souboru přiřadím ikonu s logem dané benzínky. Ale jak jsem již říkal, pokud se to někomu nebude takhle líbit, může si je všechny sesypávat do jednoho souboru.

Aby to vše mělo nějaký formát, chtěl bych tímto požádat všechny, které tento počin zaujal, aby mi postupně zasílali souřadnice všech "neznačkových" benzínek ve svém okolí, příp. na trasách, po kterých jezdí. Potřebné inforace:

- souřadnice
    - název benzínky
    - město
    - ulice (pokud je benzínka ve městě)
    - označení silnice, km a směr (pokud by byla benzínka na rychlostní silnici)

Mým prvním počinem je síť Agip pro celou ČR.

Veškeré dotazy a nápady pište sem, delší věci a příspěvky mi posílejte na můj e-mail, který mám v profilu )

P.S. Pokud je to totální hovadina, tak se to nesnažte vokecat a napište mi to rovnou

EDIT: Pro méně znalejší dodávám, že archiv je nutno rozbalit a oba soubory, které obsahuje (xxx.ov2 a xxx.bmp) je nutné nakopírovat do adresáře DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map. Pokud byste si chtěli udělat hezčí logo, než jsem dokázal já jako totální antitalent na grafiku, tak nezapomeňte, že se soubor musí jmenovat úplně stejně, jako soubor *.ov2.
    Připojené soubory Připojené soubory

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

IMHO velmi dobry pocin, jen kdy mi TTN5 pro praci s body zajmu napadal... :

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

... si vypni všechny ostatní a měj zapnuté jen tyto.

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od libor_m
    To se mi potom sice zobrazi, ale pokud dam navigovat na bod zajmu, aplikace spadne... :

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Výborná práce :yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Díky, pochvala potěší

Jen s tím sháněním dat to bude menší problém a asi to půjde pomalu. U těch "značkových" to vidím na jedinou možnost a to že obrazím jejich zastoupení a požádám je o podklady, jinak to nikdy nebude přesné a kompletní (u Agipu to mají vše na webu i s nákresy, ostatní spíše ne). A u těch ostatních to budu asi uveřejňovat v určitých intervalech a co tam přibyde, to tam bude

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

Mam z Oziho Ceske hrady, zamky a zriceniny, kdyby jsi je chtel predelat pro TTN5. Kdyz tak SZ, at to tu nezaplnujeme...

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od Ivo Pokorný
    To se mi potom sice zobrazi, ale pokud dam navigovat na bod zajmu, aplikace spadne... :
    Mně to padalo jen když jsem měl zapnuté zobrazování problematických POI (zmiňuvaných dříve v této diskuzi). A zkoušel jsi úplně vyhodit soubor poi.dat?

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

Ted vypada ze to jede... jen je skoda tech POI co jsou dodavany k mape. Nekde jsem tu celt ze ma byt tento tyden verze 5.1, tak treba to pak pojede korektne.
    V kazdem pripade diky za radu i zatim Agip benzinky (ja tankuju ale u Aralu ).

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od Ivo Pokorný
    Ted vypada ze to jede... jen je skoda tech POI co jsou dodavany k mape. Nekde jsem tu celt ze ma byt tento tyden verze 5.1, tak treba to pak pojede korektne.
    V kazdem pripade diky za radu i zatim Agip benzinky (ja tankuju ale u Aralu ).
    Promiň, ale s tím, že R je až za G nic nenadělám

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

P.S. Pokud je to totální hovadina, tak se to nesnažte vokecat a napište mi to rovnou
    Hovadina to určitě není, ale myslím si, že to bude velké sousto.

Aby to mělo nějaký smysl, mělo by jich co nejvíce a pokud možno dobře zaměřeny. Je něco jiného si ztáhnout data z www stránek konkrétní firmy a něco jiného je tyto údaje hledat všude možně.

Přesto držím :yes:

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od JirkaP.
    Je něco jiného si ztáhnout data z www stránek konkrétní firmy a něco jiného je tyto údaje hledat všude možně.

Přesto držím :yes:
    To je mi jasný a rozhodně tam nechci "flákat" data jen proto, aby tam nějaké byly. Agip se mi, myslím, podařilo zpracovat dobře, pokud u dalších nebudu mít přesné podklady, počkám, až je získám:!:

Díky za ten :yes: Budu ho potřebovat

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Tentokrát něco z jiného soudku. Něco pro příznivce eBanky - všechny pobočky v ČR (mimo Opavy, Ostravy a Frýdku - Místku). Omlouvám se těm, kteří mají o tato města zájem, ale pokud chcete, aby to bylo přesné, musíte mi dát čas.

Informace obsahuje město, ulici s číslem popisným a telefonní číslo. Užijte si to
    Připojené soubory Připojené soubory

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Dobrá práce :yes: jakožto klient e-banky oceňuji o to více

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2005

Ja myslel, ze e-banka je ta banka, kam se nemusi chodit, tedy ani na pobocky...

Strana 1 z 55 1231151 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. TomTom české hlasy
    Od Maxinoha_ce4you v sekci TomTom
    Reakcí: 65
    Poslední příspěvek: 23-11-2009, 23:47
  2. HP 214 WM 6 + TomTom Navigator 5
    Od sulc v sekci TomTom
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-05-2008, 10:17
  3. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 24-05-2006, 23:05