Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

České POI pro TomTom Navigator 5

DK_ce4you (43)|2.8.2005 00:54
Doporučuju hodit "sundání nohy s plynu" v Zelínkovicích u F-M, je to omezení na 50 a docela rádi tam občas stávají, tak bacha ;)
ipf (2136)|2.8.2005 01:27
[QUOTE="DK"]Doporučuju.."sundání nohy s plynu" v ..[/QUOTE]

Ta takhle jsem si to nepředstavoval :) . Z toho hledání by se libor zbláznil. Doporučuji vytvořit seznam, třeba v excelu a místa zadat zeměpisnými souřadnicemi. A posílat na email, tady na stránce je to k ničemu.
Díky všem.
libor_m (1026)|2.8.2005 07:10
[QUOTE="DK"]Doporučuju hodit "sundání nohy s plynu" v Zelínkovicích u F-M, je to omezení na 50 a docela rádi tam občas stávají, tak bacha ;) [/QUOTE]
Nebo třeba pro ty, kteří ještě nemají GPS (nemohou měřit souřadnice), ale plánují jeho koupi a proto to tu čtou :D potřebuji alespoň PŘESNOU specifikaci bodu, t.j. ve městě název ulice a číslo popisné, na silnici její číslo a vzdálenost od nejbližší křižovatky se silnicí číslo "x" apod. Tohle je na nic.
libor_m (1026)|2.8.2005 07:23
[QUOTE="Kocir"]Mimochodem, nechce nekdo poradne zmapovat velka nakupni centra (Tesca, Olympia, Kauflandy, Globusy apodobne, do jedne databaze POI?[/QUOTE]
Dobrej nápad, Tesco mám (jen ne uhlazené, proto jsem ho ještě neprsknul ven), můžu udělat i ostatní.
Gurun_ce4you (72)|2.8.2005 08:04
Pomohl bych s tím ostravskem, chceš posílat ty souřadnice co ukazuje Tomtom. Ale jakpak je co nejrychleji dotanu do emilu?? Když mi běží Tom tak se v Acer35 nedostanu do outlooku. Je nějakej soft?? Dělat to tak, že si to budu psát na lístek :o(
Ivanm_ce4you (466)|2.8.2005 08:49
Pro ty, kteri nemaji GPS, ale znaji mista vyskytu mereni aj. Dalo by se to najit na mapy.cz a pouzit "pridat ikonu" a potom poslat odkaz.

testovaci misto

A na zaklade vcerejsi zkusenosti. Vcera jsem malem projel STOPku na miste, kde to nebylo moc bezpecne. Jel jsem tak 60 a znacka byla videt tak na 50m a vypadala, ze patri nejake silnicce, ktera se sbiha s tou moji. Pritom bylo opravdu vhodne tu prednost dat. Jesteze byla na silnici nakreslena bila cara, kde se ma zastavit.

Takze by se mohly delat i body obecne nebezpecnych useku - zatacka hned za horizontem, pul roku neopravena dira v silnici. Spatne umistene STOPky apod. Kazdy sam si musi rozhodnout, jestli to pouzije, nebo ne.
libor_m (1026)|2.8.2005 08:57
[QUOTE="Ivanm"]Pro ty, kteri nemaji GPS, ale znaji mista vyskytu mereni aj. Dalo by se to najit na mapy.cz a pouzit "pridat ikonu" a potom poslat odkaz. [/QUOTE]
Jo, dobrej nápad, ale koukám, že pokud si mapu přiblížím, tak bod se ztratí. Tak jestli to mají opravdu tak blbě udělaný, že bod je vidět jen v rozlišení, v jakém byl zadán, tak je záhodno ty značky samozřejmě davat při co největším zoomu a na největší mapě.
Ivanm_ce4you (466)|2.8.2005 12:30
me to zoomuje ok IE 6.x

most

Tohle jsem nabral v nejvetsim zoomu a ZOOM- jde taky dobre. Jde mi to ale i obracene. Naberu v mensim zoomu a ZOOM+ taky jede.

Cili si myslim, ze by bylo dobre v mape kliknout v nejvetsim priblizeni, aby sipka byla presne, ale pak se musi odzoomovat, protoze by nikdo nevidel, kde je to delane. Jiste jsou i map servery, kde se ukazou i souradnice, ale pro omezeni problemu s ruznymi map systemy a datumy bude asi nejlepsi to naklikat primo do tomtoma.

Maly problem vidim v tom, ze nejake POI plati pouze pri jizde jednim smerem, ale budou se hlasit i pri opacnem smeru.
libor_m (1026)|2.8.2005 12:39
Nějak mi to asi zablblo, už to také vidím OK i při ZOOM IN i OUT
MilanSu (823)|2.8.2005 13:43
Velice dekuji za vasi zasluznou praci, chtel jsem si dnes stahnout Hrady a zamky, bohuzel odkazy jsou nefunkcni. Jedu v sobotu na vylet s rodinou po Hradech, tak by se mi POI hodily
rossini_ce4you (72)|2.8.2005 14:08
Hrady Zámky už jedou... patrně má problémy s diakritikou... tak jsem to opravil...
libor_m (1026)|2.8.2005 14:48
Tak jsem na web umístil první verzi souboru "místa se zvýšeným výskytem PČR" :D pod názvem [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Piště, ať můžeme doplňovat :!:
Velký dík patří ipf :yes:
libor_m (1026)|2.8.2005 15:25
Sbírejte na svých dovolených free hot-spoty, postupně z toho můžeme také dělat POI. Volné WiFi se hodí vždy ;)
Kocir (836)|2.8.2005 15:52
[QUOTE="libor_m"]Tak jsem na web umístil první verzi souboru "místa se zvýšeným výskytem PČR" :D pod názvem [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Piště, ať můžeme doplňovat :!:
Velký dík patří ipf :yes: [/QUOTE]

Nebyl by lepsi pojmenovani
Radary mobilni (CZ)

Pokud budu vyhledavat skupinu hrady, tak proste v seznam skupin POI pujdu po hradech a pak vyberu ty v CZ nez prochazet vsechny ty co zacinaji na CZ a pak hledat hrady.

Aspon ja to tak pouzivam a proto si to i prejmenovavam.

P.S. Delejte ikony 16x16 bez ramecku, ten si tam TT dosazuje sam. Navic Rozliseni by melo byt 300DPI (nevim proc).
ipf (2136)|2.8.2005 17:59
Já bych to přejmenoval na:
Policejní kontrola
Šeba_oldd (1184)|2.8.2005 18:07
Tak uz se nejak dohodnete - aj jsem ted dodelal Pelhrimov a okoli. Je doplneno to co jsem stahnul.
Radary a kontroly v Pelhrimove a okoli - nekdy dosti cetne.
Kocir (836)|2.8.2005 18:12
[QUOTE="Šeba"]Tak uz se nejak dohodnete - aj jsem ted dodelal Pelhrimov a okoli. Je doplneno to co jsem stahnul.
Radary a kontroly v Pelhrimove a okoli - nekdy dosti cetne.[/QUOTE]


Taky neco mam tak jsem to sloucil a upravil. Neco je ale dost blbe popsano a necmam cas to vse vyhledavat a preeditovavat.

Ted se na to divam, ale co to je za pojmenovani POI "Nadrazni"? Ktere mesto?
MilanSu (823)|2.8.2005 18:18
Tak jsou Hrady a Zámky, Zámky a nejdou Zříceniny
Šeba_oldd (1184)|2.8.2005 18:21
Nevedel jsem ze tam musi byt mesto - jedna se o Pelhrimov - v cem jde editovat ten soubor ov.2 .
Ja jsem to vkladal tak - ze jsem prijel na misto kde stavaji tam tapnul do mapy a zadal pridat jako bod zajmu - volba kategorie a hotovo - soubor jsem zkopiroval do PC a povesil sem. Neco delam spatne - mam tam davat blizsi pojmenovani mista?
ipf (2136)|2.8.2005 18:21
[QUOTE="MilanSu"]..chtel jsem si dnes stahnout Hrady a zamky, bohuzel odkazy jsou nefunkcni. Jedu v sobotu na vylet s rodinou po Hradech...[/QUOTE]

Tak hold pojedete po Radarech a místech Četných policejních kontrol :D :D :D .
ipf (2136)|2.8.2005 18:24
[QUOTE="Šeba"]...v cem jde editovat ten soubor ov.2 ....[/QUOTE]

POI edit
Kocir (836)|2.8.2005 18:29
[QUOTE="Šeba"]Nevedel jsem ze tam musi byt mesto - jedna se o Pelhrimov - v cem jde editovat ten soubor ov.2 .
Ja jsem to vkladal tak - ze jsem prijel na misto kde stavaji tam tapnul do mapy a zadal pridat jako bod zajmu - volba kategorie a hotovo - soubor jsem zkopiroval do PC a povesil sem. Neco delam spatne - mam tam davat blizsi pojmenovani mista?[/QUOTE]

Pekne to lze editovat v PoiEditu, ktery je zadarmo. Mrknete jak je to udaleno u stavajicich.

JINAK JSEM O PAR PRISPEVKU NAHORU PRIDAL KE STAVAJICIM - VIZ TEXT
rossini_ce4you (72)|2.8.2005 18:37
[QUOTE="MilanSu"]Tak jsou Hrady a Zámky, Zámky a nejdou Zříceniny[/QUOTE]

opraveno. OMLOUVÁM SE.

Pro ostatní: Posílejte POI raději bez diakritiky.
karlic (707)|2.8.2005 21:42
Spojil jsem Shell a Agip benzínky dohromady a odstranil ty mimo území ČR. Pokud totiž hledám nejbližší benzínku, tak je mi zcela fuk, o jakou firmu jde. Budu postupně do tohoto souboru doplňovat další čerpací stanice různých firem.
libor_m (1026)|2.8.2005 21:51
Tak abych tu ukončil dohady o tom, jak by se měli jednotlivé soubory s POI jmenovat ...

Název CZ-xxx jsem zvolil jako nejvhodnější pro svoji potřebu. Psal jsem o tom také v prvním příspěvku této diskuze. Vyhovuje mi si zvolit zemi, kterou potřebuji, podle toho, v které státě se nacházím.Scrollování po obrazovce dolů není zase až tak hrozné a navíc je tu sw klávesnice, kde stačí stisknout např. "E" a "B" a najde mi to "CZ-eBanka", i když to začíná na "CZ-...", protože vyhledává i uvnitř slov, ne jen podle jejich začátku.

A konečně, kolik lidí bude tyto POI používat, tolik bude názorů na to, jak mají být pojmenovány. Nejsme přeci počítačoví negramoti a umíme si přeci po rozbalení RARu či ZIPu oba soubory přejmenovat (ov2 i bmp a to stejně, jak jsem opět psal již v prvním příspěku). Takže na stránkách [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] budou POI v určitém formátu a každý si můžeme po jejich stažení a rozbalení, před tím, než si je nakopírujeme do svých milých cihliček, přejmenovat, jak nám to vyhovuje nejvíce.

Omlouvám se za dlouhý příspěvek a doufám, že dává smysl, 2x jsem během psaní musel odejít od compu.
Kocir (836)|2.8.2005 21:51
[QUOTE="karlic"]Spojil jsem Shell a Agip benzínky dohromady a odstranil ty mimo území ČR. Pokud totiž hledám nejbližší benzínku, tak je mi zcela fuk, o jakou firmu jde. Budu postupně do tohoto souboru doplňovat další čerpací stanice různých firem.[/QUOTE]

Bylo by pak dobre uvadet tam i jmeno Benzinky, nekdo treab cerpa u urcitych spolecnosti.
libor_m (1026)|2.8.2005 21:55
[QUOTE="karlic"]Spojil jsem Shell a Agip benzínky dohromady a odstranil ty mimo území ČR. Pokud totiž hledám nejbližší benzínku, tak je mi zcela fuk, o jakou firmu jde. Budu postupně do tohoto souboru doplňovat další čerpací stanice různých firem.[/QUOTE]
Souhlasím s Tebou, máš úplnou pravdu. Ale na druhou stranu jsou tu i tací, kteří se snaží dát přednost určité firmě, tak bych byl pro, aby tu byly jak soubory s jednotlivými firmami i soubor, kde to bude dané dohromady. A každý si bude moci vybrat to, co mu bude vyhovovat nejlépe.
Kocir (836)|2.8.2005 22:35
[QUOTE="libor_m"][QUOTE="karlic"]Spojil jsem Shell a Agip benzínky dohromady a odstranil ty mimo území ČR. Pokud totiž hledám nejbližší benzínku, tak je mi zcela fuk, o jakou firmu jde. Budu postupně do tohoto souboru doplňovat další čerpací stanice různých firem.[/QUOTE]
Souhlasím s Tebou, máš úplnou pravdu. Ale na druhou stranu jsou tu i tací, kteří se snaží dát přednost určité firmě, tak bych byl pro, aby tu byly jak soubory s jednotlivými firmami i soubor, kde to bude dané dohromady. A každý si bude moci vybrat to, co mu bude vyhovovat nejlépe.[/QUOTE]

AD: Pojmenovani
Je pravdaou kazdy si muze prejmenovat podle svych potreb. Ja nakonec i ikony si davam svoje

AD: Benzinky vs jmena.
Je asi nejlespi opravdu to mit co databaze to znacka. Sloucit to lze velice jednoduse. Taky to bude jednodusi pro rozsirovani databaze, ktera se nebude neustale prepisovat sama sebou. Tech chaos za chvili nastane.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|3.8.2005 06:19
[QUOTE="karlic"]Spojil jsem Shell a Agip benzínky dohromady ...[/QUOTE]

Také bych se přikláněl k názoru nespojovat.

To by se pak mohli spojovat E-banka a Česká spořitelna, protože jsou to peněžní ústavy.
libor_m (1026)|3.8.2005 07:39
[QUOTE="JirkaP."]To by se pak mohli spojovat E-banka a Česká spořitelna, protože jsou to peněžní ústavy. [/QUOTE]
Přesně tak. Ale někomu to může vyhovovat i spojené, protože např. bude vědět, že tam na 90% najde bankomat. Ale to si může spojit sám. Já jsem pro to uveřejňovat rozdělené. Spojit je méně práce, než vyzobávat a rozdělovat.
Gurun_ce4you (72)|3.8.2005 07:52
WOW
začíná v tom být lehký chaos, chápu, že chcete mít samostatně ebanku, spořku ...

ale proč existují tři soubory radarů

chápu, že jedny jsou staionární, jiné oblíbené místa PČR
kam patří na stránkách http://cz-poi.wz.cz/download.php CZ-radary.rar z 30.07.2005 , který obsahuje spousty míst které v souborech z 2.8. nejsou.

není lepší udržet variantu dvou souborů, které budou postupně doplňovány ??
ipf (2136)|3.8.2005 08:00
Ten původní CZ-Radary už měl být odstarněn, protože je totožný s CZ-Radary stacionární. To, že má pár radarů, které nejsouv v novém souboru R-stac.. je proto, že ty radary na udaném místě opravdu nejsou (např. D1, km 32 u čs ESSO).
Gurun_ce4you (72)|3.8.2005 08:04
jasně, takže začnem postupně doplňovat ty mobilní - oblíbená místa

nádhera
Kocir (836)|3.8.2005 08:26
[QUOTE="ipf"]Ten původní CZ-Radary už měl být odstarněn, protože je totožný s CZ-Radary stacionární. To, že má pár radarů, které nejsouv v novém souboru R-stac.. je proto, že ty radary na udaném místě opravdu nejsou (např. D1, km 32 u čs ESSO).
[/QUOTE]

To co bylo v RADAR souborech a bylo zaroven v MOBILNICH nebo STACIONARNICH tak bylo vymazano.

NAvrhuji zbytek z RADARU presunout do MOBILNICH a tak budou jen dva soubory.

Zmatek v tom bude cim dal vetsi, cim vice lidi tam bude pridavat svoje body, rozhodi se pojmenovavani, a co hlavne budou se ztracet data, jak se to bude neustale prepisovat dokola.

Mam vsak obavy, ze nakonec z databaze vznikne tak husta sit radaru, ze to bude houkat vsude a vsichni kdo budou mit TT budou jezdit predpisove porad nebot za kazdym rohem na ne bude cekat POI radar :) .

CHtelo by to nejaky engine na webu, kam by se to zadavalo.
libor_m (1026)|3.8.2005 08:42
Původnímu autorovi RADARY (už si nepamatuji, kdo to byl a jsem línej to hledat :D ) jsem psal SZ, aby mi z toho vytřídil radary stacionární a mobilní. Neozval se a je pravda, že jsem na to zapomněl a vzpomněl jsem si na to vždy, když jsem měl v ruce cihlu a nebyl na netu. Proto, pokud tedy souhlasíte, dodám zbytek z RADARY do RADARY MOBILNÍ a soubor RADARY smažu. Jinak nové souřadnice radarů mi klidně posílejte buď v SZ nebo mailem a já je zapracuju do souborů a rovnou uveřejním nové verze. Takhle teď spolupráce s Gurunem, který postupně mapuje Frýdek Místek (btw je nová verze eBanky právě s klientským centrem ve FM)
karlic (707)|3.8.2005 08:45
[QUOTE="JirkaP."]Také bych se přikláněl k názoru nespojovat.
[/QUOTE]
Já jsem si to spojil proto, protože pokud hledáš nejbližší benzín a máš to rozdělené, tak musíš dát, najít nejližší BZ, potom Agip, a pak máš výsledek Agipu. Pak dáš znovu najít nejližší BZ, potom Shell a máš výsledek Shell. A tak dále a pokud těch firem budeš mít 10, tak než najdeš opravdu tu nejbižší benzinku, tak se z toho opupínkuješ. Kdyby šlo hledat podle kategorie, to by byla paráda :)
libor_m (1026)|3.8.2005 09:02
hotovo

radary stacionární a radary mobilní, nic víc
Kocir (836)|3.8.2005 09:21
[QUOTE="libor_m"]hotovo

radary stacionární a radary mobilní, nic víc[/QUOTE]

PANOVE NAVRHUJI NASLEDUJICI POSTUP AT SE HNEME Z MISTA:

POSILEJTE LIBOROVI JENOM PRIDAVANE BODY, AT UZ V OV2 NEBO JINAK.
ON TO TAM PRIDA (POKUD S TIMTO PRINCIPEM SOUHLASI).
libor_m (1026)|3.8.2005 09:40
Jasně, tak jsem to myslel ;)
libor_m (1026)|3.8.2005 09:42
Máme nové POI - hypermarkety Tesco i s otevírací dobou

EDIT: chybí následující lokality:
Rudolická, Most
17. listopadu, Karviná
Sjízdná, Ostrava
Rybářská, Uherský Brod
Americká, Plzeň

Pokud je někdo zaměříte, tak mi je pošlete :yes:
Díky.
libor_m (1026)|3.8.2005 09:49
Pokud někdo udělá ikonu pro Tesco, tak mi jí prosím pošlete. Dostanete veřejnou pochvalu :D
Pavlucha (1496)|3.8.2005 09:53
... tohle?
00080490_Tesco_HgfD.jpg
libor_m (1026)|3.8.2005 09:59
Jo, jenže po musí mít rozměry 16px x 16px (TTN5 automaticky udělá defaultní stín okolo ikony), nebo 22px x 22px
Pavlucha (1496)|3.8.2005 10:03
... není to moc čitelný, co?
00080492_Tesco_0K49.jpg
PetrSenk (23)|3.8.2005 10:13
Ahoj, zkousel nekdo z Vas ty hrady? Treba Karlstejn je stale u Holusovic a Okor u Pavlova, Kadov u Blatne je az u Susic, Krivoklat u Strachovic, Bezdez u Vrbna atd. Nebylo by jednodussi nechat v POI jen ty turisticke znamky?
bubo_ce4you (151)|3.8.2005 10:15
Zdravím,

parfektní práce, díky moc!

Jen mi není jasná vztah soubory "Hrady a zamky" a "Zamky" - nejsou tam duplicity v kategorii zámků?

Jinak přikládám údaje o ČS OMV, ale neumím je převést do POI - pokud by se toho někdo zkušený ujal, tak by to byl záslužný čin :-)

A navíc tam pro některé čerpačky údaje chybí - pokud by to někdo dokázel změřit a dodat, bylo by to super...

Pěkné léto!

Zdenek
Kocir (836)|3.8.2005 10:18
[QUOTE="PetrSenk"]Ahoj, zkousel nekdo z Vas ty hrady? Treba Karlstejn je stale u Holusovic a Okor u Pavlova, Kadov u Blatne je az u Susic, Krivoklat u Strachovic, Bezdez u Vrbna atd. Nebylo by jednodussi nechat v POI jen ty turisticke znamky? [/QUOTE]

Turisticke znamky maji svoji databazi stejne jako hrady. Pokud nekdo nechce hrady tak si je pouze tu databati nenahraje. Nic nemazte.
PetrSenk (23)|3.8.2005 10:22
To je mi celkem jasné, že mají svoji kategorii, ale pokud jsou ty hrady na mapě jinde než kde mají být pak jsou na nic...
libor_m (1026)|3.8.2005 10:32
[QUOTE="bubo"]...přikládám údaje o ČS OMV...[/QUOTE]
Díky, ale příště mailem nebo na SZ
libor_m (1026)|3.8.2005 10:34
[QUOTE="PetrSenk"]...pokud jsou ty hrady na mapě jinde než kde mají být pak jsou na nic...[/QUOTE]
Souhlasím, že je to potom na nic. Ale mazat by se to zrovna nemuselo, protože třebas všechno špatně být nemusí. Mohl by se toho někdo ujmout a probrat to? Já moc hradní turistou nejsem ...