[QUOTE="ipf"]Add MilanSu:
Nejsi sám, já teké preferuji co nejméně kategorií. Zajímá-li napřiklad někoho turistika, asi si bude dávat do cihly jak hrady, tak zámky, takže bych tuto kategorii také spojil. Jenže co s MCD a KFC? Mně je to buřt (vhodné přirovnání :D ), ale příznivci KFC prý nemohou vystát MCD a naopak. I tak jsem ale pro spojení těchto POI.
Třeba jednou přijde někdo na to, jak to jednoduše spojovat, takže si buď stáhneš jeden soubor všech benzínek, nebo pouze své oblíbené.[/QUOTE]
Jednoduse to s pojit lze v PoiEditu
Nejsi sám, já teké preferuji co nejméně kategorií. Zajímá-li napřiklad někoho turistika, asi si bude dávat do cihly jak hrady, tak zámky, takže bych tuto kategorii také spojil. Jenže co s MCD a KFC? Mně je to buřt (vhodné přirovnání :D ), ale příznivci KFC prý nemohou vystát MCD a naopak. I tak jsem ale pro spojení těchto POI.
Třeba jednou přijde někdo na to, jak to jednoduše spojovat, takže si buď stáhneš jeden soubor všech benzínek, nebo pouze své oblíbené.[/QUOTE]
Jednoduse to s pojit lze v PoiEditu
Tak jsem se trochu kouknul na ty mekáče a všechny (co tam jsou) jsem nově přejmenoval (samozřejmě vč. otevírací doby) a dodal nové ze své sbírky a od Guruna (Ostravsko). Tak sosejte ;)
[QUOTE="libor_m"]Tak jsem se trochu kouknul na ty mekáče a všechny (co tam jsou) jsem nově přejmenoval (samozřejmě vč. otevírací doby) a dodal nové ze své sbírky a od Guruna (Ostravsko). Tak sosejte ;) [/QUOTE]
Tak nevim, databazi co jsem posilal mela celkem 67 zaznamů na CZ-POI je uvedeno ze ma jenom 52.
Bylo teda neco vymazano?
Kdyz to otevru, tak to ma jenom 20 zaznamu. Nekdo to cele prekopal a tim celkem dost zdrbal.
Kdo chce muze si zde stahnout kompletni McDonalds, ktery obsahuje vsechny jeho prodejny dle jeho webu.
ZAcina v tom byt pekny chaos a data se prepisuji jedno pres druhe.
Tak nevim, databazi co jsem posilal mela celkem 67 zaznamů na CZ-POI je uvedeno ze ma jenom 52.
Bylo teda neco vymazano?
Kdyz to otevru, tak to ma jenom 20 zaznamu. Nekdo to cele prekopal a tim celkem dost zdrbal.
Kdo chce muze si zde stahnout kompletni McDonalds, ktery obsahuje vsechny jeho prodejny dle jeho webu.
ZAcina v tom byt pekny chaos a data se prepisuji jedno pres druhe.
Tak jsem probral vsechny benzinky OMV. Opravil jsem dle mne zrejme chyby, kdy jsou na jedne strane silnice prakticky blizko sebe benzinka OMV a z POI.DAT. Je samozrejme mozne, ze nekde takova situace v realu existuje, a je rovnez mozne, ze jsem nejakou prehledl.
V OMZ ZIP je tabulka XLS s puvodnimi hodnotami, opravenymi a OMV.CSV pro nacetni do poiEditu a CZ-Cerpaci stanice OMV.ov2.
V podstate ikona OMV prekryje ikonu z POI.DAT (vyzkousejte treba KATOVICE z POI.DAT)
V OMZ ZIP je tabulka XLS s puvodnimi hodnotami, opravenymi a OMV.CSV pro nacetni do poiEditu a CZ-Cerpaci stanice OMV.ov2.
V podstate ikona OMV prekryje ikonu z POI.DAT (vyzkousejte treba KATOVICE z POI.DAT)
AGIP - probral jsem AGIP ale jelikoz si nejsem jistej, uvadim pouze pripady, kdy jsou blizko sebe AGIP a z POI.DAT. Rozhodnete Vy, kteri to znate, kde je jenom jedna a kde jsou dve (nekde take kolize s OMV.
SEZNAM SPORNYCH AGIPU
NEUMIM se ROZHODNOUT
"Jindrichuv Hradec, Rezkova"
"Ivanovice na Hané, Tyrsova"
"Folmava"
"Stríbro, Plzenská"
"Strázný"
"Ceský Krumlov, U Autobusového Nádrazí"
"Jeseník, Sumperská"
"Trinec, Frýdecká"
"Praha 10, Sterboholská, smer z centra"
"Praha 10, Sterboholská, smer centrum"
"Praha 9, Prumyslová"
KOLIZE s OMV
"Kolín, Prazská"
"Ceske Budejovice, Dlouhá Louka II"
SEZNAM SPORNYCH AGIPU
NEUMIM se ROZHODNOUT
"Jindrichuv Hradec, Rezkova"
"Ivanovice na Hané, Tyrsova"
"Folmava"
"Stríbro, Plzenská"
"Strázný"
"Ceský Krumlov, U Autobusového Nádrazí"
"Jeseník, Sumperská"
"Trinec, Frýdecká"
"Praha 10, Sterboholská, smer z centra"
"Praha 10, Sterboholská, smer centrum"
"Praha 9, Prumyslová"
KOLIZE s OMV
"Kolín, Prazská"
"Ceske Budejovice, Dlouhá Louka II"
[QUOTE="Kocir"]Kdyz to otevru, tak to ma jenom 20 zaznamu. Nekdo to cele prekopal a tim celkem dost zdrbal.
Kdo chce muze si zde stahnout kompletni McDonalds, ktery obsahuje vsechny jeho prodejny dle jeho webu.
ZAcina v tom byt pekny chaos a data se prepisuji jedno pres druhe.[/QUOTE]
To je divný, před úpravou jsem to stáhnul z webu. McDonalds tam dával rossini, tak nevím, odkud to vzal. Tento nový soubor dám na web a už to bude v poho, slibuju. Každej začátek je trochu těžkej, ale teď, když už to tam bude, tak to bude OK, neboj.
Kdo chce muze si zde stahnout kompletni McDonalds, ktery obsahuje vsechny jeho prodejny dle jeho webu.
ZAcina v tom byt pekny chaos a data se prepisuji jedno pres druhe.[/QUOTE]
To je divný, před úpravou jsem to stáhnul z webu. McDonalds tam dával rossini, tak nevím, odkud to vzal. Tento nový soubor dám na web a už to bude v poho, slibuju. Každej začátek je trochu těžkej, ale teď, když už to tam bude, tak to bude OK, neboj.
[QUOTE="MilanSu"]AGIP - probral jsem AGIP ale jelikoz si nejsem jistej, uvadim pouze pripady, kdy jsou blizko sebe AGIP a z POI.DAT. Rozhodnete Vy, kteri to znate, kde je jenom jedna a kde jsou dve (nekde take kolize s OMV.[/QUOTE]
Agip jsem dělal sám a pozice jsou přesné. Pokud je tam někde blízko jiná z POI.DAT, tak je možná, že se dle TT jedná také o Agip, ale mají to blbě umístěné. Tak potom jde o to, jestli je chceme mít přesně tam, kde jsou, nebo je zkoušet překrývat s těmi z POI.DAT, které třebas přesně umístěny nejsou.
Agip jsem dělal sám a pozice jsou přesné. Pokud je tam někde blízko jiná z POI.DAT, tak je možná, že se dle TT jedná také o Agip, ale mají to blbě umístěné. Tak potom jde o to, jestli je chceme mít přesně tam, kde jsou, nebo je zkoušet překrývat s těmi z POI.DAT, které třebas přesně umístěny nejsou.
No muij nazor je ten, ze zase az tak nepotrebuji vedet jestli je benzinka o 20 m jinde, na druhou stranu mne pripada matouci, kdyz jsou dve ikony vedle sebe (Agip a z POI.DAT). Vzhledem k tomu, z s POI.DAT asi nic neudelame, primlouval bych se za to, aby v pripade, ze je na konkretnim miste jenom jedna benzinka, prekryla AGIP tu z POI.DAT i za cenu, ze bude mirne jinde nez ve skutecnosti (na 50 m uz ji stejne vetsinou vidim)
nejak se mi nedari dostat do PoiEdit nejakou solidni mapu CR, aby byla zkalibrovana. Nemate nekdo neco hezkeho?
EDIT: kalibrace neni problem, staci cist. Zvykem byva Lat/Lon, tady je obracene :-)
EDIT: kalibrace neni problem, staci cist. Zvykem byva Lat/Lon, tady je obracene :-)
Zkousel jsem SHELL a ve vetsine pripadu jsou v poradku (neprojel jsem vsechny), ale myslim, ze to bude OK. Pouze D1-10 km Nupaky mi pripada na jednom miste prebezninkovano a Chomutov a Chomutov Vinna zahrada odkazuji na stejnou benzinku
Vážení. Zkoušel někdo pustit zobrazení "Hradů". Nemohu se zbavit dojmu, že je to úplně mimo souřadnice (mnohde o desítky km). Snažil jsem se objevit nějaký řád (třeba konstantní posun jedním směrem), ale nic jsem nenašel.
Je to jen nějaká moje chyba nebo je to fakt? Ostatní POI jsou u mě zcela v pořádku.
Je to jen nějaká moje chyba nebo je to fakt? Ostatní POI jsou u mě zcela v pořádku.
[QUOTE="Vladimír Krejčík"]Vážení. Zkoušel někdo pustit zobrazení "Hradů". Nemohu se zbavit dojmu, že je to úplně mimo souřadnice (mnohde o desítky km). Snažil jsem se objevit nějaký řád (třeba konstantní posun jedním směrem), ale nic jsem nenašel.
Je to jen nějaká moje chyba nebo je to fakt? Ostatní POI jsou u mě zcela v pořádku.
[/QUOTE]
Je to prekonvertovana databaze z webu, ktera nebyla s presnosti na vteriny, takze ten posun tam je. Bylo by dobre to upresnit, ale i tak si myslim, ze to je pro orientaci dostacujici. Pokud se ujmes upresneni budou vsichni radi.
Je to jen nějaká moje chyba nebo je to fakt? Ostatní POI jsou u mě zcela v pořádku.
[/QUOTE]
Je to prekonvertovana databaze z webu, ktera nebyla s presnosti na vteriny, takze ten posun tam je. Bylo by dobre to upresnit, ale i tak si myslim, ze to je pro orientaci dostacujici. Pokud se ujmes upresneni budou vsichni radi.
no u tech hradu je posun vice nez znacny zkuste si najit treba hrad Lipnice.. ma byt v Lipnici nad Sazavou pritom hje nekde desity kilometru do pryc
[QUOTE="Kuba78"]no u tech hradu je posun vice nez znacny zkuste si najit treba hrad Lipnice.. ma byt v Lipnici nad Sazavou pritom hje nekde desity kilometru do pryc[/QUOTE]
Ja vim, ale nic lepsiho nemam, takze kdo chce muze souradnice v PoiEditu predelat nebo zkusit sehnat lepsi databazi.
Ja vim, ale nic lepsiho nemam, takze kdo chce muze souradnice v PoiEditu predelat nebo zkusit sehnat lepsi databazi.
S těmi hrady a zámky bych zkusil počkat na windmastera, mohl by mít lepší údaje. Momentálně si tuším užívá na dovolené, ale v září bude na srazu, tak uvidíme. Nicméně, pokud někdo pojede na nějaký hrad, může ho zkusit zaměřit.
Anebo se to dá přeměřit v Infomapě, ta má chybu pár metrů (otázkou je, zda nečerpala databázi ze stejného zdroje).
Anebo se to dá přeměřit v Infomapě, ta má chybu pár metrů (otázkou je, zda nečerpala databázi ze stejného zdroje).
[QUOTE="MilanSu"]No muij nazor je ten, ze zase az tak nepotrebuji vedet jestli je benzinka o 20 m jinde, na druhou stranu mne pripada matouci, kdyz jsou dve ikony vedle sebe (Agip a z POI.DAT). Vzhledem k tomu, z s POI.DAT asi nic neudelame, primlouval bych se za to, aby v pripade, ze je na konkretnim miste jenom jedna benzinka, prekryla AGIP tu z POI.DAT i za cenu, ze bude mirne jinde nez ve skutecnosti (na 50 m uz ji stejne vetsinou vidim)[/QUOTE]
Prosil bych uživatele cz.poi, aby se k této věci také vyjádřili, abychm znali názor co nejvíce lidí (proto dávám celou citaci).
Děkuji.
Prosil bych uživatele cz.poi, aby se k této věci také vyjádřili, abychm znali názor co nejvíce lidí (proto dávám celou citaci).
Děkuji.
odpověď: mít je zvlášť + archiv všechny benzínky v ČR (moje preference) , ale když je třeba nějaká "soutěž" tak třeba tankuje jenom u Shellu , rozdíl v ceně tam neni všude ( v Praze) stojí stejně
Poklud by se někomu hodilo "Trasa Metra B" tak jsem si udělal, protože stále spoustu lidí jezdí metrem a sraz dávají na metro, tak jsem si to udělal, vychází to většinou z tom toma 5, kde jsou uvedeny jako nádraží
Poklud by se někomu hodilo "Trasa Metra B" tak jsem si udělal, protože stále spoustu lidí jezdí metrem a sraz dávají na metro, tak jsem si to udělal, vychází to většinou z tom toma 5, kde jsou uvedeny jako nádraží
[QUOTE="libor_m"]Prosil bych uživatele cz.poi, aby se k této věci také vyjádřili, abychm znali názor co nejvíce lidí .[/QUOTE]
Osobně bych se snažil jednotlivé POI vystavovat pouze s jedním jasným názvem - značkou a nic nespojovovat.
Benzínové pumpy podle značek - SHELL, AGIP
Samostatně bych dal Hrady, samostatně Zámky, samostatně zříceniny. A všechny ostaní podobně.
Protože když se všechno bude spojovat - benzinky všech značek nebo hrady,zámky a zříceniny, případně obchodní domy bude v tom spíš GULÁŠ. :D
A hlavně je lepší jednotlivé POI spojovat než jeden soubor rozpojovat!!!
Osobně bych se snažil jednotlivé POI vystavovat pouze s jedním jasným názvem - značkou a nic nespojovovat.
Benzínové pumpy podle značek - SHELL, AGIP
Samostatně bych dal Hrady, samostatně Zámky, samostatně zříceniny. A všechny ostaní podobně.
Protože když se všechno bude spojovat - benzinky všech značek nebo hrady,zámky a zříceniny, případně obchodní domy bude v tom spíš GULÁŠ. :D
A hlavně je lepší jednotlivé POI spojovat než jeden soubor rozpojovat!!!
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="libor_m"]Prosil bych uživatele cz.poi, aby se k této věci také vyjádřili, abychm znali názor co nejvíce lidí .[/QUOTE]
Osobně bych se snažil jednotlivé POI vystavovat pouze s jedním jasným názvem - značkou a nic nespojovovat.
Benzínové pumpy podle značek - SHELL, AGIP
Samostatně bych dal Hrady, samostatně Zámky, samostatně zříceniny. A všechny ostaní podobně.
Protože když se všechno bude spojovat - benzinky všech značek nebo hrady,zámky a zříceniny, případně obchodní domy bude v tom spíš GULÁŠ. :D
A hlavně je lepší jednotlivé POI spojovat než jeden soubor rozpojovat!!!
[/QUOTE]
SOUHLAS:!:
Osobně bych se snažil jednotlivé POI vystavovat pouze s jedním jasným názvem - značkou a nic nespojovovat.
Benzínové pumpy podle značek - SHELL, AGIP
Samostatně bych dal Hrady, samostatně Zámky, samostatně zříceniny. A všechny ostaní podobně.
Protože když se všechno bude spojovat - benzinky všech značek nebo hrady,zámky a zříceniny, případně obchodní domy bude v tom spíš GULÁŠ. :D
A hlavně je lepší jednotlivé POI spojovat než jeden soubor rozpojovat!!!
[/QUOTE]
SOUHLAS:!:
Ja uz jsem taky slevil z tohol mit benzinky dohromady, ja fakt asi lespi mit znackove samostatne, protoze vim, ze kdyz bude SHELL (AGIP ....) tak tam bude WC a vestinou i restaurace, coz na nekterych venkovskych byt nemusi.
Dotaz ovsem znel, zda prekryt ikonou Agipu benzinku z POI.DAT, aby nebyly na mapě několik metru vedle sebe i za cenu mensi nepresnosti.
Dotaz ovsem znel, zda prekryt ikonou Agipu benzinku z POI.DAT, aby nebyly na mapě několik metru vedle sebe i za cenu mensi nepresnosti.
[QUOTE="MilanSu"]Ja uz jsem taky slevil z tohol mit benzinky dohromady, ja fakt asi lespi mit znackove samostatne, protoze vim, ze kdyz bude SHELL (AGIP ....) tak tam bude WC a vestinou i restaurace, coz na nekterych venkovskych byt nemusi.
Dotaz ovsem znel, zda prekryt ikonou Agipu benzinku z POI.DAT, aby nebyly na mapě několik metru vedle sebe i za cenu mensi nepresnosti.[/QUOTE]
POKUD TO NENI EXTREMNI ROZDIL NEKOLIK STOVEK METERU, KTERE BY ZAPRICINILI "ZAKUFROVANI" PAK NECHT SE TO PREKRYVA, JA SEL TOU SAMOU CESTOU.
Dotaz ovsem znel, zda prekryt ikonou Agipu benzinku z POI.DAT, aby nebyly na mapě několik metru vedle sebe i za cenu mensi nepresnosti.[/QUOTE]
POKUD TO NENI EXTREMNI ROZDIL NEKOLIK STOVEK METERU, KTERE BY ZAPRICINILI "ZAKUFROVANI" PAK NECHT SE TO PREKRYVA, JA SEL TOU SAMOU CESTOU.
Souhlas s předřečníky. Nesmíme zabřednout do detailování. Jednotný centrální soubor nechme na TomTomy, jsou za to konečně placení. Ale jelïkož další upgrade lze očekávat tak tradičně za rok, zkusme do té doby vystačit s jednoduchými "udělátky", byť nebudou dokonalá. Opravujme jen zásadní úlety - viz můj ranní dotaz na HRADY, kterým jsem se rozhodně nikoho nechtěl dotknout, ale když je brněnský Špilberk u Třebíče, Pernštejn někde u Velké Bíteše a Karlštejn u Vltavy, tak je to k ničemu a má smysl tomu věnovat čas i energii a něco s tím dělat. Ale plýtvat energií na opravy v řádu desítek či 100 m, které jsou pomalu mimo přesnost našich GPSek (nejsme geometři s jejich poněkud jinými stroji), je blbost.
Držme vše co nejvíce rozdělené, lépe se v tom opravují chyby (jak se to moc pospojuje, nikdo kromě autora se v tom nevyzná - a někdy ani on ne)
Co se týče těch hradů, abych tu jen tak moudře neplácal, jedu za pár dní na dovolenou, tak už nic nestihnu, ale pokud se do mého návratu nenajde rozumně přesná databáze, tak to udělám třeba i ručně. Píšu si to do diáře.
Držme vše co nejvíce rozdělené, lépe se v tom opravují chyby (jak se to moc pospojuje, nikdo kromě autora se v tom nevyzná - a někdy ani on ne)
Co se týče těch hradů, abych tu jen tak moudře neplácal, jedu za pár dní na dovolenou, tak už nic nestihnu, ale pokud se do mého návratu nenajde rozumně přesná databáze, tak to udělám třeba i ručně. Píšu si to do diáře.
Puvodne jsem chtel treba benzinky oddelene, ale lepsi asi je, kdyz se kazda vec muze ukazovat se svou vlastni ikonou. Jen aby se nenarazilo na nejakou hranici poctu zobrazenych kategorii POI, se kterou se prace zpomali. Testoval jsem zobrazovani "mesta CR" a vliv uz je znatelny.
A znova bych se chtel zeptat na mapu CR pro PoiEdit. POkud totiz nekdo dela POIs pomoci PoiEditu, dost zalezi na tom, jak je ta mapa dobra a dobre zkalibrovana. I tady by mohl byt zdroj nepresnosti.
Nema tedy nekdo nejakou kvalitne zkalibrovanou mapu, kterou by mohl dat k dispozici?
Nema tedy nekdo nejakou kvalitne zkalibrovanou mapu, kterou by mohl dat k dispozici?
[QUOTE="Ivanm"]Puvodne jsem chtel treba benzinky oddelene, ale lepsi asi je, kdyz se kazda vec muze ukazovat se svou vlastni ikonou. Jen aby se nenarazilo na nejakou hranici poctu zobrazenych kategorii POI, se kterou se prace zpomali. Testoval jsem zobrazovani "mesta CR" a vliv uz je znatelny.
[/QUOTE]
Mesta maji 18 000 zaznamu, tolik benzinek u nas neni.
[/QUOTE]
Mesta maji 18 000 zaznamu, tolik benzinek u nas neni.
Dival jsem se na seznam POI hypermarketu TESCO a chybi tam Opava. Nemam bohuzel jeste GPS, tak nemuzu poslat pozici.
[QUOTE="Vladimír Krejčík"]Souhlas s předřečníky. Nesmíme zabřednout do detailování. Jednotný centrální soubor nechme na TomTomy, jsou za to konečně placení. Ale jelïkož další upgrade lze očekávat tak tradičně za rok, zkusme do té doby vystačit s jednoduchými "udělátky", byť nebudou dokonalá. Opravujme jen zásadní úlety - viz můj ranní dotaz na HRADY, kterým jsem se rozhodně nikoho nechtěl dotknout, ale když je brněnský Špilberk u Třebíče, Pernštejn někde u Velké Bíteše a Karlštejn u Vltavy, tak je to k ničemu a má smysl tomu věnovat čas i energii a něco s tím dělat. Ale plýtvat energií na opravy v řádu desítek či 100 m, které jsou pomalu mimo přesnost našich GPSek (nejsme geometři s jejich poněkud jinými stroji), je blbost.
Držme vše co nejvíce rozdělené, lépe se v tom opravují chyby (jak se to moc pospojuje, nikdo kromě autora se v tom nevyzná - a někdy ani on ne)
Co se týče těch hradů, abych tu jen tak moudře neplácal, jedu za pár dní na dovolenou, tak už nic nestihnu, ale pokud se do mého návratu nenajde rozumně přesná databáze, tak to udělám třeba i ručně. Píšu si to do diáře.[/QUOTE]
Vzhledem k tomu, ze jsem ta data hradu a zamku dodal, tak jsem si to jeste ted zkontroloval (mel jsem dovolenou). Kdyz jsem data posilal, bylo v hlavicce v jakych souradnicich je poloha uvedena a v jakem systemu (WGS 84). TTN5 nejpis pouziva jiny souradny system, protoze treba kontretne Spilberk sedi na mape KCT jak "prdel na hrnci", stejne tak i Pernstej atd. Hrady a zamky jsou tedy presne tam kde maji byt. Vse kontrolovano v OziExploreru.
Držme vše co nejvíce rozdělené, lépe se v tom opravují chyby (jak se to moc pospojuje, nikdo kromě autora se v tom nevyzná - a někdy ani on ne)
Co se týče těch hradů, abych tu jen tak moudře neplácal, jedu za pár dní na dovolenou, tak už nic nestihnu, ale pokud se do mého návratu nenajde rozumně přesná databáze, tak to udělám třeba i ručně. Píšu si to do diáře.[/QUOTE]
Vzhledem k tomu, ze jsem ta data hradu a zamku dodal, tak jsem si to jeste ted zkontroloval (mel jsem dovolenou). Kdyz jsem data posilal, bylo v hlavicce v jakych souradnicich je poloha uvedena a v jakem systemu (WGS 84). TTN5 nejpis pouziva jiny souradny system, protoze treba kontretne Spilberk sedi na mape KCT jak "prdel na hrnci", stejne tak i Pernstej atd. Hrady a zamky jsou tedy presne tam kde maji byt. Vse kontrolovano v OziExploreru.
Tak to nějaký dobrovolník bude muset předělat v PoiEditu správně. Já na to teď ale nemám čas, takže pokud mne někdo předběhne, budu jedině rád. :D
Takže jsem dal formu databázím McDonald's a KFC, všude jsou i otevírací hodiny a u KFC i WiFi spoty. Koukal jsem ale na jejich stránky a pár (opravdu pár) jich tam stále chybí, takže je časem doplním.
Jak jsem již anoncoval, udělal jsem i jeden soubor CZ-Fastfood, kde jsou jak MCD, tak KFC a můžou tam být příp. i jiné oblíbené fastfoody. Je to jen na vás. Vše ke stažení na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jak jsem již anoncoval, udělal jsem i jeden soubor CZ-Fastfood, kde jsou jak MCD, tak KFC a můžou tam být příp. i jiné oblíbené fastfoody. Je to jen na vás. Vše ke stažení na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Všechny MCD i KFC nejsou úplně přesně na svých místech (viz str.4 této diskuze). Můžete mi posílat upravené pozice, sam se na to také vrhnu a budu průběžně aktualizovat.
zdarec prave stahuji s sbiram seznam bankomatu csob po cele ceske republice uz mam asi úpolovinu sepsanou ale zatim jen mesto a ulici ale nevim jak rychle a co nejmin bolestne podle toho sehnat souradnice. poradi nekdo? myslim ze tento POI bankomatu csob neni k zahozeni nebo se pletu?
No myslím že http://www.multimap.com/ by mohlo řešit problém s nalezením souřadnic. Vypadá to že používá stejný podklady jako tomtom a dole pod mapou od urciteho detailu zobrazi vzdy i souradnice bodu kam jste klikli mysi.
[QUOTE="Tennessee"]No myslím že http://www.multimap.com/ by mohlo řešit problém s nalezením souřadnic. Vypadá to že používá stejný podklady jako tomtom a dole pod mapou od urciteho detailu zobrazi vzdy i souradnice bodu kam jste klikli mysi.[/QUOTE]
bylo by to v pohode kdyby za to nechtel poskytovatel penize /penize za podrobne hledani do site ulic/skoda jdu hledat dal jinak dekuji
bylo by to v pohode kdyby za to nechtel poskytovatel penize /penize za podrobne hledani do site ulic/skoda jdu hledat dal jinak dekuji
Taky jsem přidal pár kousků, co vím, a opravil souřadnice dvou mikrovlnek na D1 (Bíteš a Beranov) dle skutečnosti.
Zdravím všechny, jsem tu nový, PDA mám od tohoto týdne.
Nebylo by lepší, kdyby se udělala jedna databáze na webu, kde by mohli údaje u jednotlivých kategorií přidávat všichni (nebo třeba jen někteří zaregistrování - aby třeba konkurence TomToma tuto aktivitu nesabotovala :)) ) a jehož výstup by mohl být třeba soubor CSV, který si pomocí Poi Editu může každý převést do ov2 a mít tuto databázi vždy aktuální?
Jestli by to mělo smysl, tak bych se o něco pokusil. Dejte vědět.
Henry
Nebylo by lepší, kdyby se udělala jedna databáze na webu, kde by mohli údaje u jednotlivých kategorií přidávat všichni (nebo třeba jen někteří zaregistrování - aby třeba konkurence TomToma tuto aktivitu nesabotovala :)) ) a jehož výstup by mohl být třeba soubor CSV, který si pomocí Poi Editu může každý převést do ov2 a mít tuto databázi vždy aktuální?
Jestli by to mělo smysl, tak bych se o něco pokusil. Dejte vědět.
Henry
Zatím jedeme na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a všichni jsou spokojení (soudě podle toho, že nikdo neprotestuje).
Opravil jsem nektere pozice, kdyz jsem to dneska rano projizdel a pridal radar v Opatovicich u elektrarny. Viz priloha.
Kontroloval jsem KFC. Ja jich sem puvodne daval s 35 zaznamy, ale na webu je jenom 33. Opet se zase pri preeditovani nejake stratili.
Napadlo mě .. POI nechráněných železničních přejezdů. Poměrně nebezpečná záležitost, pro mnoho z nás velmi užitečná.
[QUOTE="P800"]Napadlo mě .. POI nechráněných železničních přejezdů. Poměrně nebezpečná záležitost, pro mnoho z nás velmi užitečná.
[/QUOTE]
To bych dal na pozici s nejmensi prioritou.
1. To ze je nechraneny kazdy pozna
2. Je spousta jinych veci, ktere clovek potrebuje vyhledat (restaurace, nakupni strediska, rozhledny atd).
[/QUOTE]
To bych dal na pozici s nejmensi prioritou.
1. To ze je nechraneny kazdy pozna
2. Je spousta jinych veci, ktere clovek potrebuje vyhledat (restaurace, nakupni strediska, rozhledny atd).
[QUOTE="Kocir"]1. To ze je nechraneny kazdy pozna
2. Je spousta jinych veci, ktere clovek potrebuje vyhledat (restaurace, nakupni strediska, rozhledny atd).[/QUOTE]
1. Už se mi stalo, že jsem vlítnul na přejezd bez rozhlédnutí, protože jsem ho zaznamenal v noci až na poslední chvíli. Zvláště v Jižních Čechách jich potkávám mnoho..
2. V tomto případě nejde o vyhledání, ale nastavení upozornění na blížící se POI (stejně jako např. na radary). A nemusí jít jen o přejezdy, každý zná nějaké místo, které považuje za ne příliš bezpečné, proč to nezaznamenat?
2. Je spousta jinych veci, ktere clovek potrebuje vyhledat (restaurace, nakupni strediska, rozhledny atd).[/QUOTE]
1. Už se mi stalo, že jsem vlítnul na přejezd bez rozhlédnutí, protože jsem ho zaznamenal v noci až na poslední chvíli. Zvláště v Jižních Čechách jich potkávám mnoho..
2. V tomto případě nejde o vyhledání, ale nastavení upozornění na blížící se POI (stejně jako např. na radary). A nemusí jít jen o přejezdy, každý zná nějaké místo, které považuje za ne příliš bezpečné, proč to nezaznamenat?