Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

České POI pro TomTom Navigator 5

Kocir (836)|22.7.2005 08:09
[QUOTE="libor_m"]Takže mám radary v Rakousku a Belgii. Nedávám ruku do ohně, že je to kompletní, ale mělo by to být aktuální.[/QUOTE]

Jak jsem psal program a databaze vsech ruznych kamer je
http://checkpoint.oabsoftware.nl/index.php?MainURL=body-manual-c.htm
a je to free

V jednotlivych OV2 jsou jak staticke tak pojizdne, tak usekove, tak semaforove.
Kocir (836)|22.7.2005 08:16
[QUOTE="libor_m"]Mám kompletní britskou radarovou síť, aktuální. Zítra ji sem dám, jen mám jeden dotaz. Je to chyba TTN5, že ve vyhledávání BZ uvede pouze 100 BZ a ostatní ignoruje? Jsou v mapě jinak uvedeny všechny? Pro UK jich mám přes 6500 vč. kamer na červený semafor.

Jinak další jsou ve fázi zpracování. Jsou to Německo (79) a Holandsko (54) - stacionární, mobilní i červená).[/QUOTE]

Je to zamer. Pokud se neurci textove, tak to vyhleda okolni BZ do poctu 100ks.
Jakmile se zacne zadavat text, tak to zacne zobrazovat i ty vzdalenejsi
Kocir (836)|22.7.2005 08:20
[QUOTE="karlic"]Tady jsou ty města ČR. Ikonku si buď vyrobte, nebo ne (pokud se tam nedá, tak je tam standardní čtvereček) Pokud někdo ikonku vypotí, tak ji sem šoupněte. Města jsou zkrácena, protože soubor ze kterého jsem to konvertil byl z GPS, který má omezenou délku pro jméno.[/QUOTE]

Ta databaze v XLS byla lepsi.
XLS ma 18586 zaznamu a OV2 jenom 396
Kocir (836)|22.7.2005 08:51
[QUOTE="libor_m"]Takže mám radary v Rakousku a Belgii. Nedávám ruku do ohně, že je to kompletní, ale mělo by to být aktuální.[/QUOTE]

Pokud budete delat ikony, tak je delejte bez ramecku o velikosti 16x16.
TT si pak sam dosadi ramecek.
Je to jeho standardni rozmer ikony BZ.
karlic (707)|22.7.2005 13:33
Tady jsou ty radary v Praze. Může to být nepřesné, protože je tam chycena jen přibližná pozice v ulici z mapy. Ulice by měla sedět na 100%
pepa_ce4you (105)|22.7.2005 14:59
Mockráte děkuji všem co se na těchto BZ podílejí já bych to asi moc nedovedl, jen bych se chtěl zeptat k Hradum CZ mám je mimo například Karlštejn se mi zobrazuje u obce Holusice ve vzdálenosti cca 60 km
Stormer_ce4you (28)|22.7.2005 15:01
[QUOTE="karlic"]Tady jsou ty radary v Praze. Může to být nepřesné, protože je tam chycena jen přibližná pozice v ulici z mapy. Ulice by měla sedět na 100% [/QUOTE]

Dovolil sem si seznam doplnit o mista, o kterych vim, ze se tam casto meri.. jde hlavne o Vysocinu...

EDIT: omlouvam se.. zapomel sem pribalit ikonu.. takze kdo jeste nema tak si stahnete puvodni verzi z postu vejs a pouzijte ikonu z ni ;)
Kocir (836)|22.7.2005 15:55
Mesta CR plna verze
Stormer_ce4you (28)|22.7.2005 17:13
[QUOTE="libor_m"]Tak tu mám ty hrady, chci ale upozornit, že rozhodně nejsou kompletní a nenesu žádnou odpovědnost za případné nepřesnosti, pouze jsem to překlopil ze souboru, který mi poskytl Ivo. Zítra sem hodím (jestli to stačím) i zámky a zříceniny.

Pokud budete mít připomínky, další zaměřené hrady, zámky nebo zříceniny, co tam nejsou atd., pošlete mi SZ a já to zaktualizuji. TURISTICE ZDAR! ;) [/QUOTE]

tak nevim.. ted sem na to koukal a ukazuje mi je to uplne jinde nez ve skutecnosti sou...
Radek Pokorný (68)|22.7.2005 17:46
K těm hradů a zámkům: řekl bych že většina z nich je obsažena v těch turistických známkách, které jsem zde dal...

Ještě poznámka: body k turistickým známkám jsou v drtivé většině umísťovány na příslušné turistické místo ne na prodejní místo. Samozřejmě většinu míst jsem nenavštívil, takže místa jsou odečítána na kalibrovaných mapách, pokud jsem se někde netrefil nebo místo spletl - nekamenujte mne. Aktualizaci (místa stále přibývají, nyní již + 15) v dohledné době dodám...
Kocir (836)|22.7.2005 17:51
[QUOTE="Radek Pokorný"]K těm hradů a zámkům: řekl bych že většina z nich je obsažena v těch turistických známkách, které jsem zde dal...

Ještě poznámka: body k turistickým známkám jsou v drtivé většině umísťovány na příslušné turistické místo ne na prodejní místo. Samozřejmě většinu míst jsem nenavštívil, takže místa jsou odečítána na kalibrovaných mapách, pokud jsem se někde netrefil nebo místo spletl - nekamenujte mne. Aktualizaci (místa stále přibývají, nyní již + 15) v dohledné době dodám...[/QUOTE]

Chtelo by to davat nekam na web do databaze jinak se to bude neustale prepisovat dohromady a ostatni maji omezenou moznost pridavani.

Ale i tak je to super
libor_m (1026)|22.7.2005 18:01
Slíbené radary UK.

Jinak je to s tím webem dobrej nápad, všechno to posbírám, dám tomu formu a prsknu to na web, abyste k tomu měli všichni přehlednej přístup. ;)
Kocir (836)|22.7.2005 18:02
[QUOTE="libor_m"]Slíbené radary UK.

Jinak je to s tím webem dobrej nápad, všechno to posbírám, dám tomu formu a prsknu to na web, abyste k tomu měli všichni přehlednej přístup. ;) [/QUOTE]

Ony uz jsou weby na spravu POI a jsou free, ale chce to odzkouset zda by vyhovovali. Snad si kazdy s anglictinou jiz poradi v dnesni dobe.

Ja osobne jsem zvolil popis vlastnich bodu tak, ze jsem se inspiroval popisem ve SmartMaps (mrkni na Shellky co jsem tu davno daval, ci KFC ci neco od radaru)
libor_m (1026)|22.7.2005 19:03
OK, o víkendu na to juknu :)
pepa_ce4you (105)|22.7.2005 22:09
Muj malý příspěvek - pár letišť v ČR
pepa_ce4you (105)|23.7.2005 21:10
libor_m (1026)|25.7.2005 12:28
Neměl jsem teď vůbec čas si as tím hrát, takže jsem udělal seznam POI, co tu byly uveřejněné, jsou na totálně primitivních stránkách [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Až budu mít víc čas, tak s tím udělám trochu víc. ;)
panthers16 (0)|25.7.2005 15:11
Ahoj. Skvela aktivita, ale nachcete zkusit tuto stranku? http://poiplace.oabsoftware.nl/index.php?MainURL=body-home.php
Jiz je zde Ceska republika.
libor_m (1026)|25.7.2005 17:10
Jo, je to taky jedna z možností. Za prvé jsem vůbec neměl čas a tohle jsem měl během 2 min. :D a za druhé alespoň máme na jednom místě to, co jsme si sami vytvořili :D Ale teď vážně. až bude chvilka, určitě se na to plánuju podívat ... :yes:
rossini_ce4you (72)|25.7.2005 17:19
No, už jsem chtěl navrhnout rovnou, že uděláme stránky, kam to celé budeme cpát... Nechcete, abych těm stránkám dal nějakou "fazónu", ať to trochu vypadá... věnuji se designu...


ipf (2136)|27.7.2005 20:07
Po pár testovacích jízdách bych doporučil oddělit radary od míst "zvýšeného výskytu policie" (a odlišil bych je i ikonou). Stacionární radar se nehne a tudíž Nohu z plynu, zatímco "četník za bukem" je na zvážení.
A protože často brázdím (nejen) Vysočinu, mohu "obvyklá místa vychytávek" zaslat někomu, kdo se ujme tvorby databáze.
karlic (707)|28.7.2005 09:23
[QUOTE="panthers16"]Ahoj. Skvela aktivita, ale nachcete zkusit tuto stranku? http://poiplace.oabsoftware.nl/index.php?MainURL=body-home.php
Jiz je zde Ceska republika.[/QUOTE]
Nějak jsem to nepochopil. Nainstaloval jsem CheckPoint 3.2, zesynchronizoval a žádná data pro Čr tam nevidím. V TomTom taky nic nepřibylo.
Jak to funguje?
Crusader_ce4you (624)|28.7.2005 09:50
Bohužel pro TT 5 zatím nefunguje.
Kocir (836)|28.7.2005 10:05
nevim jak vlastni program ale soubory s POI ov2 jsou s tt5 kompatibilni
Crusader_ce4you (624)|28.7.2005 10:19
To jo, ale nenasel jsem zpusob, jak je vyseparovat. Nasel jsem jenom bmp cka, ale ov2 ne :(
rossini_ce4you (72)|30.7.2005 14:41
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

České POI samostatně na webu!!!

Konečně se mi udělalo místo v programu a "vzal jsem si do parády" data od libor_m a hodil je do nějaké formy na web. Budete li hledat cokoliv, co bylo prezentováno na tomto vlákně, neváhejte mrknout na http://cz-poi.wz.cz/ :!:

Veškeré připomínky přes SZ.

Díky!
pepa_ce4you (105)|30.7.2005 18:35
A co moje letiště kdepak jsou?:D Jo a ještě tu byly uveřejněny shell čerpací stanice ... ty tam taky chybí
Kocir (836)|30.7.2005 20:33
Posilam znovu pack POI pro CR.
Obsahuje
Hrady (+ ikona 16x16)
KFC (+ ikona 22x22)
Letiste (+ ikona 16x16)****
McDonalds (+ ikona 16x16)
Mesta CR (bez ikony) *
Radary CR (+ ikona 16x16)**
Shell (+ ikona 22x22)
Zámky (+ ikona 16x16)***
Zříceniny (+ ikona 16x16)***

Ikony 16x16 jsou standardní rozměr pro TT, pak se vytvoří automaticky rámeček a stín. 22x22 není standard, ale plný rozměr, takže taky funguje, ale bez rámečku a stínů.

* převzato z databaze z internetu, GPS pozice neměla přesnost na vteřiny, ale pro vyhledání měst, zejména na problematické MNoravě je plně dostačjící
** doplněno o D1 ke stávající verzi co tu byla
*** převzato z databaze z internetu, proto názvy mají velká písmena, kdo má čas nechť tomu dá "lidskou tvář".
**** převzato z www.ce4you.cz

Ostatní POI jsou nazvány tak aby obsahovaly název města nebo dálnice. Pak v závorce je upřesněné umístění jako je ulice čí supermarket. Vyházelo se z toho, že při vyhledávání nejbližšího POI (asi nejčastější využití hledání POI, zejména pro pumpy a restaurace) uživatele napřed zajímá město a pak teprve bližší umístění.

Kocir (836)|30.7.2005 20:45
Jinak na teto adrese

http://poiplace.oabsoftware.nl/

Je FREE databaze POI (i odsud jsem cerpal).
Zalogujte se (FREE) a muzete pridavat ci editovat POI.
Spousta kategorii POI vcetne CR je zde ready, ale nic tam neni vyplneno (zatim).
Kocir (836)|30.7.2005 21:50
Upravene nazvy zamky a zriceniny a mesta
Jiz nejsou vsechna pismena velka
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|30.7.2005 22:22
Doporučuji zde vystavované POI pro ČR aspoň trošku prověřit.

POI s podniky McDonalds a KFC moc neznám, ale z těch pár co osobně znám jich plno chybí.

POI s městy mi na mapě moc taky nesedí. Prostě plno měst je zcela mimo značku POI.

Kocir (836)|30.7.2005 22:40
[QUOTE="JirkaP."]Doporučuji zde vystavované POI pro ČR aspoň trošku prověřit.

POI s podniky McDonalds a KFC moc neznám, ale z těch pár co osobně znám jich plno chybí.

POI s městy mi na mapě moc taky nesedí. Prostě plno měst je zcela mimo značku POI.

[/QUOTE]

KFC (34x) jsou delany na zaklade adres z firemnich stranek techto firem. Pokud neco schazi pak to nemaji v seznamu.
Nevim jak jinak proverovat databaze.

McDonalds (13x) nejsou vsechna to je pravda.



Mesta (18 586x):
Psal jsem, ze GPS souradnice jsou bez vterin a tudiz to neni uplne presne. Ovsem je to aspon nejaka moznost jak ve zmrsene mape CR nalezt mesta na Morave.

Jak jsem koupil tak prodavam, lepsi zdroje nemam. Ma-li nekdo lepsi necht edituje, pridava a zverejnuje.

Jinak i primo databaze POI co je original v TT od Teleatlasu je plna chyb a spousta veci jako treba pump ci nakupnich stredisek, restauraci, dealeru aut ci plaveckych bazenu je bud neuplna nebo spatne umistena.

Nejlepsi by bylo udelat na webu databazi POI, kam by slo zdavat POI do jednotlivych kategorii bud rucne nebo hromadne, treba XLM ci CSV.

POI pak linkem nechat zobrazit pro kontrolu na nejake mape (mapy.idnes.cz ci podobne), editovat a pripadne i exportovat do OV2, ci XML, ci csv.

Pak bychom se dopracovali k slusne databazi POI.

Kdo to vsak udela takove stranky zadarmo si nedokazi predstavit.
Kocir (836)|30.7.2005 22:42
///
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|30.7.2005 22:52
[QUOTE="Kocir"]
KFC a MCDONALDS jsou delany na zaklade adres z firemnich stranek techto firem. Pokud neco schazi pak to nemaji v seznamu.
Nevim jak jinak proverovat databaze.
[/QUOTE]

V Ústí nad Labem jsem například dva MCDONALDS :

Ústí nad Labem 400 01 Mírové nám. 109/33
Ústí nad Labem II 400 10 Carrefour , K Zahrádkám 352/1

A oba jsou na jejich stránkách uvedeny, ale v databázi je jen jeden. Ten z Mírového náměstí.
Kocir (836)|30.7.2005 22:53
Jak pisu MC neni kompletni.
Pokud by se ti to chtelo dodelat...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|30.7.2005 22:58
Edituješ po upozornění. ;)
Kocir (836)|30.7.2005 23:08
:) Pro ty co jeste necetli
DK_ce4you (43)|31.7.2005 22:52
Čau hoši,
Díky moc za super POI, používám je.
Rád bych se ale do Vašeho projektu taky zapojil, jenže nevím, jak začít. Stáhl jsem si PoiEdit, jenže po 30 dnech padl.. :-/. Co vlastně používáte?
Dík
DK
ipf (2136)|31.7.2005 23:28
Momentálně dáváme dohromady seznam míst, kde lze takřka pravidelně narazit na policejní radar či kontrolu. Kdo chcete přispět, pošlete seznam zakledateli této diskuze na SZ.
Vít_ce4you (156)|31.7.2005 23:56
Protoze jsem ted o vikendu testoval Toma a nenasel v Olomouci ani Zoo ani bazen (a chtel mne hnat do Ostravy:D ), tak pokud to nekdo umite doplnit tak posilam nejen jejich souradnice:
Bazen (kryty i venkovni): Š 49 st,35 min,57 vt Délka: 17 st,14 min, 37 vt
Zoo: Š 49 st,37 min, 57 vt, Delka 17 st, 20 min, 35 vt
MC Donalds namesti: Š 49 st, 35 min, 39 vt Delka 17 st, 14 min, 60 vt
Mc Donalds OC Hana: Š 49 st, 34 min, 25 vt Delka 17 st, 13 min, 46 vt
KFC OC Olympia: Š 49 st, 33 min, 37 vt Delka 17 st, 18 min, 16 vt
libor_m (1026)|1.8.2005 14:23
Rossini zamakal na stránkách [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], takže se tam můžete juknout ;)

Grafika a naprogramování stránek byla jeho aktivita, takže veškeré ódy můžete směrovat jemu :yes:
Šeba_oldd (1184)|1.8.2005 14:33
Tak to je uzasna aktivita - diky moc a dekuji za vsechny at ty dekovacky zde nezaplni nekolik stran:yes:
Jery_ce4you (65)|1.8.2005 14:36
Musím také poděkovat - super práce:yes: :)
tortoise (546)|1.8.2005 14:51
Super, dík, akorát nefunguje stažení Shellek.
rossini_ce4you (72)|1.8.2005 15:46
Tak přátelé,
abych to tu ukončil... ;)

Děkuji všem za poděkování. Dále můžete děkovat a korespondovat ohledně

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] přes SZ.

Dále SHELL jsem upravil, už jdou stahovat. Toto potřebuji hlásit také buď na SZ nebo přes cz-poi.wz.cz.

Co se samotného webu týče, dělám to PRO VÁS (i pro mě ;) ), ale neprogramoval jsem to... Celé je to postavené na GNU Phprs.cz ale to vše jen kvůli termínu vzniku! Chtěl jsem to mít co nejdříve... Design (který je zatím dle mě hnusný...) jsem dělal já, ale připravuji nový "moderní"...

Budu teď 3 týdny s mým mazlíčkem (navigací TOMTOM) ve Francii a Španělsku ;) takže se o vše bude (doufám starat libor_m)...

Uvidíme, doufám, že web Vám bude dobře sloužit...
Kocir (836)|1.8.2005 18:02
[QUOTE="DK"]Čau hoši,
Díky moc za super POI, používám je.
Rád bych se ale do Vašeho projektu taky zapojil, jenže nevím, jak začít. Stáhl jsem si PoiEdit, jenže po 30 dnech padl.. :-/. Co vlastně používáte?
Dík
DK[/QUOTE]

PoiEdit je Free, pokud vim.
A muzes zacit tim, ze zmapujes vsechna ZOO nebo rozhledny :-)
Kocir (836)|1.8.2005 18:04
Vsechny McDonaldi zde

https://www.ce4you.cz/forums/download_file.asp?f=2843&d=/files/forums/cz/0000080198/TomTom -McDonalds CZ (64x).zip

Mimochodem, nechce nekdo poradne zmapovat velka nakupni centra (Tesca, Olympia, Kauflandy, Globusy apodobne, do jedne databaze POI?

Znate to jste nekde na dovolene a potrebujete nakoupit nejlepe vse pod jednou strechou...

A taky by se hodila databate POI nejakych dobrych restauraci, kam ma opravdu cenu zajit s kraktym popisem na co jsou zamereny (Cina, ceska kuchyne, ryby atd).
Halfi (9)|1.8.2005 21:40
Cau. Nemam PDA, ale pouzivam TOMTOM5 na mobilu Nokia 6600. Setkal jsem se s malym problemem co se tyce POI. Vsechny funguje super krom mest CR. Kdyz chci zadat vyhledavani podle pismena, tak se mi jako by zablokuje tomtom, jako by nejak probiral databazi a nedovoli mi zadan treba treti znak pod klavesou, ale napise 3x prvni. Priklad: misto aby napsal O tak napise MMM. Je to asi tim, ze databaze mest v POI je rozsahla, ale neslo by s tim neco udelat? Dik
Radek Pokorný (68)|1.8.2005 22:53
[QUOTE="Kocir"]
A muzes zacit tim, ze zmapujes vsechna ZOO nebo rozhledny :-)[/QUOTE]


Vsechny ZOO a vetsina rozhleden je obsazena v turistickych znamkach...
Na http://cz-poi.wz.cz by se mela doufam brzy objevit aktualizovany soubor s 1180 znamkami (stav ke dni 27.7.2005)...
ipf (2136)|2.8.2005 00:43
Včera jsem s liborem_m zahájil tvorbu a aktualizaci databáze častého výskytu policie na silnici. Cílem je vytvořit databázi míst, kde se nejčastěji a takřka pravidelně měří, fouká, váží atd. Je jasné, že se místa mění a že v době Kryštofa je výskyt podstatně častější, přeci jen ale každý, kdo pravidelně absolovuje "svojí trasu" zná místa, kde jsou četníci jako doma (příkladem budiž 69km na D1 ve směru na Brno, kde jsou denně a k všeobecné radosti nejen kamioňáků).
Takže jsem poslal liborovi pár míst z Vysočiny, kde je lepší sundat nohu z plynu. Věřím, že každý přispějete svou trochou a že pokud pojedeme do míst neznámých, třeba se nám povede vyhnout se pokutě (a od příštího roku ztrátě pár bodíků). Samozřejmostí je aktualizace, pokud se uvedené místo proflákne a jeho výtěžnost se pro policii stane nezajímavou, je možné jej opětovně ze seznamu vyhodit.

Na závěr malé doporučení:
Při cestě barranďákem nahoru je upozornění na radar dostatečně dopředu (i při přednastaveném intervalu 250m), ovšem při jízdě opačným směrem se upozornění objeví až v momentu, kdy radar minete.
Obdobná situace je v Havlíčkově Brodě, na sjezdu od Kolína na Jihlavu, kde je omezena rychlost na 40km/h v délce 800 metrů a policajti měří jednou nahoře, jednou dole, takže by bylo nutné dát značku radaru 3x. Proto doporučuji nastavit vzdálenost na upozornění podstatně více. Ale to je na zvážení každého.
PS: A nespoléhejte na pozdní hodinu, či počasí. Brodští policajti jsou proslavení kontrolou rychlosti v pátek v deset večer a za deště.