Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 40 z 53 PrvníPrvní ... 30383940414250 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 586 až 600 z 789

Téma: SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2003

Já jsem přišel ohledně toho červeného orámování také na jednu myšlenku. Když jsem pročítal v tomto tématu stránku po stránce, tak jsem si všiml na jednom obrázku, který sem někdo vložil, že je obrazovka rozdělena na čtverečky právě červenými linkami, ale protože ta stažená obrazovka z PDA nebyla ve full-screenu, tak jsem si všiml, že byly asi aktivovány virtuální tlačítka. Takže jsem došel k názoru, že ty červené čáry na tom obrázku vyznačují hranice jednotlivých virtuálních tlačítek. Mne se sice zobrazí pouze 1 velký rámeček kolem displeje, ale mám podezření, že je to nějaký bug právě s virtuálními tlačítky, které mne v současné verzi SmartMaps nejdou aktivovat (a nejsem sám). Jenže jinou verzi jsem nikdy neměl, takže neznám funkčnost ani zobrazení virtuálních tlačítek.
    Pavle Žemlíku, nevíte jak to je? Diky.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od petr22
    Cervene oramovani me pripada ze je ve chvili kdy GPS ztrati signal.
    Červené orámování je upozornění při odbočení či vybočení z trasy (menu Volby/Navigace/Odbočení). Pokud máte nastaveno minimum (50 m), může se stát, že se toto červené orámování vujímečně rozsvítí.

Nemusí jít vždy nutně o sjetí z trasy, situace může nastat i na běžné komunikaci pokud je slabý GPS signál, případně pokud je vektor cesty posunut oproti skutečné silnici (např. chyba vektoru +- 20 m plus chyba GPS +- 30 m).

Abych předešel dalším diskuzím,raději uvedu, že u většiny SW je toto softwarově ošetřeno a šipka je přitahována k vektoru (i když třeba nepřesnému). Ve SmartMaps taková funkce není, neboť pro jejich všestrané použití např. i na kole a při pěší turistice by tato funkce byla zavádějící. Navíc tak máte možnost se sami přesvědčit o přesnosti – tato barevná hláška se zobrazuje jen při nestandardních podmínkách (stínění signálu, chování GPS, chyba v mapě).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2003

Děkuji Vám za vysvětlení :yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Mnojo, takze silnice Jesenice - smer Cista bude na mape uplne chybne, protoze celou cestu jela sipka zcela mimo silnici o veliky kus, teprve za dalsimi dvema vesnicemi se srovnala zpet na silnici.....mimo silnici i trasu, ktera po silni vedla. Nepresne je i vesnice hned za Jesenici

Signal byl celou dobu OK. Pak se prepinala mapa a pochopitelne i kouslo PDA, ach jo

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Mnojo, takze silnice Jesenice - smer Cista bude na mape uplne chybne, protoze celou cestu jela sipka zcela mimo silnici o veliky kus, teprve za dalsimi dvema vesnicemi se srovnala zpet na silnici.....mimo silnici i trasu, ktera po silni vedla. Nepresne je i vesnice hned za Jesenici

Signal byl celou dobu OK. Pak se prepinala mapa a pochopitelne i kouslo PDA, ach jo
    Bohužel jste neuvedl, o jakou mapu se jednalo - pokud jsem to správně pochopil, šlo o turistickou mapu 1:50 000.

Tyto mapy jsou z dílny nakladetelství SHOCart a my do map již nezasahuje. Je tak možné, že se někdy oproti našim mapám i skutečnosti liší.

Někdy může být na vině i GPS - některé přístroje (především označované jako ciltivější) mají pomalejší reakci při změně směru a často se srovnávají až po určité době.

Nicméně vše uvádím ne jako výmluvu, neboť ve všech mapách jsou chyby, tudíž logicky i v našich, ale jako přiblížení úskalí celé problematiky map a GPS.
    (I když už GPS považujeme všichni za samozřejmost, teprve v roce 2000 bylo zrušeno záměrně zanášené zkreslení signálu kvůli vojenským omezením v rozmezí cca 30-50 m.)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Jakakoliv mapa - autoatlas (turist. mapu toio mista nemam)

Cesta vedla Rakovnik - rozhledna Tobiasuv vrch - tam to na karlovarske na odbocce doleva na Jesenici zarvalo "jedte rovne", jenze to bylo presne o 90 stupnu doleva (krizovatka klasicky kriz)

Dalsi cesta vedla Jesenice - Cista (u rybnika je na mape odbocka doleva)

A tuhle odbocku v Jesenici to ohlasilo o cca 200m dopredu (kde zadna nebyla) a celou cestu do dalsi vesnice 10 minut jela sipka lesem, poctive vykrucovala vsecky zatacky, jenze po draze cca 1-0,5 cm od na mape zakreslene silnice. V dalsi ve snici uz pokracovala po silnici. Navigacni trasa vedla po nakreslene silnici.

Jeste me napadla jedna vychytavka - nebylo by spatne odlisit nejak zatacky temer o 180 stupnu, jedna takova je na trase Velka Bukova - Roztoky u Krivoklatu, kde jsou dve za sebou, prvni zatacka doprava je tak tesne nad krizovatkou, pak se jede 150m, pak o 180 stupnu doleva na krizovatku. Tu krizovatklu to nahlasi 2x - poprve v prvni zatacce na dni - zahnete doleva - a jako na potvoru tam vede lesni cesta doleva :-)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

V te Jesenici to vypada jako kdyby navigacni data pouze kopirovala na papire nakreslenou silnici, ktera je na mape o kus jinde nez podle GPS

I ten rybnik je o cca 150m vic na sever nez ve skutecnosti - pokud jedu po silnici, vypada to jako kdybych po cca 200m za na mape nakreslene krizovatce zahnul do lesa a pak projeta trasa kopiruje silnici

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Ad ta chyba s prepinanim map - tuhle vec delaji jen turisticke mapy, pokud je zaple centrovani podle GPS

Pokud sipka prejede okraj mapy (a ma se nacist sousedni) nebo rucne zvolim mapy - turisuicke -... tak se kousne cele PDA. Pokud se necetruje mapa, vsecko funguje jak ma. Celkem by me zajimalo jestli to dela jeste nekomu.

A posledni vec - nebylo by spatne kdyby tiristicke mapy na sebe navazovalay - proste bila plocha, blik a dsli mapa - treba kdyz se leze na Lovos, prepinaji se porad vde mapy

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

V te Jesenici to vypada jako kdyby navigacni data pouze kopirovala na papire nakreslenou silnici, ktera je na mape o kus jinde nez podle GPS

I ten rybnik je o cca 150m vic na sever nez ve skutecnosti - pokud jedu po silnici, vypada to jako kdybych po cca 200m za na mape nakreslene krizovatce zahnul do lesa a pak projeta trasa kopiruje silnici
    Dobře, situaci prověříme co nejdříve - nicméně je to v hlubokém údolí a v lese, zde GPS mívá opravdu problémy....

Pro vaši informaci přikládám mapu se zobrazenými několika záznamy z GPS - hodně se od sebe liší. Osobně to přikládám vysokým stromům, které okolo hráze jsou. V tomto případě jsme dali přednost záznamu, který odbočuje vpravo ke kempu a podle něj je umístěna křižovatka (další záznamy teď nemám po ruce...)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Jojo, stromy tam jsou, ale 50m od te hlavni silnici na hrazi

Ja jel po te buile silnici co vede na obrazko vpravo dolu

Ta cesta doprava podel rybnika vede jenom k hotelu

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Ta odbocka ke kempu je cca 50 m od krizovatky, neni to na stejnem miste - je tam takovy obrovsky placek (vejdou se na nej kolotoce)

Kdyz jsem tam predevcirem byl, zrovna v tomhle miste signal nevypadl ani jednou. Ta cervena silnice je OK, ale ta bila doprava dolu v useku cca 4 km mi to ukazovalo ze jedu po lese (ta krizovatka byla na mape tak o 100m vic na sever nez na GPS)

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Ta mapka se mi nezdá zrovna nejpřesnější. Benzinová pumpa je až za žel.přejezdem-tam kde je zobrazena je hotel. Za přejezdem je asi 150-200 m plac, kde je benzinka a místo, kde bývají kolotoče. Červeně vyznačená je silnice Most-Plzeň, v tomto případě při výjezdu z Jesenice směr Plzeň. Z ní se doprava odbočuje k rybníku a kempům, doleva k pile a 2 rekr.zařízením a rovně jede směr Drahouš, S.Hubert, Zdeslav, Čistá. Žádné hluboké údolí tam není. Les ano, ale ne tolik, aby měla GPS problémy.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Presne tak, zadne stromy, ani udoli

Rozhodne ne u silnice, a hraz rybnika je od silnice 50m

IMHO je ta mapa nepresna, ty silnice z krzovatky jsou o cca 200m na sever nez maji byt

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

hm, tak pokud toto má být konec Jesenice u železničního přejezdu, tak je hodně velký prales ( ono místo poměrně dobře znám a takhle to tam prostě není ) - ještě že to Zdeněk tak pečlivě popsal, neb jinak by mne to ani ve snu nenapadlo (

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Myslím, že tam ještě dnes zajedu ;-)

I podle ostatních map je situace zobrazena stejně (až na tu benzinku, kterou máme opravdu výše...)

Každopádně děkuji všem za podnětné připomínky, pokud bude něco špatně, samořejmě vše opravíme.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00081438_jesenice-odbocka_cCl.gif 
Zobrazení: 18 
Velikost: 118.0 KB 
ID: 2624  

Strana 40 z 53 PrvníPrvní ... 30383940414250 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. SmartMaps 3.4 - obecné zkušenosti, rady a tipy
    Od Petr_J v sekci SmartMaps (Navigator)
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 31-01-2011, 13:40
  2. iGO - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci iGO